جاذبه گردشگری و تفریحی آبشار بابا ولی سیاهکل

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

سیاهکل یکی از شهرستان‌های سرسبز استان گیلان است که آبشارهای بسیاری از جمله آبشار باباولی، آبشار ویسادار رضوانشهر، آبشار دودوزن، آبشار لاتون و آبشار لونک را در خود جای داده است.

آبشار باباولی، در روستایی به همین نام قرار گرفته است. باباولی، روستایی از توابع بخش دیلمان شهرستان سیاهکل، واقع در استان گیلان می باشد. چشم انداز های طبیعی و تاریخی این منطقه، بسیار تماشایی است.

جاذبه گردشگری و تفریحی آبشار بابا ولی سیاهکل

آبشار باباولی حدودا 20 متر ارتفاع دارد و از آبشار لونک مرتفع تر می باشد. این آبشار، بر خلاف بسیاری از آبشار ها که در جنگل و مابین درختان قرار دارند، در بین صخره ها واقع شده است. آبشار باباولی، آبشاری فصلی می باشد.

آب این آبشار، از برف های موجود در ارتفاعات تامین می گردد، به همین دلیل آب آن بسیار خنک می باشد. با فرا رسیدن فصل گرما و ذوب شدن برف کوه ها، این آبشار جاری می شود و چشم اندازی زیبا را به وجود می آورد. در پیرامون آبشار باباولی، جوی های آب متعددی وجود دارد که می توان در مواقع کم آبی، با هدایت آب آن ها به طرف بالا، آب آبشار را تامین نمود.

جاذبه گردشگری و تفریحی آبشار بابا ولی سیاهکل

آبشار باباولی، در 5 کیلومتری جاده دیلمان به طرف آسیابر و در ساحل رودخانه چاکرود قرار گرفته است. به دلیل وجود رودخانه چاکرود در مجاورت روستای باباولی، انواع درختان مرتفع به خصوص درختان گردو در این منطقه مشاهده می شود. روستای باباولی، دارای مناظر زیبا و دیدنی می باشد که می توانید از آن ها دیدن کنید.

 برای بازدید از آبشار بابا ولی سیاهکل باید تجهیزات مناسب کوهنوردی و خودروی سواری ویژه آفرود داشته باشید تا یک گردش راحت و جذابی را داشته باشید.

برای رسیدن به این آبشار، ابتدا می بایست خود را به روستای باباولی برسانید. از این روستا تا آبشار باباولی، حدودا 15 دقیقه پیاده روی در پیش رو خواهید داشت. در طول مسیر رسیدن به آبشار، چندین چشمه آب معدنی نیز وجود دارد.

محصولات سفر

1 دیدگاه دربارهٔ «جاذبه گردشگری و تفریحی آبشار بابا ولی سیاهکل»

  1. جنگل‌های بسیاربکروزیبایی دارد وابشارهاهم زیبایی ها رو دوچندان کرده وبسیار عالیست وبه همه سفر به شهرستان سیاهکل رو پیشنهاد میدم

    پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید