شگفت انگیزترین باغ های ژاپن

japan-wonders-gardens

باغ های بزرگ سه گانه ژاپن نشان از ۳ باغ بسیار زیبا را در کشور میدهند که براستی مستحق گرفتن جایگاه شگفت انگیز ترین جاهای دیدنی ژاپن را دارد. ژاپن خانه شمار زیادی از پارک ها، باغ ها و محوطه های سرسبز است. باغ های ژاپنی به خاطر محوطه سازی و کاشت بی نظیر درختان معروف شده اند.  از بین همه باغ های ژاپن ۳ باغ است که بسیار معروف است. در اینجا به این ۳ باغ بزرگ ژاپن اشاره خواهیم کرد و این مطلب نگاه دقیق تری به آنها خواهد داشت.

۳ – کایراکو – ان

باغ کایراکو - ان

کایراکو-ان در استان ایباراکی و در شهر میتو قرار گرفته است. این محل توسط تاکوگاوا ناریاکی در اواسط قرن ۱۹ اداره می شده است. در سال ۱۸۴۱ او سازه این باغ را راه اندازی کرده است و بر خلاف باغ های دیگر این باغ به روی مردم و حکومت باز بود تا همه بتوانند از آن لذت ببرند.

این باغ که جنگلی از درختان آلو محسوب میشود بیش از ۱۰۰ نوع درخت آلو را در خود جای داده است. در حالی که گردشگران در طول سال میتوانند از این باغ لذت ببرند ولی در فصلی که درختان آلو شکوفه میکنند یکی از زیباترین صحنه ها با شکوفه های قرمز و سفید و صورتی خلق میشود. فصل شکوفه از اواسط فبریه تا مارس رخ میدهد. به علاوه وجود باغ های بامبو و سدر میتواند بازدیدکنندگان را به خود جلب کند. ورودیه پارک رایگان است ولی برای ورود به محوطه ساختمان کابونتی حدود ۱۹۰ ین باید پرداخت کنید. کابونتی یک سازه سنتی ژاپنی است.

۲ – کاراکو – ان

باغ کاراکو - ان

کوراکو-ان در استان اوکایاما و در شهر اوکایاما واقع شده است. ایکدا تسوناماسا کسی است این باغ را از اواخر قرن ۱۷ تا اوایل قرن ۱۸ اداره میکرده است. او این باغ را از سال ۱۶۸۷ شروع به ساختن کرد و در سال ۱۷۰۰ به اتمام رساند. از آن پس معماران و باغبانان تغییرات زیادی در آن داده اند. ظاهر نهایی آن در سال ۱۸۶۳ نمایان شد. این باغ توسط حاکمان محلی و اقوام و نزدیکان آنها مورد استفاده قرار میگرفته است. همچنان آنها مهمان های خود را برای تفریح و سرگرمی به این باغ می آوردند.

کوراکو-ان از سال ۱۸۸۴ برای عموم مردم بازگشایی شد. از آن پس این باغ شاهد حوادث ناگواری همچون سیل در سال ۱۹۳۴ و جنگ جهانی دوم بود.

امروزه بازدیدکنندگان و گردشگران میتوانند از این باغ تاریخی و صلح دوست بازدید کنند جایی که یکی از زیباترین مناظر محسوب میشود. این باغ در جزیره ای در رودخانه آساهی قرار دارد.

۳ – کنراکو-ان

باغ کنراکو-ان

باغ کنراکو-ان در استان ایشیکاوا در شهر کانازاوا ساخته شده است. طراحی و ساخت آن بیش از دو قرن زمان برده است. بسیاری از تاریخ دانان بر این باورند که ریشه اصلی آم به کانال آبی تاتسومی از سال ۱۶۳۲ برمیگردد. این کانال آبی توسط مائدا تاشیتسون (حاکم وقت آن زمان) راه اندازی شده بود. برخی دیگر ریشه آن را به باغی نسبت میدهند که در سال ۱۷۵۹ در اثر آتش سوزی از بین رفت. این دو نظر در تاریخچه این باغ ثبت شده است.

بازدیدکنندگان میتوانند دو خانه بزرگ سنتی را که در سال ۱۷۲۵ ساخته شده اند و از آتش سوزی سال ۱۷۵۹ جان سالم به در برده اند را تماشا کنند. کنراکو-ان خانه بیش از ۹۰۰۰ درخت و ۱۸۳ گونه از گیاهان است. قدیمیترین حوض آبی ژاپن را میتوان در این باغ پیدا کرد که توسط فشار طبیعی آب تنظیم میشود. یکی دیگر از جاذبه های این باغ وجود درخت کاج کاراساکی است که توسط لرد ناریاسو در قرن ۱۳ کاشته شده است. از دیگر ویژگی های این باغ به پل پرواز غازها که وجود ۱۱ سنگ قرمز نشان دهنده آن است اشاره کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما