منطقه زیبا و دیدنی دوزخ دره همدان

استان همدان درغرب کشور واقع شده است و دارای جاذبه های بی نظیر همراه با طبیعت های زیبای کوهستانی و چشم اندازهایی از دشت ها میباشد، که موجب جذابیت این استان و همینطور مورد توجه گردشگران زیادی در تمامی نقاط کشور در تمام فصل های سال شده است.

دوزخ دره همدان یکی از جاذبه های گردشگری سرسبز همدان است که از ۸ کیلومتری غرب این شهر شروع می شود و تا مدیانج و سولان ادامه می یابد. شکل قرار گیری این دره به صورت توپوگرافیک است که دارای اسکان های فراوان و تفریح گاهایی مناسب برای گردشگران می باشد. 

منطقه زیبا و دیدنی دوزخ دره همدان

دوزخ دره همدان درکنار قله ها و ارتفاعات کوهستانی واقع شده، که ورزش هایی مانند اسکی و کوهنوردی را می توان انجام داد. منطقه دوزخ دره دارای 5 دهکده باصفا می باشد، که یکی از آن دهکده ها برفه جین یا برفین نام دارد.

دوزخ دره جزء دره های صخره ای ریزشی به شمارمی آید، آبشار این دره حدود 15 مترارتفاع دارد. بالای تپه دامنه کوه این دره، مقبره امام زاده ای واقع شده است، که کف این امام زاده با قالیچه های کوچک و زیبا فرش شده اند.

منطقه زیبا و دیدنی دوزخ دره همدان

افراد زیادی برای گرفتن حاجات خود به این امام زاده می روند زمانی که حاجت روا میشوند، قالیچه ای به منظور ادای نذر به آن امام زاده میدهند. در آخر حتما برای دیدن این منطقه زیبا و دیدنی به همدان سفر کنید.

این دره ها از باغ ها و درخت های متنوعی هم چون، درخت گردو، بادام، و سیب… و چشمه های جوشان، و رودخانه های زیبا پوشیده شده است.

آدرس: همدان، منطقه دوزخ دره ۸ کیلومتری غرب همدان.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما