کافه تهرون در کجای تهران قرار دارد؟

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

شهر تهران با وجود جمعیت زیادی که دارد طبعا کافه‌های زیادی را نیز در خود جای داده است، در تمام دنیا تمام صنایع روزبه‌روز درحال پیشرفت و مدرن شدن پیش می‌رود، صنعت کافه و رستوران نیز از این قضیه مستثنا نیست و علاوه بر آن، سعی بر متفاوت بودن منو، دکور، طعم قضا و دیگر ویژگی‌ها نیز به این پیشرفت افزون می‌گردد. اما افرادی نیز هستند که با سبک مدرن و پیشرفته میانه خوبی ندارند و بیشتر به سبک سنتی علاقه‌مند می‌باشند و در هیچ شرایطی حاضر نیستند سبک کافه و رستوران خود را تغییر داده و به سبکی مدرن تبدیل کنند، این افراد سعی دارند قشر هم سلیقه خود را راضی نگه دارند و متفاوت بودن را اینگونه برگزیده‌اند.

کافه تهرون کافه‌ای در خیابان ویلای تهران می‌باشد و یکی از کافه‌های تهران است که خانه‌های قدیمی این خیابان را برای خود انتخاب کرده است و ظاهری سنتی دارد. با ورود به این کافه گویی به اوایل صده 1300 باز گشته‌اید و یا وارد لوکیشن فیلم‌های قدیمی ایرانی شده‌اید.

کافه تهرون در کجای تهران قرار دارد؟

کافه تهرون کاملا نوستالژیک است و بزرگسالان می‌توانند در آن مروری بر خاطرات گذشته داشته باشند و بسیاری از افرادی که الان در کنارشان نیستند را یاد کنند. این کافه یک خانه دو طبقه با حیاطی نسبتا بزرگ می‌باشد که میزهای چوبی و ساده آن در حیاط آن چیده شده‌‍اند و کافه تهرون در محوطه‌اش میزبان میهمانان خود می‌باشد. گفتنی است در طبقه اول ساختمان کافه تهرون نیز میز و صندلی برای میهمانان وجود دارد، اما اکثر مشتریان علاقه دارند در حیات این کافه زیبا ساعات خود را بگذرانند.

طراحی کافه تهرون

کافه تهرون در کجای تهران قرار دارد؟

در کافه تهرون همه چیز رنگ و بوی گذشته را دارد، میز و صندلی‌ها، رومیزی‌ها، بشقاب‌ها، منوی پارچه‌ای کافه، نام میزها که بر روی کاشی‌های آبی رنگ نوشته شده همه و همه خاطرات گذشته را تداعی می‌کند و انسان را از دنیای امروزی بیرون می‌آورد، همچنین در این کافه موسیقی سنتی نیز پخش می‌شود و بیشتر شما را در گذشته فرو می‌برد، در منوی کافه تهرون خبری از غذاهای امروزی نیست و تماما غذاهای سنتی سرو می‌شود، حتی تزئین غذاها نیز به صورت کاملا سنتی با یک برگ نعنا کفایت می‌کند، این کافه به نوشیدنی‌هایش از گذشته تا به امروز معروف است به طوری که نوشیدنی‌های رنگارنگ آن را در هیچ کجای ایران نمی‌توان یافت.

کافه تهرون در کجای تهران قرار دارد؟

اگر بخواهیم توصیفی از حیات این کافه داشته باشیم، می‌توانیم بگوییم کافه تهرون بسیار با صفاست و فضایی بسیار گرم و دل چسب دارد، باغچه‌هایی با گل‌های رنگارنگ، حوض مربعی شکل که فواره‌ای کوچک به آن روح بخشیده، شمعدانی‌های خوش رنگ و زیبای دور تا دور حوض، میز و صندلی‌های قدیمی و چوبی، شاخه گل‌های طبیعی روی میزها و درختچه‌های سرسبز و زیبا، همگی دست به دست هم داده‌اند تا این کافه را جذاب‌تر و با صفاتر کنند.

غذاهای کافه تهرون

کافه تهرون در کجای تهران قرار دارد؟

غذاهای کافه تهرون نیز بسیار خوشمزه و لذیذ هستند و به گفته مدیریت این کافه غذاهای آن با شگردهای خاصی طبخ می‌شوند و به همین سبب طعمی خاص و دلپذیر دارند. نوشیدنی‌های آن نیز در بین ساکنین تهران زبانزد است، نکته‌ای که در مورد نوشیدنی‌های کافه تهرون وجود دارد این است که به صورت رنگارنگ سرو می‌شوند، این نوشیدنی‌ها عرقیجات هستند و با لایه لایه ریختن عرقیجات در لیوان این نوشیدنی‌های رنگارنگ خلق می‌شوند و مزه‌ای بسیار دل نشین دارند.

آدرس: تهران، خیابان استاد نجات اللهی (ویلا)، کوچه خسرو، پلاک 39، کافه تهرون.

ساعات کاری کافه: همه روزه از ساعت 8:30 الی 22:30.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید