معرفی جاذبه تفریحی بوستان بنادر تهران

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

بوستان بنادر که از به عنوان بوستان سفرهای دریایی هم یاد می‌شود، در کنار بوستان آب و آتش دومین بوستان مفهومی منطقه‌ی تفریحی و گردشگری عباس آباد به شمار می‌آید.این بوستان از جمله جاهای دیدنی تهران بشمار می آید.

بوستان بنادر دریایی از طریق پل طبیعت به پارک طالقانی تهران متصل می‌شود. این بوستان در وسعت 53000 متر مربعی خود با چشم‌اندازی سرسبز و نیز سازه‌ها و نمادهای دریایی بستر مناسبی برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی با موضوعات مختلف ایجاد کرده است.

طراحی این بوستان به صورت سمبلیک براساس عناصر دریایی همچون ساختمان بنادر و کشتیرانی انجام گرفته است. در واقع می‌توان گفت طراحان بوستان بنادر دریایی تلاش کرده‌اند با تلفیق عناصر شاخص ساختمانی نظیر ساختمان بنادر و کشتیرانی، فانوس دریایی، رستوران غذاهای دریایی و همچنین دو کشتی نمادین تداعی‌گر سفرهای دریایی برای گردشگران و بازدیدکنندگان باشند.

معرفی جاذبه تفریحی بوستان بنادر تهران

در مرز بین پارک بوستان بنادر و پارک آب و آتش استوانه‌ای سفید رنگ اما نه چندان بلند قرار دارد که تداعی کننده‌ی یک برج فانوس دریایی است. از ویژگی‌های منحصر به فرد بوستان بنادر می‌توان به بالا رفتن از پله‌های مارپیچی فانوس سفید اشاره کرد که از  بالای آن دیدن منظره‌ی اطراف بوستان واقعا تماشایی است، در این میان می توانید از پاتوق دریایی، پاتوق کشتی، پاتوق لنگرگاه و ایستگاه درشکه که برای تفریح و خدمت‌رسانی گردشگران قرار گرفته هم استفاده کنید.

آلاچیق‌های چوبی، مسیر پیاده روی چتر سلامت، کافی شاپ، برج کبوترخوانه و راپلی در این بوستان برای آنانی که به دنبال هیجان‌های بی‌نظیر هستند از جمله امکانات بوستان بنادر دریایی به شمار می‌آیند که گردشگران زیادی را از پایتخت به سوی خود می‌کشانند. 

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید