جاذبه های گردشگری استرالیا

جاذبه های گردشگری استرالیا

استرالیا کشوری پهناور است که فقط کمی کوچکتر از قاره آمریکا است. پس نباید تعجب‌آور باشد که کشوری به این بزرگی خواستگاه بیشترین مقاصد گردشگری و موجودات غیرمعمول در دنیا باشد. در میان مکان‌های نمادین و دیدنی بسیاری که می‌توانید در استرالیا ببینید می‌توان آیرس راک و تالار اپرای سیدنی را از جاهای ویژه استرالیا نام برد. با وجود اینکه این مکان‌ها برای گردشگران بسیار محبوب هستند چندین جاذبه گردشگری دیگری نیز در استرالیا وجود دارد که به این اندازه معروف نیستند ولی به همین اندازه شکوهمند می باشند.
10 – پارک ملی کاکادو

پارک ملی کاکادو

ساحل کابل در بروم در غرب استرالیا واقع شده است و تعدادی از افراد آن را محبوب‌ترین مقصد به حساب می‌آورند. این ساحل خیره‌کننده به ماسه‌های سفیدش، غروب زیبا و آب‌های آبی درخشان اقیانوس هند معروف است. ساحل کابل همچنین برای شتر سواری در ساحل هم معروف است. آنهایی که حمل و نقل موتوری را ترجیح می‌دهند می‌توانند به جای آن یک وسیله چهار چرخه را برای عبور از ماسه‌ها انتخاب کنند.

9 – جزیره فراسر

جزیره فراسر

این جزیره زیبا واقع در کوئینزلند دارای جنگل‌های انبوه، تپه‌های شنی، بیش از 100 دریاچه آب شیرین و تپه‌های شنی و رنگی زیبا است. همچنین این جزیره که از هاروی بی فقط مسافتی کوتاه با فری (كشتي مسافربر و باربر كه مرتب از يك سوى رودخانه يا درياچه يا دريا بسوى ديگر رفت و آمد میکند و كار پل را انجام مي دهد) است به عنوان بزرگ‌ترین جزیره ماسه‌ای در دنیا محسوب می‌شود. این جزیره دلیل دیگری برای غیر معمول و مشهور بودن دارد؛ دینگوهای (سگ وحشي استراليا به نام لاتين كه گوش هاى كوتاه و دم پرمو و جارو مانند دارد) این جزیره از اصیل‌ترین نژاد سگ‌های کل استرالیا هستند؛ چرا که آنها مثل خویشاوندان خود در سرزمین اصلیشان شانس زیادی برای دو رگه شدن با سگ‌ها نداشتند.

8 – جاده بزرگ اقیانوسی

جاده بزرگ اقیانوسی

جاده بزرگ اقیانوسی که در ویکتوریا واقع است، یکی از زیباترین راه‌های اتومبیل رو در استرالیا است. این جاده 243 کیلومتری(151 مایلی) در تورکی، واقع در 100 کیلومتری (60 مایلی) ملبورن شروع می‌شود و در آلانسفورد پایان می‌یابد. از آنجایی که این جاده از کنار خط ساحلی زیبای جنوب غربی ویکتوریا می‌گذرد، جاده اقیانوسی از جذاب‌ترین مناظر در استرالیا از جمله توولو اپوسل می‌گذرد که انباشتی زیبا از ساختارهای سنگ آهکی هستند که نزدیک پارک ملی کمپل پورت از اقیانوس بیرون آمده‌اند. همچنین چند مکان در کنار جاده اقیانوسی هستند که می‌توانید در آنجا چند مورد از حیات وحش مشهور استرالیا از جمله کانگوروها، فوک‌های خزدار و ایموها را ببینید.

7 – پارک ملی پورنولولو

پارک ملی پورنولولو

این پارک واقع در غرب استرالیا، محل یکی از منحصر به فردترین جاذبه‌های توریستی معروف بانگل رنج(برآمدگی‌های گنبدی شکل راه راه نارنجی و مشکی) است که شبیه کندوهای بزرگ عسل است. عجیب است که تا این اواخر این مکان فقط برای بومیان استرالیا و کشاورزان شناخته شده بود. در واقع، این مکان پس از مستند ساخته شده از این منطقه در سال 1983، مشهور شد. این پارک همچنین مکان کاتدرال جرج، یک آمفی تئاتر طبیعی فوق‌العاده است. از آنجایی که پارک ملی پورنولولو در یک منطقه نسبتا دورافتاده است، بازدید کنندگان باید برای هر دو اردوگاه این مکان وسایل ضروری را همراه خود داشته باشند.

6 – پارک ملی بلو مونتن

پارک ملی بلو مونتن

پارک ملی بلو مونتن در نیو سوث ولز، تقریبا در 80 کیلومتری(50 مایلی) غرب سیدنی واقع است. نزدیکی این پارک به بزرگترین شهر استرالیا، این پارک خوش منظره را برای گردشگران و ساکنین محلی، به طور یکسان، به سفر یک روزه ی محبوبی تبدیل کرده است. این پارک، احتمالا به خاطر ثیری سیسترز بسیار معروف است، یک ساختار سنگی که 900متر (3000 فوت) بالای دره جیمسن قرار دارد. پارک ملی بلو مونتن مسیرهای دنباله‌داری را برای کسانی که می‌خواهند پیاده‌روی کنند و دوچرخه سواران کوهستانی فراهم کرده است. این پارک همچنین یک تفریحگاه طبیعی برای ماجراجویانی است که از ورزش‌های پرهیجان مثل صخره‌نوردی و فرود از ارتفاعات خطرناک با طناب لذت می‌برند. بازدیدکنندگانی که به دنبال راه کم هیجان تری برای لذت بردن از پارک ملی بلو مونتن هستند می‌توانند سوار کالسکه‌هایی با سقف شیشه‌ای راه‌آهن خوش منظره کاتومبا شوند که یکی از پرشیب‌ترین راه‌آهن‌های مسافربری در دنیا است.

5 – جزایر وایت ساندی

جزایر وایت ساندی

این مجموعه خیره‌کننده تشکیل شده از 74 جزیره در میان دیواره بزرگ مرجانی استرالیا قرار دارد و آنجا را برای مسافران به مکانی عالی برای پرش و کشف دنیای موجودات فوق‌العاده و رنگارنگ دریایی که در آب‌های این منطقه زندگی می‌کنند تبدیل کرده است. اگرچه بیشتر جزایر وایت ساندی متروکه هستند، هفت استراحتگاه مهم در آنجا هست از جمله وان اند اُنلی با شهرت جهانی در جزیره هایمن که مکان مورد علاقه افراد معروف و ثروتمند است. یکی از زیباترین دیدنی‌های جزایر وایت ساندی ساحل وایت هاون است که دارای ماسه‌های خیره‌کننده و شفاف سفیدی است. این جزایر انتخابی ایده‌آل برای مسافرانی است که به دنبال تعطیلاتی خوش در جزیره‌ای دوست‌ داشتنی وگرمسیری یا لذت بردن از اوقاتی برای شنا و غواصی هستند.

4 – پارک ملی کاکادو

پارک ملی کاکادو

این پارک واقع در منطقه شمالی استرالیا، با فاصله حدود سه ساعت از شمال داروین، کاکادو بزرگترین پارک ملی کشور است. از دیدنی‌های زیاد پارک ملی کاکادو، یک هنر سنگی محلی چگالی سازی شده است؛ قدمت بعضی از آنها تا 20000 سال تخمین زده شده است. این پارک همچنین زیستگاه گونه‌های زیادی از جانوران، از جمله والبی‌ها، دینگوها و تمساح‌ها است. علاوه بر این، پارک ملی کاکادو که زیستگاه یک سوم گونه‌های پرنده استرالیایی است رویای علاقه‌مندان به پرندگان است.

3 – اولورا/ آیرس راک

اولورا/ آیرس راک

یکی از بزرگ‌ترین تک ‌سنگ‌های دنیا، آیرس راک نام دارد که یکی از برجسته‌ترین جاذبه‌های گردشگری در استرالیا، واقع در پارک ملی اولورا کاتا جوتا از منطقه شمالی است. این ساختار سنگی بزرگ بیش از 340 متر (1100 فوت) ارتفاع دارد. یکی از ویژگی‌های عجیب و غریب این سنگ این است که به هنگام غروب به طور چشمگیری از سرخ مایل به قهوه‌ای به آبی، بنفش و قرمز تغییر رنگ می‌دهد. قبیله بومیان استرالیا، معروف به آنانگو، این سنگ را اولورو می‌نامند و آنجا را مکانی مقدس می‌شمارند.

2 – دیواره بزرگ مرجانی

دیواره بزرگ مرجانی

یکی از مقصدهای معرکه برای کاشفان زیر آب و غواصان، بزرگترین ساختار دیواره مرجانی است که با عنوان دیواره بزرگ مرجانی شناخته شده و معروف است. این دیواره در دریایی مرجانی قرار گرفته است، دیواره بزرگ مرجانی منطقه وسیعی از بیش از 2900 تپه مرجانی و صدها آبسنگ را در بر گرفته است. بهترین راه کشف تپه ها با یکی از قایق‌های گردشگری بی شماری است که در امتداد ساحل شمالی کوئینزلند حرکت می‌کند. شهر سنگ‌چین‌ها به عنوان دروازه اصلی این دیواره است، اما شهرهای دیگر هم خدمات و سفرهای دریایی ارائه می‌دهند.

1 – تالار اپرای سیدنی

تالار اپرای سیدنی

این تالار به عنوان شاهکار معماری قرن بیستم به شمار می‌آید. یُرن اُتزان، طراحی و ساخت تالار اپرای سیدنی را با بازتاب تصویر یک کشتی بسیاربزرگ گردشگری به عهده داشت. تالار، محل اجراهای چندگانه(نمایش، مسابقه و …) را در خود دارد که هر سال جمعا میزبان 1500 اجرا است و با صحنه‌پردازی‌های زیبایی از لنگرگاه‌های سیدنی و باغ‌های سلطنتی گیاه‌شناسی احاطه شده است، تالار معروف اپرا در سیدنی یکی از معروف‌ترین مکان‌های دیدنی استرالیا است.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما