جاذبه های گردشگری روسیه

جاذبه های گردشگری روسیه

روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان طیف وسیعی از تجربیات سفر را در اختیار شما قرار میدهد. از دامنه کوه های یخچالی گرفته تا امتداد قدیمی ترین دریاچه جهان. مکان های تاریخی و فعالیت های فرهنگی در سراسر کشور فراوانند. کاوش در زمین های کرملین یا زمین های نزدیک مغولستان همگی تجربیات ماجراجویی خواهند بود که به زودی فراموش نخواهید کرد. این جاذبه های گردشگری روسیه که در زیر لیست شده اند میتوانند یک خاطره خوب از سفر را به یاد شما بسپارند.

۱۰ – راه آهن سراسری سیبری

راه آهن سراسری سیبری

قسمتی از طولانی ترین سیستم ریلی جهان است که از مسکو تا مرز مسکو با چین و کره شمالی کشیده شده است.

۹ – کوه البروس

کوه البروس

کوه البروس با ارتفاع ۵۶۴۲ متر در جنوب روسیه و در رشته کوه قفقاز واقع شده است.

۸ – دره آب فشان ها

دره آب فشان ها

دره آبفشان ها دومین دره آبفشان بزرگ در جهان است که در شرق روسیه قرار گرفته است. دره آبفشان ها در سال ۱۹۴۱ و توسط یک دانشمند روسی کشف شده است.

۷ – جزیره کیژی

جزیره کیژی

جزیره کیژی به خاطر موزه ای که در هوای آزاد دارد مشهور است. در منطقه شمال غربی روسیه و در مرز با فنلاند و دریای سفید واقع شده است.

۶ – کلیسای جامع سنت سوفیا، نووگورود

کلیسای جامع سنت سوفیا، نووگورود

کلیسای سنت سوفیا در زمین های شهر کرملین و در نووگورود (قدیمی ترین شهر روسیه) واقع شده است.

۵ – دریاچه بایکال

دریاچه بایکال

بسیاری از گردشگرانی که در روی قطار ریل سراسری سیبری هستند برنامه ای نیز برای توقف در دریاچه بایکال دارند. دریاچه بایکال قدیمی ترین و عمیق ترین دریاچه کره زمین است.

۴ – سوزدال

سوزدال

کسانی که دوست دارند بهترین و تاریخی ترین معماری روسیه را ببینند باید از این محل دیدن کنند.

۳ – کرملین روسیه

کرملین روسیه

کرملین جاذبه ای است که هر گردشگری که به روسیه می آید از آن دیدن میکند. زمین ۲۵۰ هکتاری که شامل گنجینه های سلطنتی و الماس هایی با عیار ۱۹۰ و کلکسیونی از جواهرات ملی است.

۲ – موزه هرمیتاژ

موزه هرمیتاژ

در سال ۱۷۶۴ موزه هرمیتاژ توسط کاترین کبیر در سنت پترزبورگ تاسیس شد. این موزه دارای بیش از ۳ میلیون قلم جنس است که موزه ای عظیم از هنر و فرهنگ را تشکیل داده اند.

۱ – کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای سنت باسیل جز بهترین جاذبه های گردشگری در روسیه است که در بین سال های ۱۵۵۴ و ۱۵۶۱ در قلب مسکو ساخته شده است. معماری این کلیسا آن را تبدیل به یکی از منحصر به فردترین سازه های جهان کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید