هلیوم پارک مشهد | اولین پارک پرشی ایران

مشهد شهر زیارتی ایران است. پایتخت معنوی ایران، قطب اول گردشگری زیارتی ایران، پربازدیدترین شهر کشور و ده ها عنوان دیگری که جایگاه مشهد را در بین مقاصد گردشگری بسیار بالا برده اند. این شهر بیش از همه با نام زیارت پیوند خورده و مسافران آن شوق حرم و زیارت را در سر دارند.

با وجود صبغه پر رنگ زیارت در مشهد نباید از دیگر قابلیت های این شهر غافل بود. در واقع اگر چه این شهر بیشتر به قصد زیارت مورد بازدید قرار می گیرد، اما انواع فرصت های سیاحتی جذاب و هلیوم پارک مشهد را نیز برای مسافران خود فراهم می آورد.

جالب است بدانید قطب زیارتی کشور، مجهزترین شهر کشور از نظر پارک های آبی و یکی از بهترین مقاصد سیاحتی در ایران است. در واقع با توجه به پربازدید بودن این شهر سال به سال بر امکانات رفاهی و تفریحی آن افزوده شده  تا مشهد بتواند از مسافرانش به نحو احسن و در شرایطی فوق العاده پذیرایی کند.

هلیوم پارک، اولین پارک پرشی ایران و یکی از جذاب‌ترین مکان‌های تفریحی در مشهد است. انواع ورزش‌های ترامپولینی موجود در این پارک، آدرنالین شما را بالا می‌برند و لحظاتی پر از شادی برایتان ایجاد می‌کنند. اگر می‌خواهید تجربه‌ای تازه و پر از هیجان داشته باشید، بازدید از هلیوم پارک شهر مشهد را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.  در این مجموعه تفریحی ورزش ها و بازی های مهیج و مجازی قرار دارد و برای افراد با رده های سنی مختلف مناسب می باشد.

هلیوم پارک مشهد | اولین پارک پرشی ایران

هلیوم پارک مشهد، به عنوان اولین پارک پرشی ایران در سال 1397 در طبقات چهارم و پنجم برج مروارید راه‌اندازی شد. یکی از این طبقات به آقایان و طبقه دیگر به بانوان اختصاص داده شده است. طبقه چهارم به دلیل داشتن تم اقیانوس، به بخش ساحلی شهرت دارد. در طبقه پنجم نیز از تم جنگل استفاده شده است.

حدود 30 بازی ترامپولینی شامل دوج بال، صخره‌نوردی، بیلیارد و بسکتبال در هلیوم پارک وجود دارد که برخی از آن‌ها مناسب کودکان و برخی دیگر مناسب بزرگسالان هستند. در طراحی این بازی‌ها، استاندارد و ایمنی کاملا رعایت شده است و هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند.

بازی های سالن A هلیوم پارک

هلیوم پارک مشهد | اولین پارک پرشی ایران

این سالن در طبقه چهارم قرار دارد که با تم اقیانوس و رنگ آبی طراحی شده که فضای آرامش بخشی را ایجاد کرده است. در این سالن بازی های متفاوتی وجود دارد که شامل والیبال و بسکتبال ترامپولین، صخره نوردی، نینجا کورس، ژیمناستیک، فری جامپینگ و بازی های VR می باشد.  ترامپولین هلیوم پارک مشهد در هر دو سالن وجود دارد.

صخره نوردی در هلیوم پارک مشهد

این ورزش در محوطه ای که ویژه صخره نوردی می باشد صورت می گیرد. افراد مختلف در سنین متفاوت از کودک تا بزرگسال می توانند در این بازی شرکت کنند. صخره های متنوعی با ارتفاع و شکل متفاوت در این محوطه وجود دارد که در گودالی حاوی اسفنج های نرم قرار گرفته اند.

نینجا کورس هلیوم پارک

در نینجا کورس مسیری با موانع مختلف وجود دارد که باید با حرکات مختلف از آن ها عبور کنید. این مسیر در دومین محوطه از هلیوم پارک قرار دارد. مراحل این بازی از ساده تا مراحل چالش برانگیز متفاوت است که برای سنین مختلف مناسب می باشد.

بازی های سالن B هلیوم پارک

هلیوم پارک مشهد | اولین پارک پرشی ایران

هلیوم پارک مشهد قسمت جنگلی در سالن B قرار داشته که با تم سبز رنگ طراحی شده و بازی های متفاوتی نسبت به سالن دیگر دارد. علاوه بر بازی های ویژه کودکان، بازی های ویژه بزرگسالان مانند دوج بال، فوتبال حبابی، بیلیارد با پا، کیک بال، فایتینگ، فری جامپینگ، ایربگ و بسکتبال ترامپولین نیز در این سالن قرار دارد.  

دوج بال هلیوم پارک

دوج بال یکی از بخش های 9 گانه ترامپولین می باشد که می توانید به همراه توپ روی ترامپولین در جهت های مختلف حرکت کنید. این بازی برای نوجوانان و بزرگسالان مناسب بوده و به صورت تک نفره و چند نفره انجام می شود.

کیک بال هلیوم پارک  

بازی کیک بال مانند بسکتبال بوده منتهی با این تفاوت که دو نفره انجام می شود. در این بازی باید بدون وارد شدن به زمین حریف و با پریدن روی ترامپولین، توپ را به سمت سبد نفر مقابل پرتاب کنید. هر بازیکنی که توپ بیشتری به سبد نفر مقابل بیندازد، برنده بازی است.

بازی های VR هلیوم پارک

علاوه بر بازی های مهیج با ترامپولین و بازی های ویژه کودکان، بازی های VR نیز در هر دو سالن وجود دارد که تجربه متفاوتی در این پارک است. این بازی ها با تکنولوژی واقعیت مجازی طراحی شده که در آن مرز بین دنیای مجازی و واقعی برداشته شده است. در این بازی ها با تجهیزاتی مانند هدست های VR افکت های محیطی مانند صدا و تصویر را دریافت می کنید.

قوانین هلیوم پارک مشهد

هلیوم پارک مشهد | اولین پارک پرشی ایران
  1. پرکردن فرم تعهد توسط افراد بالای 18 سال توسط خود فرد و زیر 18 سال توسط والدین آن
  2. ممنوعیت ورود افراد زیر 4 سال بدون همراهی و والدین
  3. پوشیدن جوراب‌های مخصوص بازی ترامپولین، برای جلوگیری از سرخوردن و آسیب‌دیدن.
  4. پوشیدن لباس آستین‌دار، برای جلوگیری آسیب‌های احتمالی
  5. ممنوع بودن استفاده از ترامپولین برای بانوان باردار و افرادی که دارای جراحی‌هایی در زمان نزدیک نیز، بوده‌اند.
  6. ممنوع بودن داشتن خوراکی‌ها و انواع تنقلات همراه با خود
  7. توصیه می‌شود از داشتن وسایل و ابزار اضافی، مانند تلفن همراه، عینک و… خودداری نمایید.

امکانات هلیوم پارک مشهد

هلیوم پارک مشهد | اولین پارک پرشی ایران

از امکانات این پارک می توان به کافی شاپ در سالن های A و B اشاره کرد. سالن تولد هلیوم پارک مشهد نیز یکی دیگر از امکانات آن است که با توجه به سفارش شما، طراحی های مختلفی در آن انجام می شود. همچنین بازی های ویژه کودک با ترامپولین و توپ نیز از امکانات این مجموعه می باشد. در پارکینگ هلیوم پارک مشهد که 4 طبقه می باشد می توانید به مدت 3 ساعت از خدمات آن بطور رایگان استفاده کنید.

رزرو بلیط هلیوم پارک مشهد

هلیوم پارک مشهد | اولین پارک پرشی ایران

شما می توانید به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت رسمی آن نسبت به رزرو هلیوم پارک مشهد اقدام کنید. قیمت بلیط هلیوم پارک مشهد برای بازی های مختلف، متفاوت می باشد. این مجموعه به ازای هر نفر 10 هزار تومان ورودی برای دو ساعت دریافت می کند. قیمت بلیط ها برای محوطه بازی کودکان و محوطه ورزشی بزرگسالان برای نیم ساعت به ترتیب 40 هزار تومان و 75 هزار تومان است.

هزینه ورود به محوطه بازی های مجازی برای 15 دقیقه برابر 90 هزار تومان است که برای 15 دقیقه بعدی 50 هزار تومان دریافت می شود. علاوه بر این به مناسبت های مختل، هلیوم پارک مشهد تخفیف های مختلفی ارائه می کند که اطلاعات بیشتر در سایت آن ذکر شده است.

هلیوم پارک مشهد کجاست؟

هلیوم پارک مشهد | اولین پارک پرشی ایران

هلیوم پارک در بلوار جانباز و بین جانباز 5 و 7 قرار دارد. این شهربازی در طبقات پنجم و چهارم برج مروارید گوهرشاد واقع شده است. شما می توانید با استفاده از خودرو، اتوبوس و یا مترو از این شهربازی بازدید نمایید.

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به شهربازی هلیوم پارک مشهد، ایستگاه خیام است که حدود سه کیلومتر با شهربازی فاصله دارد. اگر اهل پیاده‌روی نیستید، فاصله مترو تا پارک را با تاکسی یا اتوبوس‌های خط 88 طی کنید.

در صورتی که با خودروی شخصی به مشهد سفر کرده‌اید، مسیرهای متفاوتی برای دسترسی به پارک وجود دارد. برای مثال، می‌توانید وارد بزرگراه آزادی شوید و پس از رسیدن به میدان استقلال،‌ مسیر بلوار فردوسی را در پیش گیرید. پس از چند دقیقه به میدان جانباز و سپس بلوار جانباز خواهید رسید. در این مسیر، نقشه‌های آنلاین کمک به‌سزایی به شما می‌کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما