آشنایی با قبرس

قبرس به انگلیسی Cyprus، دو بخش دارد که به عنوان قبرس شمالی و جنوبی شناخته می‌شوند. قبرس جنوبی بخش ترک است و رسما با نام ترکیه شناخته می‌شود؛ در حالی که مردم قبرس شمالی، یونانی زبان هستند و این بخش رسما با عنوان قبرس شناخته می‌شود.

قبرس گزینه‌ی مناسبی برای مهاجرت پس از بازنشستگی یا برای تحصیل و داشتن یک شروع دوباره است. جزیره‌ی مدیترانه‌ی نفس گیر این کشور کیفیت بالای زندگی، اقلیم گرم و تنوع بالای فرهنگی را برای ماجراجویی شما فراهم می‌کند.

آشنایی با قبرس

در پاسخ به این سوال که آیا قبرس ویزا میخواهد یا خیر باید گفت که خوشبختانه شهروندان ایرانی که قصد سفر به این کشور را دارند با داشتن پاسپورت و بلیط رفت و برگشت قادر به اقامت در قبرس به مدت 30 روز خواهند بود. بنابراین قبرس شمالی یا قبرس جنوبی ویزا نمی‌خواهند. با این وجود قبل از بستن چمدان‌هایتان، آشنایی با قبرس شمالی برای زندگی در آن امری ضروری است. حالا که متوجه شدیم قبرس کجاست، بهتر است از زوایای گوناگون نیز به آشنایی با کشور قبرس شمالی بپردازیم.

آشنایی با قبرس

جزیره‌ی بزرگ دریای مدیترانه در قبرس

آشنایی با قبرس و هزینه زندگی در آن

هزینه زندگی در قبرس در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بالا نیست. واقعیت این است که بیشتر کالاها 20 تا 50 درصد ارزانتر از بریتانیا هستند. هزینه زندگی در این کشور 25 درصد کمتر از میانگین اروپا است و حتی مطابق با استانداردهای اروپایی ارزان نیز محسوب می‌شود.

آشنایی با قبرس

آشنایی با قبرس از زاویه‌ی بازار کار

پس از پیوستن قبرس به اروپا در سال 2004، بسیاری از افراد چند ملیتی تصمیم به باز کردن دفاتر کاری در این جزیره گرفتند. با نرخ مالیات پایین، این شرکت‌ها از قله‌ی لذت بخش تجارت سود فراوانی بردند. به طور کل برای کسانی که به قبرس جنوبی مهاجرت کرده اند، فرصت‌های شغلی بسیاری در زمینه‌ی امور مالی، فناوری اطلاعات و تکنولوژی وجود دارد هم چنین مشاغل خدماتی همچون ارایشگری و یا کابینت سازی هم در این کشور دارای بازار کار گسترده و درامد مناسب می باشند و اگر شما علاقمند به کار در شغلی مثل ارایشگری در قبرس هستید می توانید مقاله همه چیز درباره کار ارایشگری در قبرس شمالی را مطالعه بفرمایید. بعضی مهاجران نیز در صنعت توریسم مشغول به کار می‌شوند. درآمد متوسط در قبرس چیزی حدود 2000 پوند در ماه است که البته از متوسط اروپا کمتر می‌باشد.

آشنایی با قبرس

تحصیل در قبرس

در قبرس جنوبی امکان تحصیل در مراکز خصوصی و دولتی هر دو وجود دارد؛ با این وجود دقت داشته باشید که در صورت انتخاب مراکز دولتی، فرزندانتان باید زبان بومی را یاد بگیرند. در این کشور تحصیلات تمام وقت برای کودکان 6 تا 18 سال اجباری است.

آشنایی با قبرس

آشنایی با قبرس از زاویه‌ی خدمات سلامت

در فرایند آشنایی با قبرس، خدمات تامین سلامت این کشور را نیز با دقت بررسی کنید. سیستم مراقبت سلامت قبرس در سطح مشابهی با بیشتر کشورهای اروپایی قرار دارد. شما می‌توانید هم از خدمات سلامت خصوصی و هم عمومی بهره ببرید. خدمات اورژانسی نه تنها برای شهروندان این کشور بلکه برای تمامی ملیت‌ها رایگان هستند. نکته‌ی دیگری که در مورد خدمات سلامت قبرس وجود دارد این است که بیشتر کارکنان سلامت این کشور در خارج از کشور تحصیلات خود را گذرانده اند و بنابراین بر زبان انگلیسی تسلط دارند. برای مهاجرت به قبرس نیازی به واکسیناسیون نیست.

آشنایی با قبرس

آشنایی با قبرس و رانندگی

برای تجربه‌ی یک سفر جاده‌ای در اطراف قبرس، به مدارکی نظیر گواهینامه‌ی انگلیسی بین‌المللی، کارت شناسایی یا پاسپورت، بیمه خودرو نیاز خواهید داشت.

در این کشور آنطور که باید به اصول و قوانین رانندگی توجه نمی‌شود؛ برای مثال رانندگان به چراغ قرمز بی‌توجهی می‌کنند و هر جا که بتوانند ماشین خود را پارک می‌کنند.

آشنایی با قبرس

خرید مسکن در قبرس شمالی

آشنایی با قبرس

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

هنگام آشنایی با قبرس، بهتر است شرایط خرید ملک در قبرس شمالی نی نی سایت را نیز بررسی کنید. انواع املاک در قبرس نظیر مسکونی، تجاری، اداری، کشاورزی، تفریحی و غیره موجود، قابل اجاره یا خریداری هستند. جهت دریافت کارت شهروندی قبرس شمالی ابتدا باید مراحل خرید ملک را که به شرح زیر است، طی کنید:

1. جستجو برای ملک.

2.  ارتباط با کارشناسان املاک در قبرس شمالی.

3. بازدید از ملک مورد پسند.

۴.  ارزیابی هزینه و شرایط پرداخت آن.

۵.  انتقال مالکیت.

پس از طی کردن مراحل مذکور و اتمام مهلت یک ساله‌ی اقامت موقتی که دریافت کردید، می‌توانید اقامت دو ساله دریافت کرده و پس از آن در سومین سال اقامت خود یک اقامت دوساله‌ی دیگر دریافت کنید. در صورتی که طی این 5 سال اقامت، بیش از 45 روز از قبرس خارج نشوید قادر به درخواست اقامت دائم خواهید بود. پس از دریافت اقامت دائم، کارت شهروندی پس از بررسی شرایط به شما تخصیص داده خواهد شد. با وجود اینکه اقامت موقت یا دائم در قبرس شمالی یا قبرس جنوبی تفاوت چندانی ندارند، آرامش شما در این کشور با اخذ اقامت دائم و کارت شهروندی بیشتر خواهد بود.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

  • بهترین روش سرمایه‌گذاری به پوند.
  • راهی مطمئن برای دریافت اقامت.
  • سهولت فرایند خرید خانه در قبرس شمالی یا جنوبی.
  • وجود شرایط تحصیلی فوق العاده.

‌ خرید ملک در قبرس شمالی قیمت متفاوتی از 45 هزار تا 450 هزار پوند دارد؛ سن و موقعیت ساختمان و فاصله‌ی آن از  دریا عوامل موثر بر آن هستند. برای مثال خرید زمین در قبرس شمالی در لانگ بیچ از 65 هزار تا 450 هزار پوند  هزینه دارد.

آشنایی با قبرس و معایب زندگی در آن

  • نرخ بالای جرم و جنایت

قبرس نسبتا از نرخ بالای جرم و جنایت نظیر جیب بری و دزدی برخوردار است. در حالیکه این نرخ نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر پایین‌تر است، بهتر است در پروسه آشنایی با قبرس به امنیت خود نیز توجه داشته باشید.

  • وضعیت سیاسی ناپایدار

قبرس تاریخ سیاسی ناپایداری دارد که باعث ناراحتی برخی افراد ساکن در آن می‌شود. درحالی که این کشور در سال‌های اخیر نسبتا پایدار بوده است، این وضعیت هر لحظه ممکن است به صورت اساسی تغییر کند. در  نتیجه اطمینان خاطر نسبت به آینده وجود ندارد.

  • هزینه حمل و نقل در قبرس بالا است

در صورتی که قصد استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی جهت رفتن به محل کار را دارید، بهتر است هنگام آشنایی با قبرس در مورد هزینه حمل و نقل نیز حساب و کتاب کنید.

آشنایی با قبرس

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما