جاذبه های گردشگری مجارستان

نویسنده:

مرتضی

در تاریخ:

در حالیکه که مجارستان به خاطر پاپریکا و چیزهای درهم معروف شده است قبلا نیز به خاطر محبوبیت نوشیدنی ها معروف بود. بازدیدکنندگان با ورود به مجارستان به سرعت متوجه میشوند که این کشور، کشور معماری ها و تاریخ و فرهنگ قرون بسیار دور است. بقایای استحکامات رومی را که از قرون وسطی به جا مانده اند را میتوان یکی از مقصدهای زیبای گردشگری این کشور تلقی کرد. مجارستان همچنین سرزمین زیبایی از رودخانه دانوب است. هیچ سفری در اینجا بدون سوار شدن به قایق کامل نخواهد شد. در زیر به قسمت هایی از این کشور زیبا اشاره خواهیم کرد.

10 – گیور

جاذبه های گردشگری لهستان

9 – پارک ملی هورتوباجی

جاذبه های گردشگری لهستان

پارک ملی هورتوباجی به عنوان اولین پارک ملی مجارستان در سال 1973 مقرر شد. این پارک به عنوان بزرگترین منطقه محافظت شده مجارستان و به عنوان بزرگترین منطقه نیمه طبیعی اروپا شناخته میشود.

8 – دبرکن

جاذبه های گردشگری لهستان

دبرکن که به عنوان پایتخت مجارستان بطور متعدد در طول تاریخ انتخاب شده است و به عنوان یک مرکز مهم هنری و فرهنگی نیز شناخته میشود. در طول جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید.

7 – هویز

جاذبه های گردشگری لهستان

اگر غوطه ور شدن در آب گرم به شما احساس آرامش میدهد میتواند هویز رو به عنوان یکی از بهترین آب گرم های دنیا انتخاب کنید. هر دو الی سه روز آب آن عوض میشود تا همیشه آب تمیز باشد.

6 – پارک ملی آگتلک

جاذبه های گردشگری لهستان

اگر شما یک ماجراجو هستید حتما به این پارک در مجارستان سر بزنید. غاری که به عنوان بزرگترین غار قندیلی اروپا شناخته میشود.

5 – پکس

جاذبه های گردشگری لهستان

پکس به عنوان شهر چند میلیتی و چند فرهنگی شناخته میشود ولی به حدی در صلح در کنار یکدیگر زندگی میکنند که در یونسکو به عنوان شهر صلح ثبت شده است.

4 – سوپرون

جاذبه های گردشگری لهستان

سوپرون به عنوان شهر مشترک اتریشی ها و مجارستانی ها در طول تاریخ شناخته میشده است. در سال 1921 رای صادره این شهر را جزئی از مجارستان برای همیشه اعلام کرد.

3 – اگر

جاذبه های گردشگری لهستان

اگر به عنوان دومین شهر بزرگ شمالی مجارستان شناخته میشود. این شهر توسط پادشاه اول مجارستان بنا شده است.

2 – دریاچه بالاتون

جاذبه های گردشگری لهستان

دریاچه بالاتون شلوغ ترین شهر گردشگری مجارستان در تابستان است و به عنوان بزرگترین دریاچه آب تمیز اروپا نیز شناخته میشود. دریاچه بسیار بزرگی است که بعضی اوقات به نام دریاچه مجارستانی نیز شناخته میشود.

1 – بوداپست

جاذبه های گردشگری لهستان

بوداپست به عنوان پایتخت مجارستان و یکی از بزرگترین شهرهای آن شناخته میشود. بوداپست یکی از بهترین مکان های دیدنی مجارستان محسوب میشود که به خاطر وجود غار آب گرم سالانه میزبان گردشگران بسیاری است.

محصولات سفر

2 دیدگاه دربارهٔ «جاذبه های گردشگری مجارستان»

  1. بوداپست که پایتخت مجارستانه
    لهستان تا زمان ما ورشو پایتختش بود عامو
    مطلبو از کوجا جستی

    پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما