معرفی پل کابلی ولیعصر شیراز

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

نام شهر شیراز تداعی‌گر باغ‌های انبوه لیمو و نارنج، عطر شکوفه‌های خوشبو درختان، آواز پرندگان و آب و هوایی عالی است که هر فردی را شیفته‌ی خود می‌کند. این شهر که همچون بهشت گردشگران شناخته می‌شود، جاذبه‌های زیبایی را درون خود جای داده که از میان آن‌ها می‌توان پل کابلی شیراز را نام برد. 

معرفی پل کابلی ولیعصر

معرفی پل کابلی ولیعصر شیراز

 این پل با داشتن 1100 متر طول، بلوار زینبیه شیراز را به بلوار سلمان فارسی متصل می‌کند و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پل ‌های ایران شناخته می‌شود که برای ساخت آن حدود 120 میلیارد تومان هزینه شده است. 

 پروژه احداث پل کابلی شیراز از سال 1391 آغاز شد و در سال 1396 افتتاح گردید، البته بخش‌های دیگر بعدا به آن افزوده و تکمیل گردید و امروزه به عنوان یک پل بسیار زیبا و بزرگ، چشم‌انداز خاصی را در جلو چشمانتان به نمایش می‌گذارد.

معرفی پل کابلی ولیعصر شیراز

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بعد از احداث این پل شاهد کاهش ترافیک در سطح شیراز هستیم که جلوه‌ی خاصی از نظم را به این شهر بخشیده است. حدود 52 پایه در احداث پل کابلی ولیعصر شیراز به کار رفته که مقاومت آن را در برابر هر گونه خطری حفظ می‌کند.

هدف از احداث این پل چیزی جز افزایش سرعت عبور و مرور، تسهیل تردد، کاهش ترافیک و آلودگی نبوده است، اما امروزه به یکی از زیباترین پل‌های استان فارس تبدیل شده است.

معرفی پل کابلی ولیعصر شیراز

ساختار این پل به صورت کابل‌های تنیده شده است و با ابهت خود حدود 63 متر ارتفاع دارد که در نوع خود بزرگ و وسیع شناخته می‌شود. پل کابلی شیراز در شب نیز چشم‌انداز معرکه‌ای دارد و می‌توانید با قدم زدن در کنار آن کل شهر را به نظاره بنشینید و از تماشای چشم‌انداز رنگارنگ و دلنشین شهر شیراز لذت ببرید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید