معرفی بهترین آب گرم های رامسر

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

ایران مجموعه ای از چشمه های معدنی و گرم است و این موضوع به دلیل تکرار چرخه های فعالیت های آتشفشانی است. آب گرم رامسر منبع با ارزش طبیعی است و دست و عوامل انسانی در آن دخالت نداشته است. چشمه های آب معدنی گرم رامسر بدون هیچ نوع پکیج یا آبگرمکن فعالیت می کند و آبی است که از دل زمین به صورت داغ بالا آمده و قل قل می کند.

رامسرگردی یک تیر و چندان نشان است، این را ما فقط نمی گوییم، گردشگرانی که از خطه های جنوبی کشور نیز به سمت شمال حرکت می کنند، در ابتدای برنامه ریزی خود به دنبال بازدید از رامسر هستند.

 آب‌های معدنی رامسر خواص درمانی بسیاری دارد و طبیعتی زیبا را در اطراف خود جای داده است و توانسته توجه طبیعت دوستان و گردشگران را به خود جلب کند. این چشمه‌ها از چندین چشمه تشکیل می‌شود که به چشمه‌های گوگردی گازدار شهرت دارند.

معرفی بهترین آب گرم های رامسر

“چشمه زیر پل” یکی از چشمه‌های آب گرم رامسر است که آب این چشمه از کف حوضچه و از چند نقطه خارج می‌شود. در جنوب شرقی رامسر در شهرهای سادات‌محله و کتابم چند استخر آب گرم معدنی وجود دارد که برای درمان بیماری‌های رماتیسم و پوستی مفید است، همچنین در رفع عوارضی که پس از تب بروز می‌کند مؤثر واقع شده است. در حال حاضر بیشتر این چشمه‌های آب‌گرم به صورتی عمومی، ابتدایی یا خصوصی قابل استفاده است.

بیشترین تعداد چشمه های آب گرم با حدود ۲۰ دهنه پیرامون هتل ها و کاخ رامسر از دل زمین می جوشد و پس از کانال کشی و شبکه گذاری برای استفاده مراکز آب گرم این شهر که اغلب به شیوه سنتی و غیربهداشتی مدیریت می شود، قرار می گیرد.

هر چند فعالیت مراکز آب گرم این شهر به پیش از انقلاب اسلامی باز می گردد اما هم اکنون در ضلع جنوبی هتل پارسیان شامل ۲۴ وان خصوصی جداگانه برای آقایان و بانوان، یک استخر خصوصی، خزینه عمومی مشترک برای استفاده آقایان و بانوان در ۲ شیفت کاری، پارکینگ، فروشگاه غذایی و سه باب آلاچیق است که آب آن از ۲۰ رشته چشمه که به چشمه های گوگردی گازدار معروف است، تامین می شود.

معرفی بهترین آب گرم های رامسر

میزان دمای آب گرم این شهر حدود ۴۲ درجه سانتیگراد اعلام شده که از دل کوههای البرز سرچشمه می گیرد و پس از جریان به قسمت های پائین دست منطقه ییلاقی ‘اربکه ‘ از زمین خارج می شود به نحوی که با گذر در معابر درون شهری پیرامون هتل های رامسر این آب جاری شده و برای هر رهگذرکاملا بوی این آب که بوی باروت می دهد قابل استشمام است.

مجموعه آب گرم رامسر دارای خواص طبی و درمانی متفاوت شامل حرارت درمانی، آب درمانی، روان درمانی، تسکین دهنده دردهای ناشی از شکستگی های مزمن است و برخی از بیماری های پوستی و نیز دردهای عضلانی را تسکین می دهد.

مهمترین چشمه های آبگرم رامسر

معرفی بهترین آب گرم های رامسر

   آبگرمهای معدنی و بهداشتی محمود گرما و عزیز گرما (رامسر)

·         آبگرم اشکر گرما (ساداتشهر)

·         آبگرم کش (ساداتشهر)

·         آبگرم سنگ بنه (سادات شهر)

·         آبگرم شاه مادر گرمابه (پشت هتل جدید رامسر)

·         آب گرم سنا (پشت هتل رامسر)

·         آبگرم هتل پارسیان

·         آبگرم محمود گرما

·         آبگرم عزیز گرما

·         آبگرم سنا

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید