جاذبه گردشگری ونیز کوچک باکو

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

باکو پایتخت کشور جمهوری آذربایجان است که بزرگترین شهر و همچنین بزرگترین بندر این کشور است.باکو در ساحل غربی دریای خرز در شبه جزیره آب‌شوران قرار دارد و یکی از مناطق نفت خیز جمهوری آذربایجان است که در تابستان دارای آب و هوای معتدل است که گردشگران زیادی را به خود جلب می کند.

ونیز کوچک باکو یک مکان تفریحی شگفت‌انگیز است که ساختار شهر ونیز در ایتالیا را برای گردشگران تداعی می‌کند. این جاذبه گردشگری در محوطه پارک ساحلی باکو قرار دارد و تجربه متفاوتی از قایق‌سواری را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است. 

ونیز کوچک باکو

اگر جزو افرادی هستید که از دیدن مکان‌های خاص و منحصربه‌فرد لذت می‌برید و نیاز به تفریح و آرامش دارید، حتما در سفر خود به آذربایجان، گشت‌وگذار در ونیز کوچک را در لیست گردشگری خود قرار دهید. 

«ونیز کوچک آذربایجان» (Little Venice) در بلوار یا خیابان باکو، شهرکی است که در سال 1960 در شهر باکو ساخته شد و در سال 2012 به میزان 10000 متر مربع گسترش یافت، جانی دوباره گرفت و امروزه به عنوان یکی از مقاصد گردشگری باکو مورد بازدید تورهای گردشگری باکو و گردشگران قرار می گیرد. طی بازسازی که در سال 2012 صورت گرفت، ساختار اصلی این شهر کوچک حفظ شد، کانال های آبی گسترش یافت و قایق های جدید روی کار آمد.

ونیز کوچک آذربایجان

 این شهرک کوچک دارای دو جزیرۀ بزرگ و تعدادی جزیرۀ کوچک است که از طریق پل‌های سنگی مزیّن، به یکدیگر مرتبط هستند. قایق سواری از تفریحات محیط های آبی است که در دریاچه لاک پشت تفلیس و دریاچه دوکان انجام می‌شود. در ونیز کوچک قایق هایی مشابه قایق هایی که در ونیز ایتالیا دیده می‌شود را می توان در کانال های آبی ونیز کوچک باکو نیز دید. 

 در ونیز کوچک آذربایجان، به قلب ونیز سفر می کنید؛ با وجود اینکه این مجموعه در نزدیکی ساحل دریای خزر واقع شده است، شما با دیدن این شهر کوچک، خود را در ونیز ایتالیا احساس خواهید کرد. در هریک از جزیره های آن، رستوران هایی وجود دارد که غذاهای مختلف اروپایی و شرقی، از جمله غذاهای خوشمزه و لذیذ آذربایجان را سرو می کنند. پیشنهاد می شود پس از گشت و گذار با قایق، به یکی از رستوران های واقع در جزایر مراجعه کنید، غذایی سفارش دهید و تفریح خود را با صرف یک وعده غذایی لذیذ آذربایجانی، کامل و خاطره انگیزتر نمایید.

چگونه به ونیز کوچک برویم؟

چگونه به ونیز کوچک برویم؟

دسترسی به ونیز کوچک بسیار آسان است، چراکه در یکی از معروف‌ترین قسمت‌های شهر باکو بنا شده است. برای بازدید از این مجموعه تفریحی و گردشگری فقط کافی است به بلوار باکو بروید و ونیز کوچک را که در کنار موزه‌ی فرش قرار دارد، ببینید. ونیز کوچک از معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین مکان‌های دیدنی در شهر باکو محسوب می‌شود، بنابراین از هر کسی که بپرسید شما را برای رفتن به این شهرک شگفت‌انگیز راهنمایی می‌کند. همچنین اگر در منطقه ساهیل اقامت دارید، می‌توانید با کمی پیاده‌روی، به ونیز کوچک برسید.

مجموعه تفریحی ونیز کوچک باکو

برای بازدید از ونیز کوچک برای ورود نیاز به پرداخت هزینه نیست ولی برای قایق سواری باید بلیط تهیه کنید و این مبلغ شامل ۳ منات به ازای هر فرد است. بلیط برای کودکان زیر ۵ سال رایگان است.

جاذبه های تفریحی ونیز کوچک

جاذبه های تفریحی ونیز کوچک

ظرفیت قایق‌هایی که با آن در این شهر زیبا سیر می‌کنید، ۴ نفر است که یکی از صندلی‌ها به لیدر اختصاص داده می‌شود. از آنجایی که این شهرک درست در کنار ساحل دریای خزر قرار دارد، تداعی حس گشت‌وگذار در ونیز ایتالیا، واقعی‌تر و ملموس‌تر می‌شود.

بعد از بازدید از ونیز کوچک و صرف غذای محلی و فرنگی در رستوران‌هایی که در جزیره‌های مختلف آن قرار دارد، می‌توانید از دیگر مراکز تفریحی نزدیک به این مجموعه مانند سینما بهار، کافه‌ها و ساحل دریای خزر دیدن کنید.

جاهای دیدنی نزدیک ونیز کوچک باکو

جاهای دیدنی نزدیک ونیز کوچک باکو

بعد از گشت‌وگذار و تفریح در مجموعه ونیز کوچک، می‌توانید از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری نزدیک به آن نیز دیدن کنید، ازجمله:

 • مرکز بین المللی موقام آذربایجان
 • موزه ملی فرش آذربایجان
 • مجسمه بهرام پنجم
 • فانیکولار باکو
 • کاخ شیروان شاه باکو
 • موزه کتاب های مینیاتوری
 • باغ فیلارمونیا
 • موزه ادبیات نظامی گنجوی
 • مسجد محمد باکو

رستوران های نزدیک ونیز کوچک

رستوران های نزدیک ونیز کوچک

بعد از ساعت‌ها قایق سواری و گشت‌وگذار در یک شهرک زیبایی که تمام آن را آب فراگرفته است، صرف یک وعده غذای خوشمزه و محلی آذربایجان می‌تواند لذت تفریح شما را دوچندان کند. در صورتی که نمی‌خواهید در رستوران‌های جزایر مختلف ونیز کوچک غذا بخورید، می‌توانید به رستوران‌های نزدیک به این مجموعه بروید، مانند:

 • رستوران زافرانو
 • رستوران چاینار
 • رستوران آرت کلاب
 • رستوران مرسی باکو

هتل‌های اطراف ونیز کوچک

این یک انتخاب عالی محسوب می‌شود که هتل خود را نزدیک به ونیز کوچک انتخاب کنید تا بتوانید در تمام طول مدت اقامت خود به آن سر بزنید یا تماشایش کنید. اگر چنین قصدی دارید هتل‌هایی که در زیر نام می‌بریم بهترین گزینه‌ها برای رزرو هستند.

 • هتل دنیز یاشت
 • هتل بلو سیل
 • هتل فور سیزن (چهار فصل)

بهترین فصل بازدید از ونیز کوچک باکو

بهترین فصل بازدید از ونیز کوچک باکو

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید پیش از سفر به آذربایجان و دیدن شگفت‌انگیزترین جاذبه گردشگری آن که همان ونیز کوچک است، در نظر داشته باشید، انتخاب زمان مناسب برای سفر است. برای قایق‌سواری در هوایی مناسب و دیدن مناظر سرسبز محوطه این مجموعه، بهتر است که در فصل بهار و تابستان به شهرک ونیز باکو بروید. به‌طور کلی فصل‌های سرد سال برای تفریحات آبی مناسب نیست.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما