طریقه بستن چادر مسافرتی با راحت ترین روش

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

گاهی ممکن است به طبیعت گردی رفته باشید و بخواهید شب را زیر آسمان پر ستاره به صبح برسانید. شاید هم وقتی از رانندگی در جاده خسته شده‌اید بخواهید استراحت کوتاهی کرده و در گوشه‌ای خوش آب و هوا چادر بزنید. بنابراین دلایل مختلفی برای چادر زدن در انواع مختلف سفر دارید؛ اما آیا می‌دانید چطور باید با چادرهای مسافرتی کار کنید؟ نحوه بستن چادر مسافرتی و نحوه جمع کردن چادر مسافرتی فنری را در ادامه آموزش میدهیم.

آشنایی با انواع چادر مسافرتی

طریقه بستن چادر مسافرتی با راحت ترین روش

چادرهای مسافرتی در دو نوع میله‌ای و فنری ساخته می‌شوند و بسته به ابعاد چادر می‌توانند ظرفیت‌های متفاوتی داشته باشند. در این میان به طور معمول چادرهای 4 تا 6 نفره طرفداران بیشتری دارند و برای اقامت‌های کوتاه مدت مناسب‌تر هستند. باز کردن هر دو مدل این چادرها معمولاً کار دشواری نیست و تقریباً هر کسی می‌تواند از عهده آن برآید اما طریقه بستن چادر مسافرتی و جا دادن آن در کیف مخصوصش، نیازمند دقت و صبوری بیشتری است. این کار مراحلی دارد که می‌بایست به ترتیب اجرا شوند تا چادر به درستی جمع شده و دفرمه یا شکسته نشود و برای دفعات بعدی نیز قابل استفاده باشد.

نحوه بستن چادر مسافرتی میله ای

طریقه بستن چادر مسافرتی با راحت ترین روش

فرض کنید یک بلیط قطار خریداری کرده‌اید اما موفق به رزرو هتل دلخواه خود نشده‌اید. بدیهی است که در این شرایط بخواهید ساک کوچک چادر مسافرتی خود را بردارید و به سفر بروید. اما در سفر امکان دارد در مواقعی نیاز به جمع کردن چادر داشته باشید. مثلاً در صورتی که بخواهید به یک مکان توریستی بروید، نمی‌توانید چادر خود را به امان خدا رها کنید. پس در این شرایط می‌بایست چادر را جمع کرده و مجدداً درون ساک خود قرار دهید. برخی از افراد به طور معمول در انجام این کار با مشکل مواجه می‌شوند، اگر شما نیز جز این دسته از مسافران هستید بهتر است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

بررسی داخل چادر مسافرتی

داخل چادر و بیرون آن را کاملاً تمیز کنید و از خشک بودن بدنه چادر اطمینان حاصل نمایید. فراموش نکنید به هیچ عنوان نباید چادری که حاوی مواد غذایی بوده یا خیس است را جمع کنید.

جمع آوری میخ‌ها و میله‌ها

بعد از تمیزکاری به سراغ میخ‌ها بروید و میله‌های چادر را آزاد کنید. سپس میله‌های جمع آوری شده را درون کیسه جداگانه‌ای قرار دهید تا نوک تیز آن‌ها به بدنه چادر آسیب نزند. بعد از جمع کردن میله‌ها، چادر را خوب بتکانید تا اگر حشره یا گرد و خاکی بر روی آن باقی مانده است روی زمین بیفتد.

جمع کردن چادر مسافرتی میله ای

طریقه بستن چادر مسافرتی با راحت ترین روش

سپس چادر را روی زمین پهن کرده و قسمت‌های کناری را در راستای طول به داخل تا بزنید. بعد از اینکه چادر را به شکل یک نوار بلند درآوردید، آن را از وسط تا بزنید. این کار را مجددا انجام دهید تا نوار باریک و بلند شما به یک چهارم نوار اولیه تبدیل شود. سپس اضافه هوای باقی مانده درون چادر را با فشار دادن خالی کرده و شروع به لول کردن آن نمایید. توجه کنید که این کار را به درستی انجام دهید تا چادر درست هم اندازه ساک شده و به راحتی درون آن جای بگیرد. در نهایت نیز کیسه میله و میخ‌ها را درون ساک قرار دهید تا تمامی وسایل مورد نیاز برای برپا کردن مجدد چادر در یک جا قرار بگیرند.

بستن چادر مسافرتی فنری

طریقه بستن چادر مسافرتی با راحت ترین روش

برای بستن چادرهای مسافرتی فنری باید حوصله بیشتری به خرج دهید؛ چرا که جمع کردن اشتباه این چادرها می‌تواند موجب دفرمه شدن چادر شده و عملاً آن را به یک اقامتگاه یکبار مصرف بدل سازد. بنابراین بهتر است تمامی کارهای گفته شده در مراحل زیر را با دقت بیشتری به انجام برسانید.

1- از خشک بودن بدنه چادر اطمینان حاصل کرده و قسمت‌های درونی و بیرونی چادر را به خوبی نظافت کنید

2- اگر چادر را با 4 میخ به زمین محکم کرده‌اید، میخ‌ها را درآورده و چادر را آزاد کنید. سپس چادر را بتکانید تا گرد و خاکی روی بدنه آن باقی نماند.

طریقه بستن چادر مسافرتی با راحت ترین روش

3- درب چادر را باز می کنیم سپس ضلع پشت در را به داخل فشار می دهیم تا چادر کتابی شود.

4- دو دست را زیر قسمتی که چادر دو رنگ شده قرار می دهیم.

5- چادر را ۹۰ درجه به جلو خم می کنیم.( مانند رکوع)

طریقه بستن چادر مسافرتی با راحت ترین روش

6- دو دست را به هم نزدیک می کنیم.( در همان حالت ۹۰ درجه)

طریقه بستن چادر مسافرتی با راحت ترین روش

7- بعد از نزدیک کردن دو دست دو لبه ی چادر را با یک دست می گیریم.

طریقه بستن چادر مسافرتی با راحت ترین روش

8- نوک چادر را با یک دست می گیریم و به داخل می کشیم.

طریقه بستن چادر مسافرتی با راحت ترین روش

9- با دست فنر های چادر را به طرف پایین فشار می دهیم تا چادر به حالت دایره کامل شود.

طریقه بستن چادر مسافرتی با راحت ترین روش

10- درمرحله آخر چادرکه جمع شده را بین دوپا قرارداده وکیف را روی سر چادر میکشیم .

طریقه بستن چادر مسافرتی با راحت ترین روش

چادر مسافرتی اتوماتیک

به تازگی چادری به بازار عرضه شده است که مزیت های هر دو مدل عصایی و فنری را در خود جای داده است که به آن چادر مسافرتی اتوماتیک می گویند.

چادر مسافرتی عصایی

چادر مسافرتی عصایی بدین شکل است که سازه از پارچه اصلی جدا می باشد و در زمان نصب شما باید عصا ها را از شیار هایی که تعبیه شده عبور دهید.

چادر مسافرتی گرده ماهی

این مدل چادرها مثلثی شکل هستند. سایز و اندازه بزرگی دارند که به وسیله ۲ چوب عمودی نگه داشته می شوند. از سقف پهنی برخودار می باشند به وسیله طناب به زمین وصل می شوند تا در برابر باد محکم باقی بماند. ولی نصب آنها نسبتا سخت است و باید زمان بیشتری را صرف کرد.

چادر مسافرتی گردشی

چادر مسافرتی سایبان دار به وسیله میله های موجود در آن که از جنس فایبر گلاس انعطلف پذیر میباشد نصب می شوند. تمامی میله ها توسط یک بست آهنی به یکدیگر متصل میگردند و استحکام خوبی دارند. 

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید