شربتخانه ایران مال | جاذبه سنتی در تهران

آیا از علاقه‌مندان به هنر معماری هستید؟ می‌خواهید به تماشای یکی از معماری‌های زیبای ایران زمین همچون شربت خانه ایران مال و تالار آیینه ایران مال بروید؟ شاید برایتان جالب باشد که بدانید انواع مختلفی از ساختار معماری ایران از سنت‌ها و تجربه‌های گذشتگان الهام گرفته است تا علاقه‌مندان به این عرصه از هنر بتوانند، تاریخ و فرهنگ کشورمان را بهتر بشناسند.

سنتی که اندیشه‌هایش نقل به نقل گشته و امروزه در جای جای سرزمینمان ایران به معرض نمایش گذاشته می‌شود تا نسل‌های جدید با بهره‌مند شدن از شکوه این معماری زیبا، به داشتن مردمان هنرمند ایران زمین افتخار کنند. اگر می‌خواهید یکی از این زیباشناسی‌های معماری را ببینید، پیشنهاد می‌کنیم که سری به منطقه چیتگر بزنید و از شربت خانه بازار بزرگ ایران مال دیدن کنید.

شربتخانه ایران مال | جاذبه سنتی در تهران

شربت خانه یكی از جذاب ترین مكان هایی است كه حس و حال دوران قاجار و تاریخ گذشته ایران را به یاد آورده و باعث شده به یك چشم بهم زدن به تاریخ قدیم و فرهنگ ایران سفر كنید. شربتخانه ایران مال تهران یكی از جذاب ترین مكان هایی است كه روزانه توریست و مردم محلی به آنجا سر زده و از فضای دلنشین آنجا لذت می برند.

معماری شربتخانه ایران‌مال

شربتخانه ایران مال | جاذبه سنتی در تهران

شربت‌خانه ایران‌مال که در بخش جنوبی بازار سنتی آن قرار دارد، یکی از مجلل‌ترین فضاهای مجموعه برای صرف نوشیدنی‌های اصیل ایرانی است. اگر به دنبال فضایی مناسب جهت برگزاری دورهمی‌های دوستانه و جمع‌های صمیمی خانوادگی و حتی قرار‌های کاری هستید و زیبایی و شیک بودن فضا و توجه به عناصر فرهنگ ایرانی برایتان اهمیت دارد، از این فضای بی‌نظیر غافل نشوید.

به خصوص اگر مهمانان خارجی دارید، می‌توانید با حضور در شربت‌خانه همزمان هم معماری زیبای ایرانی و طعم اصیل نوشیدنی‌ها و عرقیجات ناب سرزمین‌مان را به آن‌ها هدیه دهید. در طراحی شربت‌خانه از هنرهای اصیلی چون کاشی‌کاری، تنگ‌بری، گچ‌بری و نقاشی استفاده شده است که نمونه‌های اصیلی در تاریخ معماری ایران را تداعی می‌کند.

تاریخچه شربتخانه

شربتخانه ایران مال | جاذبه سنتی در تهران

لازم به تذكر است كه اولین شربت خانه ایران پس از ظهور اسلام و در پی ممنوع شدن شراب در اسلام پدید آمد. نخستین شربت خانه در دوران تیموریان و در شهر سمرقند ساخته شد و نظر بسیاری از مردم را جلب كرد.در همین راستا صفویان و شاه اسماعیل شربت خانه هایی را در سراسر ایران رواج دادند و مردم را برای بنای همچین آثار باستانی تشویق می كردند.

امروزه فضایی به نام كافه در ایران جای شربت خانه ها گرفته است و پیشنهاد ما به مردم این است كه از فضای فرهنگی سرزمین ایران مانند شربت خانه ایران مال نیز استفاده كنند و لذتی به یادماندنی را تجربه كنند.
شربتخانه ایران مال تهران یكی از بخش های سنتی مجموعه ایران مال می باشد كه به شكل بسیار ساخته شده است و نظر تمامی مراجعین این مجموعه را به سوی خود جلب می كند.

منوی شربتخانه ایران‌مال

شربتخانه ایران مال | جاذبه سنتی در تهران

در شربت‌خانه ایران‌مال انواع عرقیجات گیاهی، انواع دمنوش اعلا، چای، چای نبات، انواع بستنی سنتی، فالوده شیرازی، انواع سردنوش‌ها در کنار برخی دسرهای سبک مناسب عصرانه و میان وعده با کیفیت بالا برای مشتریان سرو می‌شود، قیمت نوشیدنی‌ها در شربت‌خانه ایران‌مال با توجه به منطقه لوکس و گردشگری آن مناسب و منطقی می‌باشد، همچنین این شربت‌خانه یکی از زیباترین لوکیشن‌های عکاسی غرب تهران بوده که با مشاهده تصاویر علت آن را متوجه خواهید شد.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما