محبوبیت رو به رشد ویتنام در صنعت گردشگری دارد. بر اساس طبقه‌بندی جدید سایت تریپ ادوایزر (Tripadvisor)، ویتنام یکی از ده کشور برتر در میان مقاصد گردشگری جهان شده است.

تریپ ادوایزر یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های گردشگری و برنامه‌ریزی سفر است که این ماه محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در طول سال گذشته را معرفی کرده است. رتبه‌بندی این کشورهای بر اساس رأی مردم صورت گرفته است. تریپ ادوایزر، سه دسته‌بندی عمده برای امتیازدهی به هر کشور دارد: رضایت‌مندی مشتریان از محل اقامت، رستوران و تجربیات سفر در مدت اقامت‌شان در کشور مقصد. مجموع امتیازات در هر یک از موارد تعیین‌کننده، کشورهای محبوب از نظر گردشگری طی یک سال گذشته بود.

در آخرین آمار اعلام شده، ایسلند در صدر رتبه‌بندی قرار دارد، به دنبال آن یونان، مکزیک، پرتغال و مراکش قرار دارند. در سال‌های گذشته هم ویتنام در صنعت گردشگری خبرساز شده بود. این کشور در سال ۲۰۱۶ با پیشی گرفتن از تایلند توانسته بود یکی از بیست کشور پیشرو در صنعت گردشگری باشد. تایلند در رتبه نهم و سه پله عقب‌تر از ویتنام قرار گرفته است.

جاذبه های گردشگری ویتنام ، مورد تایید تریپ ادوایزر

بر اساس آمار گردشگری، در چهار ماهه اول سال پیش، ورود گردشگران خارجی به ویتنام از ۶٫۷۱ درصد سال گذشته به صورت ناگهانی به ۲۷٫۶ درصد رسیده است. ویتنام برای گردشگران داخلی و خارجی، با توجه به طبیعت دست‌نخورده، قیمت ارزان هتل‌ها، زندگی شبانه‌روزی شهری و تجربه‌های به یادماندنی در طول سفر، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری است. سال پیش، برای سومین بار متوالی ساحل بنگ (Bang) در شهر باستانی هوی آن (Hoi An) به‌عنوان یکی از ۲۵ ساحل پربازدید سایت تریپ ادوایزر شناخته شد.

سایت تریپ ادوایزر تنها سایت گردشگری نیست که ویتنام را به‌عنوان یکی از مقاصد گردشگری به همه دنیا معرفی کرده است. در سال ۲۰۱۶، سایت خبری آمریکایی بیزینس اینسایدر (Business Insider) سفر کشتی کروز از بندر خلیج ها لانگ  (Ha Long) در ویتنام را یکی از سفرهای جالب آسیایی توصیف کرده بود. مجله انگلیسی راف گایدز (Rough Guides) هم شهر هوشی‌مین (Ho Chi Minh) را به‌عنوان شهر همیشه زنده در مجله خودش معرفی کرد و از مردم خواسته بود که نظرشان را در مورد ویتنام به کلی تغییر دهند.

منبع : kojaro
نویسنده

یک نظر بنویسید