معرفی موزه هوانوردی آنکارا

موزه ها از اماکنی هستند که در سفر به شهرهای مختلف می توانند در برنامه های گردشی و تفریحی گردشگران قرار گیرند چرا که در این موزه ها می توان اثاری از ادوار گذشته را مشاهده کرد و با گوشه ای از زندگی پیشینیان آشنا شد . برخی از موزه ها تخصصی بوده و به منظور آشنایی بازدیدکنندگان با موضوعی خاص و تاریخچه آن تاسیس شده اند .

اکنون می‌خواهیم درباره‌ی یکی از تخصصی‌ترین موزه‌ها در زمینه هوانوردی که در آنکارا قرار دارد، صحبت کنیم. از دیدنی‌‌ترین جاذبه‌های شهر آنکارا موزه هوانوردی این شهر را می‌توان نام برد که تحت نظر نیروی هوایی کشور ترکیه فعالیت دارد.

معرفی موزه هوانوردی آنکارا

این موزه در منطقه اتیمسگوت آنکارا و در اتوبان فاتح سلطان محمد، واقع در ۱۶ کیلومتری غرب مرکز شهر قرار دارد.موزه هوانوردی آنکارا در سال ۱۹۹۸ ساخته شده و دومین  نمایشگاه هوانوردی ترکیه (که دیگری در استانبول است) میباشد.

در روز افتتاحیه این موزه هوانوردی، خانم سابیها گوکچن که اولین خلبان زن ترکیه است حضور داشته است و همچنین مجسمه این خانم هم در محیط موزه به چشم میخورد.

معرفی موزه هوانوردی آنکارا

این موزه دارای دو بخش سرپوشیده و روباز است که هر کدام از این بخش‌ها دیدنی‌های مهیج و بسیار جالبی را دارند به طوری که ساعت‌ها می‌توانند بیننده را مشغول کنند.

 بخش سرپوشیده مساحتی به اندازه ۲۰۰۰ متر مربع و محیط سرباز به مساحت ۶۲ هزار متر مربع را شامل میشود و کل موزه در کل دارای مساخت ۶۴۰۰۰ متر مربع است.

هواپیما های موجود در موزه هوانوردی آنکارا

معرفی موزه هوانوردی آنکارا

در این موزه مجموعه ای از انواع هواپیما های جنگی آمریکایی،روس،آلمانی و چینی قرار دارد که تعدادی از آنها در طول سال ها از کشور های دیگر به عنوان هدایا اهدا شده اند. از هواپیما های موجود در موزه هوانوردی آنکارا تعدادی را در زیر مثال میزنیم:

  • جت جنگنده mig-17 متعلق به نیرو هوایی بلغارستان
  • جت جنگنده J-6  کپی چینی جت جنگنده mig-19 برای ارتش پاکستان
  • جت جنگنده mig-21 متعلق به ارتش مجارستان
  • و …

و همچنین ماکت های زیادی در بخش سرپوشیده به اندازه هواپیما های اصلی قرار دارد و جدا از آن در محیط بیرونی هم هواپیما های قدیمی از سال ۱۹۱۴ تا به امروز دیده میشوند.

زمان بازدید از موزه هوانوردی آنکارا

معرفی موزه هوانوردی آنکارا

برای دیدار از موزه هوانوردی آنکارا باید هر روز به جز دوشنبه های از ساعت ۹ تا ۴:۳۰ به آنجا مراجعه کنید.

این مکان برای میتواند برای کسانی که به هواپیما ها علاقه دارند و همینطور نوجوانان، در تور آنکارا جذاب باشد و ارزش دیدن را دارد.

همینطور شما در آنجا میتوانید با پرداخت ۱۰ لیر، از برجکی با ایمنی کامل به پایین بپرید و  از این تجربه بسیار هیجان انگیز لذت ببرید

از نکته های بسیار جالب دیگر این موزه جذاب هوانوردی این است که میتوانید به اتاق داخل هواپیما ها (کاکپیت هواپیما ها) دسترسی داشته باشید و از آن ها عکس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما