معرفی جاذبه تفریحی ساحل فلوریا استانبول

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

استانبول یکی از محبوب ترین کلان شهرهای جهان است که بارها و بارها به عنوان یکی از پربازدید ترین شهرهای گردشگری دنیا انتخاب گردیده است.

یکی از سواحل استانبول که در امتداد دریای مرمره و در منطقه فلوریا واقع شده است، «ساحل فلوریا استانبول» نام دارد. فلوریا با ساحل ماسه‌ای زیبا و تمیز، امکانات رفاهی و اقامتی مناسب، امنیت ساحل، مدیریت صحیح و برخورد مناسب کارکنان، به یکی از جاهای دیدنی استانبول تبدیل شده است.

«ساحل فلوریا استانبول» (Florya Beach) در محله فلوریا در منطقه باکیرکوی و در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد. این ساحل در امتداد دریای مرمره واقع شده و در شمال شرقی با محله یشیل‌کوی و در شمال غربی با کوچوک‌چکمجه همسایه است. 

معرفی جاذبه تفریحی ساحل فلوریا استانبول

ساحل فلوریا که از قدیمی‌ترین سواحل استانبول به شمار می‌رود، توسط شهرداری استانبول اداره می‌شود. ساکنان این منطقه اغلب از قشر مرفه هستند و ساختمان‌ها و ویلاهای زیبایی در این منطقه ساخته‌اند. این ساحل در حقیقت به دو ساحل «فلوریا گونش» و «فلوریا منکشه» تقسیم می‌شود.

فلوریا گونش که به نام ساحل فلوریا معروف است، حدود ۸۰۰ متر طول در امتداد خط ساحلی دریای مرمره دارد و امکانات مناسبی برای گردشگران فراهم کرده است. این ساحل از نظر پاکیزگی و کیفیت امکانات در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

ساحل فلوریا منکشه یک ساحل عمومی رایگان است که حدود ۶۰۰ متر طول در امتداد خط ساحلی دریای مرمره دارد. این ساحل از نظر کیفیت و مشتری‌مداری در سطح پایین‌تری نسبت به ساحل فلوریا گونش قرار گرفته است.

چرا این ساحل فلوریا نامگذاری شده است؟

معرفی جاذبه تفریحی ساحل فلوریا استانبول

روایات مختلفی در مورد نام فلوریا وجود دارد. بر اساس روایت‌ها، فردی به نام اسکندر چلبی اهل روستای فلورینا در آلبانی (Arnavutluk) در این منطقه باغی ساخت و باغ را به اسم زادگاه خود، فلورینا نام نهاد که این نام به مرور زمان به فلوریا تبدیل شد و نام منطقه نیز به فلوریا شهرت یافت.

امکانات ساحل فلوریا

معرفی جاذبه تفریحی ساحل فلوریا استانبول

ساحل فلوریا گونش دارای ۸۰۰ متر طول در نوار ساحلی دریا است و این امکان را برای شهروندان استانبول و گردشگران فراهم کرده است تا در فصل‌های گرم سال بدون اینکه از شهر خارج شوند، از لذت شن‌بازی در ساحل و شناکردن در دریا بهره ببرند. از امکانات متعدد این ساحل می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • دو برج ناجی غریق
  • ۱۵۰۰ صندلی آفتابگیر
  • ۱۵۰۰ چتر سایه‌بان
  • ۲۳۴ کابین رختکن
  • ۴۸ عدد دوش
  • ۲۲۸ صندوق امانات
  • دو بوفه (آوردن هرگونه خوراکی و نوشیدنی از بیرون به پلاژ ساحلی ممنوع است.)
  • ۴۲ سرویس بهداشتی 
  • پارکینگ با ظرفیت ۳۰۰ خودرو
  • پخش موسیقی

تفریحات ساحل فلوریا

معرفی جاذبه تفریحی ساحل فلوریا استانبول

شنا

حمام آفتاب

ماسه‌بازی

والیبال ساحلی

پیاده‌روی روی شن‌های نرم

دوچرخه‌سواری

قایق‌سواری ‌

مسیر دسترسی به ساحل فلوریا

معرفی جاذبه تفریحی ساحل فلوریا استانبول

برای دسترسی به ساحل فلوریا استانبول می‌توان از خودروی شخصی، تاکسی، مترو، متروبوس و مارمارای استفاده کرد. بهترین و سریع‌ترین وسیله دسترسی به ساحل فلوریا این است که خود را به خط مارمارای برسانید و در ایستگاه فلوریا پیاده شوید.

از میدان تکسیم می‌توانید خط مترو M2 را سوار و در ایستگاه آخر (ینی‌کاپی) پیاده شوید؛ در این ایستگاه، سوار متروی مارمارای شوید؛ مدت زمان سفر از میدان تکسیم تا فلوریا حدود ۴۰ دقیقه خواهد بود.

همچنین از ایستگاه مترو ینی‌کاپی می‌توانید از خطوط اتوبوس BN1 یا BN2 استفاده کنید و در ایستگاه آتیش پولیگونو (Atis Poligonu) پیاده شوید. این ایستگاه در فاصله کمتر از نیم کیلومتری ساحل فلوریا قرار دارد که با پای پیاده به ساحل می‌رسید.

معرفی جاذبه تفریحی ساحل فلوریا استانبول

ساحل فلوریا دریایی کم‌عمق و گاهی خزه‌ای دارد که شهروندان و گردشگران برای شنا و آفتاب‌گرفتن در فصل‌های گرم سال از این ساحل استفاده می‌کنند. بهترین زمان برای تجربه شنا در این ساحل ماه‌های ژوئیه، اوت و سپتامبر است. 

پلاژ ساحلی فلوریا در ایام تابستان و تعطیلات آخر هفته بسیار شلوغ است؛ از این‌رو توصیه می‌شود در روزهای وسط هفته یا در ساعات اولیه روزهای آخر هفته به این پلاژ بروید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید