معرفی بازار سن میگل در مادرید

بازار «سن میگل» (San Miguel) اولین بار در سال ۱۹۱۶ افتتاح شد، اما حتی در قرن ۱۹ نیز این میدان محل تمرکز تولید کنندگان بومی و آشپزهای خانگی بود که محصولات خود را در آن می‌فروختند. این بازار در زمان خود به سبک محبوب مدرن ساخته شد و مصالح اصلی آن شیشه و آهن بودند. 

نام این بازار را از کلیسایی به همین نام، متعلق به قرن ۱۳ گرفته‌اند که در همین جا واقع شده بود و بعد از آتش سوزی نزدیک میدان پلازا مایور در سال ۱۷۹۰ به شدت آسیب دید. تلاش‌هایی برای بازسازی این کلیسا صورت گرفت اما در سال ۱۸۰۹، ژوزف بناپارت، برادر ناپلئون اول، دستور تخریب آن را داد. این دستور به خاطر اعلام عدم امنیت بنا توسط معمار سلطنتی صادر شد.

معرفی بازار سن میگل در مادرید

سن میگل دوباره در سال ۲۰۰۹ با ایده‌ای جدید بازگشایی شد. این مکان دیگر یک بازار تره‌بار معمولی نبود، بلکه با ۳۳ غرفه ارائه کننده برترین غذاهای اسپانیایی، مانند یک بهشت برای عاشقان غذا به حساب می‌آمد.

بازگشایی این بازار جدید برای آن دسته افرادی که ساعتشان با ساعت کاری رستوران‌های اسپانیایی که بعد از نهار تا ساعت ۸ شب باز نمی‌کنند خبر خوبی بود. سن میگل تعطیلی نداشته و تا دیر وقت نیز پذیرای مشتریان است؛ در نتیجه اگر به دنبال مکانی ایده آل برای صرف اسنک و میان وعده بودید این مقصد جذاب را از دست ندهید!

معرفی بازار سن میگل در مادرید

با توجه به ساختمان‌های تاریخی مهمی چون کاخ سلطنتی، این محوطه همیشه پر از جمعیت گردشگران بوده و گاهی ممکن است برخی این بازار را با یکی از آن دام‌هایی که برای این جمعیت می‌گسترانند اشتباه بگیرند. سن میگل علاوه بر زیبایی و قدمت تاریخی، پر از غذاهای لذیذ اسپانیایی بوده و به سادگی می‌توان از آن به عنوان یکی از بایدهای سفر به مادرید نام برد.

معرفی بازار سن میگل در مادرید

بر خلاف تصور، قیمت‌های اقلام داخل بازار بسیار معمولی بوده و می‌توانید بهترین کیفیت غذا را با بهترین قیمت تهیه کنید. از پنیر و گوشت تازه گرفته تا میوه و سبزیجات متنوع و عالی، این بازار برای هر کسی با هر نوع سلیقه‌ای پیشنهادی در نظر دارد. می‌توانید ساعت‌ها در بین غرفه‌های آن قدم زده و در بین این دنیای شگفت انگیز خوراکی به کاوش و جستجو بپردازید.

برای رفتن به بازار سن میگل می‌توانید از خط ۳ اتوبوس و یا مترو استفاده کرده و در ایستگاه دروازه خورشید پیاده شوید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما