ساحل زیبا و دلنشین ابوموسی

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

جزایر خلیج فارس تقریبا از یک نوع طبیعت برخوردارن اما برخی از جزایر استثنا هستن. مانند قشم که به سرزمین اصلی نزدیکه اما جزایری مانند ابوموسی ساحل بکری دارن و برای کسانی مناسبن که می خوان در ساحلی آرام و تمیز مدتی رو در آرامش سپری کنند.

جزیره ابوموسی مانند یک نگین درخشان در دریای خلیج فارس قرار گرفته است که سکوت و آرامشش گردشگران را به سوی خود می‌کشاند. ساحل زیبا و سفید رنگ جزیره با آبی دریا تلفیق شده و چشم‌اندازی رویایی و متفاوت را به نگاه شما هدیه می‌کند.

جزیره ابوموسی جنوبی ‌ترین جزیره ایرانی آب ‌های خلیج ‌فارس است. این جزیره از خوش ‌آب ‌و هواترین مناطق خلیج‌ فارس محسوب می‌ شود و انواع گیاهان و جانوران دریایی در ساحل آن به چشم می ‌خورد. جزیره ابوموسی در سال ۱۳۹۱ با هدف افزایش گردشگر توسط دولت ایران، «منطقه نمونه گردشگری» اعلام شد

ساحل ابوموسی

ساحل ابوموسی تنها با سکوت شیرینش که با صدای برخورد موج‌ها با صخره‌ها و شن‌های ساحل می‌شکند، شما را افسون نمی‌کند، بلکه گونه‌ای زیبا از پرندگان دریایی مهاجر در کنار ساحل شما را افسون زیبایی و رنگ و طرح بال‌هایشان می‌کنند.

البته گونه‌های دیگری از حیات وحش در جزیره دیده می‌شود مانند لاک پشت‌های دریایی که برای تخم گذاری به ساحل ابوموسی می‌آیند و پرستوهای دریایی (از گونه‌ی پشت تیره و سفید) که بر روی صخره‌های کنار ساحل تخم گذاری می‌کنند و دیگر پستاندارانی مانند خرگوش و خدنگ بزرگ.

ساحل دیدنی ابوموسی

مرجان‌ها و ماهی‌های آکواریومی در کنار موج شکن‌ها به طور واضح دیده می‌شوند چرا که آب دریای خلیج فارس در کناره‌ی جزیره و ساحل ابوموسی بسیار شفاف و زلال است.

پلاژ و پارک بازی کودکان از فضاهای تفریحی محسوب می‌شود که در کنار دریا برای رفاه شما و فرزندانتان طراحی کردند، ساحل بکر و تمیز این جزیره شما را از استرس‌ها دور می‌کند و می‌توانید مدتی را در آرامش و سکوت در ابوموسی استراحت کنید. همچنین می‌توانید با کمک اهالی جزیره به ماهیگیری بروید و یا از غواصی شنا در آب تمیز و زلال آن بهره ببرید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید