همه چیز درباره کشور یونان

نویسنده:

مرتضی

در تاریخ:

مهاجرت به یونان

از کشور یونان ، زادگان فیلسوفان بزرگ و مهد تمدن و دموکراسی چه میدانید ؟ تا چه مقدار از وضعیت گردشگری یونان و اقتصاد آن اطلاع دارید ؟ کشور یونان بعنوان یکی از کشور های اروپایی با پتانسیل های بالا در درآمد و جذب مهاجر امروزه به یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگران و مهاجران تبدیل شده است.

این کشور باستانی و شگفت انگیز با داشتن طبیعتی بینظیر و آثار تاریخی گوناگون همواره مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. در ادامه قصد داریم به معرفی و بررسی کشور یونان بپردازیم و این کشور جادویی را بیشتر به شما عزیزان معرفی کنیم.

کشور یونان کجا واقع شده؟

کشور یونان بعنوان یک کشور اروپایی ، در جنوب شرقی قاره اروپا و در جنوب شبه جزیره بالکان قرار گرفته است. از این کشور بعنوان مهد تمدن اروپایی یاد میشود. مساحت کشور یونان 131959 کیلومتر مربع بوده و به عنوان کشوری کوچک و ساحلی شناخته میشود.

کشور یونان اتصال اصلی میان سه قاره آسیا ، اروپا و افریقا را تکمیل میکند. این کشور با داشتن نزدیک به 200 جزیره ، بعنوان یکی از کشور های پر جزیره جهان شناخته میشود. بسیاری از افراد یونان را با فلاسفه کهن ، بازی های المپیک ، جزایر بیشمار و دریا و طبیعت دیدنی میشناسند.

اقتصاد کشور یونان

برای افرادی که به دنبال مهاجرت به یونان بوده و هستند ، اقتصاد این کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اقتصاد کشور یونان در سال های کرونا تحت تاثیر این بیماری ، تاثیرات منفی را تجربه کرد. اکنون اما اقتصاد این کشور در حال پیشرفت بوده و در حال رشد میباشد.

با توجه به شرایط سال 2023 ، می‌توان گفت که اقتصاد یونان در سال 2023 پس از رشد مثبت خود در سال 2022 ، همچنان با چالش‌ مواجه است. بر اساس گزارش‌های اقتصادی ، نرخ بیکاری در یونان در سال 2023 در حال کاهش بوده و روند کاهشی آن مرز 16 درصد سال گذشته را رد کرده است.

اقتصاد یونان

مهاجرت به یونان

همانطور که گفته شد کشور یونان در سال های گذشته به مقصد اصلی بسیاری از مهاجران تبدیل شده است. مهاجرت به این کشور بیشتر بخاطر شرایط اقتصادی مناسب ، ارزش پولی بالا ، امکانات رفاهی بالا و موقعیت های شغلی متنوع میباشد.

اقامت کاری یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به یونان و دریافت اقامت میباشد. میتوان گفت که شرایط دریافت ویزای کاری برای این کشور مناسب بوده و سختی زیادی ندارد. البته باید به این نکته اشاره کرد که دریافت شغل مناسب برای مهاجران خارج از کشور های اتحادیه اروپا ممکن است سخت و دشوار باشد.

بهترین روش ها برای دریافت اقامت یونان مواردی همچون دریافت اقامت از طریق تحصیل ، دریافت ویزای کاری ، خرید ملک ، اثبات تمکن مالی ، تولد کودک ، سرمایه گذاری در کسب و کار ها و ازدواج با یک مقیم یونانی میباشد.

شرایط اقامت در یونان و مزایای آن

روش های متنوعی برای دریافت اقامت در این کشور وجود دارد که هرکدام دارای دشواری گوناگونی هستند. اما به طور کلی دریافت اقامت این کشور نسبت به اقامت دیگر کشور های اروپایی مانند فرانسه بسیار ساده تر است. با استفاده روش های سرمایه گذاری و تمکن مالی میتوان به راحتی اقامت این کشور اروپایی را دریافت کرد. از مزایای اقامت به این کشور میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • برخورداری از قابلیت سفر بدون ویزا به سایر کشور های اروپایی
  • دریافت کارت اقامت نامه حداکثر 5 ساله برای شخص متقاضی ، همسر ، فرزند و والدین
  • سهولت تحصیل مهاجران و ایرانیان مقیم در یونان
  • برخورداری از قابلیت افتتاح حساب بانکی در بانک های معتبر یونانی
  • برخورداری از شرایط شغلی مناسب و موقعیت های کاری متنوع
  • امنیت بالای کشور یونان
  • دسترسی به مکان های گردشگری و تفریحی و تاریخی
  • امکان انتقال کوتاه مدت از یونان به دیگر کشور های اروپایی

دریافت اقامت یونان

همانطور که گفتیم دریافت اقامت در یونان نسبت به دیگر کشور های اروپایی ساده تر بوده اما در هر حال سختی های خود را به همراه دارد. عزیزانی که قصد مهاجرت به یونان را دارند بهتر است که از شرکت های خدمات مهاجرتی برای دریافت اقامت خود کمک بگیرند.

پیشنهاد ما به شما عزیزان مجموعه مهاجران زند آرتا میباشد که با بیش از 6 سال سابقه میتواند مهاجرتی آسان و بی دردسر را به شما عزیزان هدیه بدهد.

برای تماس سریع با کارشناسان ما و درخواست وقت مشاوره می توانید از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

شماره های تماس مجموعه :

(10 خط) ۱۱۰۰ ۸۸۵۳ – ۰۲۱

شماره واتس آپ ایران: ۰۹۱۲۷۳۷۲۳۹۳
شماره واتس آپ یونان: ۳۰۶۹۴۸۱۱۷۰۹۲+

برچسب ها : مهاجرت به یونان,اقامت یونان,اقتصاد یونان,آشنایی با یونان

محصولات سفر

1 دیدگاه دربارهٔ «همه چیز درباره کشور یونان»

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما