معرفی مسجد الفاتح منامه کشور بحرین

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

بحرین به عنوان یک کشور اسلامی تعداد بناهای منحصر به فرد خود از نظر تاریخی و معماری را گسترش داده و ساخت مسجد فاتح یکی از این بناهای منحصر به فرد تلقی می‌شود.

مسجد الفاتح منامه یکی از بناهای منحصر به فرد در بحرین به شمار می‌آید که به عنوان مرکز اسلامی و مسجد جامع بحرین نیز نام برده می‌شود. مسجد الفاتح منامه در نزدیکی کاخ سلطنتی بحرین و حوالی جایگاه اقامت امیر بحرین قرار دارد که ساخت آن پنج سال به طول انجامید. 

معرفی مسجد الفاتح منامه کشور بحرین

مسجد محوطه 150 هزار متر مربعی را به خود اختصاص داده و ظرفیت نمازگزاران آن به 7هزار نفر می‌رسد. گنبد این مسجد بزرگترین گنبد فایبرگلاس در تمام دنیا است. گنبد این مسجد 60هزار کیلو وزن داشته 22 متر پهنا و 16 متر ارتفاع دارد. دو مناره این مسجد در دو سر گنبد واقع شده و ارتفاع آنها به 70 متر می رسد.

ساختمان اصلی مسجد دربرگیرنده کتابخانه ملی است که در سال 2006 ساخته شد. این ساختمان در کنار ساختمان اصلی دربرگیرنده یک مدرسه اسلامی در مقطع متوسطه و یک موسسه دینی برای امور اسلامی است.

مسجد فاتح بحرین که از آن با عنوان مسجد جامع فاتح و مرکز اسلامی فاتح نیز یاد می‌شود، یکی از بزرگترین مساجد دنیا و یکی از نقاط جاذبه توریستی بحرین محسوب می‌شود.

معرفی مسجد الفاتح منامه کشور بحرین

گنبد از داخل شبستان مسجد با 12 شیشه رنگی تزئین شده است. دو مناره این مسجد در دو سر گنبد واقع شده و ارتفاع آنها به 70 متر می رسد.مسجد فاتح یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی بحرین است و برخلاف برخی مساجد از ورود غیر مسلمانان به شبستان ها جلوگیری می کنند، گردشگران می توانند در تمام روزها به جز جمعه ها و مناسبت های ملی از این مسجد دیدن کنند. این مسجد همچنین دربرگیرنده یک کتابخانه اسلامی است که کارهای ساختمانی آن اخیرا به اتمام رسیده است.

کف و بخش هایی از دیوارهای این مسجد با مرمر ایتالیایی پوشانده شده است و درهای زیبای مسجد از چوب ساج هندوستان ساخته شده است. چلچراغ مرکزی مسجد در اتریش ساخته شده و اطراف آن لامپهایی قرار دارد که از فرانسه وارد شده است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید