کاخ فاو | جاذبه تاریخی بغداد

بغداد به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای عراق، جاذبه‌های تاریخی فراوانی را در خود جای داده است که ‏هرکدام جذابیت‌های خاصی دارند و مورد بازدید قرار می‌گیرند.

کاخ فاو بغداد به عنوان یکی از کاخ‌های صدام حسین شناخته می‌شود که در ‏این شهر‎ ‎پرهیاهو قرار گرفته و توسط دریاچه‌ای زیبا احاطه شده است و در حال حاضر یکی از جاذبه‌های جالب ‏در بغداد محسوب می‌شود که پس از گذشت سال‌ها همچنان زیبا جلوه می‌کند. 

کاخ فاو | جاذبه تاریخی بغداد

کاخ فاو بغداد در سال 1988 ‏میلادی پس از تسلط مجدد نیروهای عراقی بر شهر فاو و بازپس‌گیری آن به دستور صدام حسین و به منظور ‏گرامیداشت روز پیروزی عراقی‌ها، در جزیره فاو ساخته شده است. 

لازم است بدانید ‏که کاخ فاو بغداد به دلیل مجاورت با رود دجله به نام‌ کاخ آبی و یا قصر آبی نیز مشهور است. از قسمت‌های ‏مختلف این بنای رویایی که با نمایی کاملا سنگی ساخته شده است می‌توان به 62 اتاق خواب، 29 حمام، ‏آشپزخانه‌های مختلف، اتاق پذیرایی، اتاق کار و غیره اشاره کرد که با چیدمان زیبای خود هر فردی را ‏شگفت‌زده می‌کند. 

کاخ فاو | جاذبه تاریخی بغداد

اگر تمایل دارید تا کاخ فاو بغداد (قصر آبی بغداد) را ببینید باید به 5 کیلومتری فرودگاه ‏بین المللی بغداد بروید و این بنای باشکوه بغداد را در میان دریاچه‌‌ای جذاب به تماشا بنشینید و از دیدن ‏زیبایی‌های اطراف لذت ببرید. 

کاخ فاو | جاذبه تاریخی بغداد

قصر آبی از سال 2003 میلادی پس از برکناری حکومت این کشور به یکی از ‏پایگاه‌های نیروهای ارتش آمریکا تبدیل شده است. همچنین کاخ فاو بغداد را برای ایجاد دانشگاه جدید ‏آمریکایی عراق-بغداد در نظر گرفته‌اند که شامل کالج قانون، دانشکده پزشکی، دانشکده هنر و علوم و موسسه ‏کسب و کار است که در سپتامبر سال 2018 میلادی افتتاح شده‌ است. 

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما