مجموعه تفریحی پیست کارتینگ کیش

کارتینگ از آن ورزش‌های شاد و پرهیجانی که با خودروهای چرخ‌ باز به شمار می‌آید که علاقمندان به آن در تمامی گروه‌های سنی بالای 10 سال، می‌توانند از تجربه دلچسب رانندگی با ماشین‌های کوچک بهره‌مند شوند.

پیست کارتینگ کیش یکی از قدیمی‌ترین پیست‌های سرعت برای رشته نام‌برده به‌حساب می‌آید. این مجموعه با ۱۹ سال تجربه د ارائه خدمات به‌ علاقه‌مندان ورزش کارتینگ، در سال ۱۳۷۸ و توسط ساسان جیربندی احداث شد. از ساسان جیربندی به‌ عنوان اولین واردکننده موتورهای ATV و سازنده پیست‌ سرعت برای ماشین‌های باگی یاد می‌شود.

کارتینگ چیست؟

مجموعه تفریحی پیست کارتینگ کیش

کارتینگ نوعی تفریح ورزشی است که مهد شکل گیری آن کشور آمریکا بوده است. این ورزش مفرح پایه اتومبیل رانی می باشد.

اگر به دنبال هیجان بالا و تخلیه آدرنالین خونتان با رانندگی مهیج هستید قطعا کارتینگ چاره نیاز شما است. این ورزش نوعی ورزش موتوری با خودروهای چرخ‌ باز می باشد. خودروهایی که چرخ آنها بیرون از بدنه و گلگیرها قرار گرفته باشد در اصطلاح چرخ‌ باز نامیده می شوند.

خودروهای کارتینگ در بدترین حالت و با بالاترین سرعت، تنها ممکن است دور خود بچرخند یا از مسیر منحرف شوند و هرگز واژگون نمی‌شوند.

معرفی کارتینگ کیش

مجموعه تفریحی پیست کارتینگ کیش

 آقای ساسان جیربندی اولین وارد کننده و سازنده پیست موتورهای ATV و ماشین های باگی در ایران هستند. درحال حاضر پیست ماشین های باگی در مجموعه ای بسیار زیبا در کیش درحال فعالیت می باشند.

همچنین پیست کارتینگ کیش به طول 800 متر و عرض 7 متر، در حال حاضر به عنوان بزرگترین کارتینگ ایران و حتی خاورمیانه در حال فعالیت می باشد.

این پیست دارای انواع امکانات حرفه ای در زمینه خود می باشد. از جمله می توان به دارا بودن زمانگیر کامپیوتری و خودروهای کارت حرفه ای اشاره کرد.

پیست کارتینگ کیش به صورت روباز می باشد. این پیست مجهز به ماشین های کنترل از راه دور می باشد و به عنوان میزبان اولین دوره مسابقات کارتینگ قهرمانی کشور فعالیت کرده است. این کار قدمی موثر برای نزدیک شدن این رشته ورزشی به سطح استانداردهای جهانی بوده است.

انواع کارت‌ های پیست کارتینگ کیش

مجموعه تفریحی پیست کارتینگ کیش

خودروهای چرخ‌باز ورزش کارتینگ که با چهار چرخ، یک صندلی کوچک و یک فرمان کوچک در اختیار راننده قرار می‌گیرند، با عنوان «گو-کارت یا کارت» شناخته می‌شوند. کارتینگ کیش یک مجموعه مجهز به‌حساب می‌آید و انواع کارت‌های مختلف را در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌دهد. کارت‌های یک‌موتوره و دو‌ موتوره از جمله کارت‌هایی هستند که افراد می‌توانند در مجموعه کارتینگ کیش از آن‌ها سواری بگیرند. در ابتدا کارت‌های یک‌موتوره در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد؛ اگر افراد بتوانند یک دور از زمین پیست را در کمتر از ۴۸ ثانیه بپیمایند، اجازه استفاده از کارت‌های دو موتوره را خواهند داشت.

نکات لازم جهت استفاده از کارتینگ کیش

مجموعه تفریحی پیست کارتینگ کیش
 • حداقل سن جهت استفاده از کارتینگ 10 سال می باشد.
 • حداقل قد افراد بایستی 140 سانتی متر باشد.
 • حضور والدین برای استفاده کنندگان زیر 16 سال الزامی است.
 • استفاده از کارتینگ کیش برای عموم خانم ها و آقایان آزاد می باشد.
 • داشتن حجاب مناسب برای خانم ها و آقایان الزامی است.
 • با توجه به ورزشی بودن پیست بهتر است از لباس های راحت و مناسب ورزش استفاده کنید.
 • هر گوکارت ظرفیت سوار شدن یک نفر را دارد.
 • امکان خرید آنلاین بلیط کارتینگ در کیش وجود دارد.
 • هزینه استفاده از کارتینگ برای هر نفر 37 هزار تومان می باشد.
 • امکان استفاده برای افرادی که خیلی قد بلند هستند یا وزن خیلی زیادی دارند وجود ندارد.
 • بلیط خریداری شده قابل استرداد نمی باشد.
 • در صورت گم کردن بلیط امکان صدور المثنی وجود ندارد.
 • ارائه یک مدرک شناسایی معتبر مانند شناسنامه ، کارت ملی یا گواهینامه الزامی است.
 • در این مجموعه مکانی برای نگهداری کودکان وجود ندارد. بنابراین بهتر است از همراه آوردن کودکان اجتناب کنید.
 • در بخش های مختلف پیست دوربین هایی نصب شده اند که از لحظات حساس سواری شما عکس می گیرند. شما می توانید این تصاویر را مشاهده کرده و در صورت تمایل با پرداخت هزینه آن ها را جهت یادگاری خریداری نمائید.

امکانات کارتینگ کیش

مجموعه تفریحی پیست کارتینگ کیش

مجموعه کارتینگ کیش بدون تردید یکی از مجهزترین پیست‌های کارتینگ ایران را در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌دهد. استفاده از ابزارهای کامپیوتری مثل سیستم زمان‌گیری کامپیوتری (Lap Timing) یکی از همین امکانات پیشرفته است. ابزارهایی که به‌تبدیل پیست کارتینگ کیش به‌عنوان برگزارکننده مسابقات کارتینگ کشوری کمک شایانی کرده‌اند. رستوران، کافی‌شاپ و سرویس بهداشتی، از جمله دیگر امکاناتی هستند که مجموعه کارتینگ کیش از آن‌ برخوردار است.

هزینه استفاده از کارتینگ در کیش

مجموعه تفریحی پیست کارتینگ کیش

خرید بلیط کارتینگ کیش برای هر نفر ۳۷ هزار تومان است. هزینه استفاده از کارت‌های تک موتوره به‌مدت ۶ دقیقه ۳۰ هزار تومان خواهد بود؛ اگر بخواهید این نوع از کارت‌ها را به‌مدت ۱۰ دقیقه برانید باید ۴۰ هزار تومان بپردازید. 

آدرس: جزیره کیش، میدان امیرکبیر، بلوار خلیج فارس، روبه‌روی هتل دریا

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما