جاذبه گردشگری پل اسپرور لوسرن

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

سوئیس یکی از بهترین مقاصد گردشگری دنیا بوده که شهرهای مختلف آن و جاذبه‌های گردشگری متنوعشان بارها در لیست برترین و زیباترین مقاصد و دیدنی‌های جهان قرار گرفته‌اند.

لوسرن کجاست؟

پل اسپرور

شهر لوسرن واقع در شمال «دریاچه لوسرن» منشا رودخانه ریوسي یکی از زیباترین شهرهای سوئیس است. این شهر در ایالت «لوسرن» و بخش آلمانی زبان سوئیس واقع شده و یکی از مراکز مهم گردشگری و اقتصادی سوئیس محسوب می‌شود.

جالب است بدانید براساس افسانه‌های باستانی زمانی که مردم سرگردان به منطقه کنونی لوسرن رسیده بودند دیگر توان ادامه نداشته و از صمیم قلب از خدایشان خواستند تا جایی برای زندگی به آن‌ها نشان دهد. پس از مدتی فرشته‌ای از آسمان با نوری درخشان پایین آمده و مکان لوسرن را به آن‌ها نشان داد. به همین دلیل برخی عقیده دارند نام لوسرن که به معنای «شهر خدا» و «نور فرشته» است اشاره به این داستان قدیمی دارد. لوسرن در حاشیه سواحل دریاچه فیروزه‌ای لوسرن آنقدر شهر زیبایی است که دوست دارید روزها مشغول پیاده‌روی بوده و عصر هنگام در کافه‌های دنجش نوشیدنی گرم و شیرینی تازه سوئیسی با چاشنی شکلات داغ نوش جان کنید. 

پل اسپرور لوسرن؛ پلی به قدمت تاریخ شهر 

قدمت تاریخی پل اسپرور

پل اسپرور (bridge spruce) شهر لوسرن یکی از جذاب‌ترین پل‌های تاریخی سوئیس بوده که به زمان ساخت شهر لوسرن باز می‌گردد. این پل در قسمت غربی پل تاریخی دیگری به نام «پل چپل» قرار داشته که گفته می‌شود پل دو قلوی اسپرور است. بازدید از این دو پل رایگان بوده و افراد می‌توانند هر زمان که بخواهند به دیدن پل اسپرور و جاذبه‌های اطراف آن بروند.  

پل اسپرور حدود سال ۱۴۰۶ و قرن پانزدهم میلادی ساخته شده و از جمله قدیمی‌ترین پل‌های سوئیس است. پل اسپرور به گونه‌ای طراحی شده که از دور پل چپل را پوشش دهد که این کار در زمان خود یک استراتژی جنگی بود زیرا لشکرها می‌توانستند روی پل چپل بدون دیده شدن کمین گرفته و به دشمن حمله کنند. این پل امروزه یک جاذبه گردشگری بسیار زیبا در شهر لوسرن است که هر روزه بازدیدکنندگان بسیاری را به سمت خود جلب می‌کند. 

نقاشی های داخل پل اسپرور

نمای اطراف پل اسپرور

با ورود به پل 45 نقاشی بسیار زیبا و مشهور را خواهید دید که به نام پایکوبی مرگ معروف می باشند.

پایکوبی مرگ یک قطعه کوچک از سمفونیک مربوط به کشو آلمان است.

این نقاشی در سال1637 به وسیله هنرمند برجسته آن دوره کاسپر و شاگردانش کشیده شده که در سبک خود توانسته بزرگ ترین مجموعه نقاشی را در خود جای دهد و در تمام دنیا به سطح بالایی برسد و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب کند.

جالب ترین موضوع که به نقاشی پایکوبی مرگ مربوط می باشد این است که هر یک از نقاشی ها دارای یک قاب به رنگ سیاه است و در آن قاب درباره نقاشی و… توضیحاتی داده شده است.

نمای اطراف پل اسپرور

نمای اطراف پل اسپرور

شما با ایستادن بر روی پل اسپرور می توانید کلیسای یسعویون را ببینید.

بعلاوه یک قسمت از شهر لوسرن را با چشم انداز تاریخی که در گذشته داشته است دیدن کنید.

اگر به قسمت غربی پل نگاه کنید علاوه بر چشم انداز طبیعی می توانید هتل بسیار زیبایی که به رنگ سفید است را در دل کوه ها مشاهده کنید که بسیار زیبا و دیدنی است.

بعلاوه شما می توانید به کافه های اطراف پل اسپرور بروید و پس از صرف نوشیدنی به بازار رفته و هدایای مجذوب کنندهی را برای عزیزان خود تهیه کنید.

محصولات سفر

1 دیدگاه دربارهٔ «جاذبه گردشگری پل اسپرور لوسرن»

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما