جاذبه توریستی و تفریحی آبشارهای سیمک | کرمان

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

اگر به دنبال هیجان و آدرنالین خالص هستید، آبشارهای سیمک کرمان بهترین انتخاب در فصل گرم تابستان خواهند بود. در منطقه کوهپایه و در ۳۵ کیلومتری شمال کرمان آبشارهای خروشان سیمک قرار دارند. با توجه به خشک و کویری بودن جاده کرمان به کوهپایه، وجود آبشار در این منطقه دور از ذهن به نظر می‌رسد.

 آبشارهای سیمک که حدود ۱۳ آبشار در کنار هم هستند جاذبه ای دلچسب در گرمای استان کرمان می باشد. اولین آبشار سیمک ارتفاعی در حدود ۱۵ متر دارد. 

جاذبه توریستی و تفریحی آبشارهای سیمک | کرمان

آبشارهای سیمک در کرمان در منطقه ای کوهپایه ای و در ۳۵ کیلومتری شمال کرمان قرار گرفته اند. وجود امکانات مناسب و زیرساخت های مناسب در این منطقه به خصوص اردوگاه های سیمک سبب شده گردشگران زیادی به سمت این منطقه از استان کرمان سفر کنند.

 حدود ۱۳ آبشار در منطقه سیمک نیز وجود دارد نکته ای که برای صعود و فرود در این منطقه باید به طور حرفه ای بلد باشید که چطور باید از صخره ها و تخته سنگ بالا بروید و وسایل مورد نیاز را داشته باشید زمانی به این منطقه بروید اغلب کوهنوردان و صخره نوردان را مشاهده می کنید که در حال بالا رفتن از صخره ها هستند.

جاذبه توریستی و تفریحی آبشارهای سیمک | کرمان

زمانی که شما در دره سیمک حضور دارید و در حال پیاده روی در بین دره و آبشارها هستید می توانید لانه های پرنده ها را به طرز جالبی ساخته اند را مشاهده کنید اگر از اولین آبشاری که در این منطقه وجود دارد فرود بیایید برای بیرون آمدن از دره باید تا آخرین آبشار نیز بروید زیرا دو سمت تنگه دیواره های بلند و بسیار سختی وجود دارد.

علت نام گذاری آبشار سیمک در کرمان

جاذبه توریستی و تفریحی آبشارهای سیمک | کرمان

نام سیمک برای این آبشارها در استان کرمان از تنگه ای به همین نام می آید که در شمال روستای کوهپایه ای کرمان نیز قرار دارد. عرض این تنگه بسیار کم و بین سه تا پنج متر است و دیواره های بسیار بلند دو طرف آن را احاطه کرده است، در لابلای صخره های این تنگه آشیان پرندگان جلوه خاصی دارد.

آب وهوای آبشار سیمک 

جاذبه توریستی و تفریحی آبشارهای سیمک | کرمان

آب و هوای کوهپایه ها و به طور کلی این منطقه سرد و خشک است. در روزهای گرم سال ، دمای هوا 10 درجه از شهر سردتر است و در نیمه دوم سال ، هر ماه می توانید با تجهیزات گرمایش مناسب به اینجا سفر کنید.

اقامت در آبشار سیمک

جاذبه توریستی و تفریحی آبشارهای سیمک | کرمان

اگر قصد اقامت در سیمک را دارید ، بهتر است تجهیزات مناسب برای اردوی شبانه مانند چادر مسافرتی ، کیسه خواب و سایر لوازم جانبی در غیر این صورت می توانید از خانه های اجاره ای که برخی از اهالی روستا به شما می دهند استفاده کنید.

دسترسی به آبشارهای سیمک

جاذبه توریستی و تفریحی آبشارهای سیمک | کرمان

برای دسترسی به این روستا باید به مرکز روستای ده لولو بروید و هنگام ورود توجه داشته باشید که تابلوی اردوگاه شهید باهنر را مشاهده نمایید که نشان دهنده ی جاده اصلی این منطقه می باشد. بعد از گذشتن از روستاهای درب انارستان، سیمک، اسلام آباد، عبدل آباد و روستای درب آسیاب می بایست وارد اردوگاه شهید باهنر شوید. از آنجا هم تا تنگه سیمک که به آن دره بُندر Bondor کوهپایه نیز می گویند حدود ۳ کیلومتر جاده سنگچین و مناسب است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید