مجموعه توریستی آسیاب بادی در کرمان

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

آسیاب‌های بادی نمادی از کشور هلند به شمار می‌آیند که درگذشته از انرژی باد در تولید برق استفاده می‌کردند. آسیاب بادی کرمان که در کیلومتر ۲۰ بزرگراه گردشگری هفت باغ علوی قرار دارد به‌عنوان بزرگ‌ترین سازه بادی در خاورمیانه شناخته می‌شود که به سبک آسیاب‌های بادی هلند ساخته‌شده است.

معرفی آسیاب بادی 

مجموعه توریستی آسیاب بادی در کرمان

این مجموعه توریستی را در سال ۱۳۹۴ ه.ش با عنوان اولین رستوران بادی در ایران و در شهر تاریخی کرمان افتتاح کردند که کاربردی تشریفاتی دارد. آسیاب بادی کرمان را با ارتفاع ۲۶ متر و در ۳ طبقه با مساحتی در حدود ۲۲۴ مترمربع ساخته‌اند که ۲ طبقه رستوران و کافی‌شاپ و ۱ طبقه آشپزخانه و تأسیسات دارد.

رستوران آسیا بادی کرمان

مجموعه توریستی آسیاب بادی در کرمان

اگر می‌خواهید رستورانی با محیطی کاملاً متفاوت را تجربه کنید حتماً سری به آسیاب بادی کرمان بزنید و در محیطی آرام و دل‌نشین طعم انواع و اقسام غذاهای ایرانی و خارجی را بچشید. سابقه ساخت اولین آسیاب‌ها در ایران به سال‌های گذشته در استان سیستان و بلوچستان می‌رسد که هم‌اکنون آثار اندکی از آن‌ها برجای‌مانده است.

مجموعه توریستی آسیاب بادی در کیلومتر ۲۰ محور گردشگری هفت باغ علوی (کرمان به سمت ماهان) قرار گرفته است که این محور دارای اماکن گردشگری فراوان دیگری نیز می باشد.

جاذبه‌های اطراف آسیاب بادی در کرمان

در سفر به شهر تاریخ و فرهنگ، دیگر دیدنی‌های کرمان همچون باغ سنگی، آرامگاه شاه نعمت‌الله ولی عمارت شتر گلو، باغ شاهزاده ماهان، یخدان لنگر و غار ایوب را نیز در برنامه سفر خود قرار دهید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید