مجموعه ورزشی باشگاه سوارکاری ایل سنگسر | استان سمنان

سوارکاری یکی از ورزش‌هایی است که در دین اسلام به آن اشارارت بسیاری شده است و سابقه‌ای کهن در ایران دارد. امروزه سوارکاری علاوه بر ورزش، تفریحی مفرح و سالم نیز به شمار می‌آید و علاقه‌مندان بسیاری به این ورزش مهیج روی می‌آورند. اسب‌ها حیواناتی بسیار باهوش شناخته می‌شوند، به همین سبب احساسات سوارکار را به خوبی درک می‌کنند. سوارکاران باید علاوه بر داشتن رابطه‌ای مهربان با اسب، توانایی کنترل او را نیز داشته باشد. 

مجموعه ورزشی باشگاه سوارکاری ایل سنگسر | استان سمنان

عشایر سنگسر یکی از ایل‌های ساکن در استان سمنان هستند که با توجه به زندگی کوچ نشینی، علاقه بسیاری به ورزش سوارکاری دارند. دومین باشگاه سوارکاری استان سمنان در زمینی به مساحت 2 هکتار و با نام باشگاه سوارکاری ایل سنگسر در جاده پیغمبران مهدیشهر احداث شد. 

این باشگاه زمین فوق‌العاده بزرگی دارد و قابل استفاده برای خانم‌ها و آقایان علاقه‌مند به ورزش سوارکاری می باشد .در «ایل‌سنگسر» به صورت کاملا حرفه‌ای آموزش سوارکاری داده میشود و همین‌طور برای کودکان هم مربی مخصوص در نظر گرفته شده است .

مجموعه مذكور دارای پنجاه راس اسب شامل ۳۰ راس اسب آموزشی و ۲۰ راس اسب پرورشی است. این مجموعه اولین مركز كمانگیری استان سمنان و دومین باشگاه سواركاری استان سمنان است.

مجموعه ورزشی باشگاه سوارکاری ایل سنگسر | استان سمنان

مجموعه كمانگیری و اسب سواری ایل سنگسر یك هزار و ۵۶۰ مترمربع زیربنا دارد و از دو سالن نگهداری اسب و تاسیسات مورد نیاز برخودار است.

آدررس: سمنان – مهدی‌شهر‎ جاده پیغمبران

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما