باغ فاتح یکی از جاذبه های گردشگری استان البرزه که در منطقه جهانشهر شهر کرج قرار گرفته.اینجا هم خیلی بزرگه هم آب و هوای خوبی داره. خیلی از مردم از این پارک برای ورزش کردن و پیاده روی استفاده می کنن.این باغ در حاشیه ی بلوار جمهوری قرار گرفته و طبیعتی فوق العاده را به گردشگران ارائه می دهد.

باغ فاتح کرج ، جاذبه های گردشگری استان البرز

وجود درختان در نقطه نقطه ی این باغ موجب شده که در هر فصلی از سال شاهد جمعیتی فوق العاده در این باغ باشیم. یکی از مهم ترین دلایل شهرت این پارک قرار گرفتن پارک های تنیس در این محوطه است.

از جهت دیگر می توان به محوطه هایی برای والیبال و بسکتبال در این محدوده اشاره کرد. اهالی کرج در قالب تور یک روزهساعاتی را در این باغ می گذرانند و از طبیعت فوق العاه لذت می برند. باغ فاتح همچنین در نقطه ای قرار گرفته که می توانید به راحتی به انواع رستوران های مدرن و سنتی و همچنین کافی شاپ ها در آن دسترسی داشته باشید.

باغ فاتح کرج ، جاذبه های گردشگری استان البرز

محبوب ترین زمان بازدید باغ فاتح بهار و تابستان است. در این فصول می توانید تا پاسی از شب شاهد بازی و شب نشینی مردم باشید. اگر قصد دارید ساعاتی خوش و لذت بخش را در شهر کرج سپری کنید و به دنبال مقصدی عالی هستید باغ فاتح می تواند بهترین انتخاب برای گذراندن تور یک روزه ی شما باشد.

باغ فاتح کرج ، جاذبه های گردشگری استان البرز

شهر کرج یکی از شهرهای بزرگ ایران است .این شهر مدتی جزء مازندران بود و همین طور زمانی بخشی از ری بوده است .شهر کرج تا سالها بخاطر باغ های بزرگ و سرسبزش بسیار معروف بوده تا اینکه کم کم ساخت و ساز نمای این شهر را تغییر داد

  آشنایی با دریاچه سد امیر کبیر (کرج)

جهانشهر کرج هم سالها بخاطر باغ های وسیع و زیبایش زبانزد همگان بود .صاحب باغ های جهانشهر مرحوم محمد صادق فاتح یزدی بود .او سال 1277 در یزد متولد شد .مرحوم فاتح یکی از بزرگترین و ثروتمندترین سرمایه داران پیش از انقلاب بود .در حقیقت او موسس جهانشهر کرج بود .

باغ فاتح کرج ، جاذبه های گردشگری استان البرز

بیوگرافی کوتاهی را می بینید که خودش به سادگی بیان کرده است.تولد من تقریباً 1277 در یزد می باشد و خدا را شکر مینمایم که در یـک خانواده اصیل و نجـیب و خـداپرست بـدنیا آمده ام و در تمام دوره زندگی که از سن چهارده سالگی شروع شده همیشه اوقـات خود را در شـهر های مـختـلف بیرجند ، مشهد ،تهران ، کرج صرف امور عمرانی و آبادی و اقتصادی و عام المنفعه نموده و در هر قسمت به خواست خداوند متعال با حسن شهرت و اعتبارات خوب و نیکنامی توفیق (از حیث مادی و معنوی ) حاصل گردیده وامیدوارم اقداماتیکه اینجانب در زمان حیات در هر قسمت نموده ام بعد از من به فرزندانم و نوه های عزیز به نحو احسن تعقیب خواهند نمود و موفق خواهند شد .

باغ فاتح کرج ، جاذبه های گردشگری استان البرز

اینک لازم است از تـمام همکـاران صالـح و صمیـمی از همشـیره زاده ها و آقایـان غضنفر گرامیان و رو سا شرکتها و کارمندان و کارگران زراعتی و صنعـتی و غیـره کـه در تـمام امـور در شـهرهای مختلف و ایجاد شرکتهای متعدد صمیمانه مساعدتهای لازمـه برای پیشـرفت منـظور نـموده اند تشکر مـینمایـم و از خداوند متعال توفیق و سعادت همه آنها را خواستار بوده و خواهم بود و انتظار دارم کمافی السابق در موسساتی که بمرور زمان بوجود و از هر لحاظ مورد استفاده عامه قرار گرفته و واقعاً حائز اهمیت است با مدیریت صحیح و سالم نگهداری خواهد شد . اگر خدای نخواسته در ضمن عمل اتفاقـاً فـیمابین روسا اختلاف نـظر حاصـل شود فـوری رفع خواهند نمود که به اصل موضوغ لطمه ای وارد نشود.

  معرفی شهر مشکین دشت

باغ فاتح کرج ، جاذبه های گردشگری استان البرز

متاسفانه محمد فاتح سال 1353 توسط فدائیان خلق ترور شد .علت ترور را باج ندادن به دربار طاغوت اعلام کرده اند .در حال حاضر تمامی باغ های مرحوم فاتح تبدیل به پارک و بوستان شده تا مردم از فضای سبز آن استفاده کنند .

منبع : seeiran،pik-nik،asemooni
نویسنده

یک نظر بنویسید