معرفی جاذبه گردشگری بازار سرپوشیده ایروان

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

ایروان ، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر جمهوری ارمنستان است. در امتداد رود هرازدان واقع شده‌ است. ایروان مرکز اداری، فرهنگی و صنعتی این کشور و یکی از مقاصد جذاب است.

ایروان یکی از مناطق اصلی گردشگری در ارمنستان محشسوب می‌شود و این صنعت سال به سال در حال رشد و پیشرفت می‌باشد؛ این شهر با داشتن هتل‌ها، رستوران‌ها، بارها و کلوب‌های شبانه مدرن باعث جذب گردشگران از کشورهای مختلف شده‌ است.

بازار سرپوشیده ایروان

بازار سرپوشیده ایروان

بازار سرپوشیده ایروان (Pak Shuka) یکی از بناهای قدیمی به سبک معماری نئوکلاسیک است که در آن محصولات غذایی به صورت تازه و کنسرو به فروش می‌رسد.  

این بازار یک بازار محلی و سرپوشیده و یکی از پرشورترین و فعال‌ترین مکان‌های ایروان به شمار می‌رود. این بازار از نظر جغرافیایی نزدیک به خیابان شمالی ایروان و یا همان نورث اونیو قرار دارد که در واقع نزدیک به مرکز خرید تشیر است. این بازار سرپوشیده در زمان حکومت شوروی سابق شروع به فعالیت کرد.

معرفی جاذبه گردشگری بازار سرپوشیده ایروان

بهتر است در تابستان سری به این بازار بزنید تا میوه‌های تازه و بی‌نظیر فصل تابستان را ببینید و بخرید. میوه‌های خوشمزه و وسوسه کننده‌ای مانند آلبالو، انواع توت، هلو و زردآلو در این بازار وجود دارد که مشتریان را به خود جذب می‌کند.

بازار سرپوشیده ایروان

این بازار در یک قسمت فروش عمده اجناس را انجام می‌دهد که مغازه دارها از این قسمت خرید می‌کنند و در قسمت دیگر فروش همه نوع اجناس مانند ظروف، شکلات، لوازم ماهیگیری، لباس شکار، خوراکی و خشکبار به صورت عمده در اختیار مردم قرار می‌گیرد که کالاها از نظر قیمت بسیار مناسب و ارزان به شمار می‌روند.

در بازار شوکا میتوانید بهترین و لذیذترین شیرینی – شکلات و باقلواهای ارمنی را که به صورت سنتی و خانگی تهیه میشوند خریداری کنید. این بازار برای خرید سوغاتی مکانی ایده آل است که توریست ها بدون شک به آن سر میزنند.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید