جاذبه گردشگری کاخ مولی آگه در ماله 

کاخ مولی آگه یکی از جاهای دیدنی مالی بوده که در شهر ماله تاسیس شده است. قدمت این ساختمان به بیش از 100 سال (پیش از شروع جنگ جهانی اول) بازمی‌گردد. اگرچه مولی آگه در گذشته به عنوان یک ساختمان سیاسی مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما امروزه درهای آن به روی توریست‌ها و گردشگران باز است.

زمانی که ازجاهای دیدنی مالدیو صحبت می‌کنیم، بسیاری از افراد به یاد جزیره‌های کوچک و زیبا می‌افتند. جزیره‌هایی که با تفریحات آبی مختلف مانند غواصی، شنا یا … یک محیط جذاب و به یاد ماندنی را به شما هدیه می‌دهند. اما مکان‌های دیدنی این کشور تنها به آب و جزیره محدود نمی‌شود. همین کاخ مولی آگه یک جاذبه کمتر دیده شده در دل پایتخت است که سالانه بسیاری از افراد از آن بازدید می‌کنند.

جاذبه گردشگری کاخ مولی آگه در ماله 

ساختمان این کاخ در سال 1906 بنا شد. جالب است بدانید این ساختمان در ابتدا مالجی نام داشت، اما بعدها به مولی آگه تغییر نام داد. Mulee aage به زبان محلی به معنی “خانه جدید در محله مولی” می‌باشد. اگرچه امروزه درب‌های آن به روی عموم باز است، اما در گذشته کاربرد بسیار متفاوتی داشته است. در ابتدا مولی آگه به عنوان ساختمان اصلی حکومت مورد استفاده قرار می‌گرفت. با تغییر حکومت، این کاخ زیبا به دفتر ریاست جمهوری تبدیل شد. با این وجود امروزه معماری زیبای این ساختمان در معرض عموم قرار گرفته و به عنوان یک مکان توریستی مورد توجه گردشگران می‌باشد.

آشنایی با ساختمان کاخ مولی آگه

جاذبه گردشگری کاخ مولی آگه در ماله 

کاخ مولی آگه علاوه‌بر فضای سبز و معماری جذابی که دارد، از قسمت‌های جالب توجهی نیز برخوردار است. در بخش Medhu Ziyaarai یک مقبره وجود دارد. به گفته برخی این مقبره مربوط به شخصی به نام ابول برکت یوسف البربری می‌باشد. به اعتقاد تاریخ شناسان وی اولین فردی بود که دین اسلام را وارد این کشور کرد. به همین دلیل این مقبره یک مکان مقدس محسوب می‌شود.

اگر به معماری کلاسیک علاقه دارید، سبک معماری این بنا Colonial Bungalows می‌باشد. سبکی که برگرفته از خانه‌های ییلاقی در زمان استعمار است. بدون شک این معماری محسور کننده است که باعث شده سالانه افراد زیادی به دیدن آن ترغیب شوند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما