معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیس

معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیس

معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیس

اگر قصد سفر به کشور انگلیس را دارید ۷ جای دیدنی که خیلی معروف و زیباست را فراموش نکنید. در این مطلب به معرفی این ۷ مکان زیبا و تاریخی در لندن می پردازیم.

انگلیس معروف به کشور ایده ها والهامهاست  ! Birdy  (بردی) خواننده معروف انگلیسی می گوید: وقتی به لندن آمدم ، تنها وغریب بودم و رفته رفته زندگی در این شهر رایاد گرفتم و آن را احساس کردم، امیدی که در آلبوم  Bratiful Lies  وجود دارد از این شهر گرفته شده است  و ایده هایی که برای نوشتن داشتم از تک تک جاهای دیدنی انگلیس و لندن بدست آمده است .

معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیس

شهرگردی انگلیس

لندن

۱. کاخ باکینگهام
کاخ باکینگهام در سال ۱۷۰۳ ساخته شده است. ملکه ویکتوریا اولین کسی بود که این کاخ را به‌عنوان خانه‌ی اصلی خود برگزید و از آن موقع تا به حال این کاخ محل زندگی خاندان سلطنتی انگلیس است. برای دیدن داخل کاخ باید از قبل رزرو کنید چون فقط در سال به مدت ۱۰ هفته این فرصت وجود دارد و در آن زمان ملکه آن‌جا حضور نخواهد داشت.

معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیسقسمت شرقی کاخ، محل سلام و دست تکان دادن ملکه برای مردم است

نگران نباشید! نمای بیرونی ساختمان آنقدر زیبا هست که به فکر داخلش نخواهید افتاد. تعویض شیفت گارد سلطنتی ملکه که ساعت ۱۱ صبح است، مخصوص عکس‌های اینستاگرامی و استوری است. مراسم تعویض شیفت با شور و هیجان و موسیقی ارتشی و وقار بریتانیایی انجام می‌شود. تورهای خانوادگی و فردی با قیمت‌های متفاوت نیز وجود دارد.

۲. دیدن نمای زیبای شهر لندن از مکان‌های مختلف
در شهر لندن همه‌چیز درباره نمای زیباست. این نما را در مکان‌های مختلفی می‌توانید مشاهده کنید. The Shard آسمان‌خراش ۹۲ طبقه‌ای‌ست که در سال ۲۰۱۳ افتتاح شده است. برای ورود به The Shard در زمستان باید ۲۱ پوند بپردازید. مطمئن شوید از قبل بلیط خود را رزرو کردید. بازدید از The Shard مانند بازدید از برج میلاد‌تهران است. یا آسانسور با پله‌ها بالا می‌روید و از نمای زیبا و ۳۶۰درجهلندن لذت خواهید برد.

معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیسبرای این‌که بتوانید دید بهتری نسبت به شهر لندن داشته باشید در فصل زمستان به the shard نروید

رنزو پیانو (Renzo Piano) معمار ایتالیایی، The Shard را طراحی کرده و نام قدیم آن London Bridge Tower است.

معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیس

مکان دیگری که می‌توانید دید خوبی به شهر لندن داشته باشید Skygarden است. ورودی آن رایگان است اما باید از قبل رزرو آنلاین کرده باشید چون بسیار شلوغ می‌شود. در طبقه آخر نیز کافی‌شاپ بسیار خوبی وجود دارد که قیمت‌هایش مناسب است، پس یک قهوه سفارش دهید و از نمای ۳۶۰ درجه لندن لذت ببرید.

معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیساز این بالا تمام شهر لندن زیر پای‌تان است.

اگر skygarden و The Shard راضی‌تان نکرد به Tower bridge بروید و از پل‌ شیشه‌ای‌اش عبور کنید. این‌جا جایی‌ست که فقط باید دید. کشتی‌های کوچک و بزرگ از زیر پل رد می‌شوند و می‌توانید عکس‌های خلاقانه زیادی بگیرید.

معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیسدیدن بالارفتن پل و رد شدن کشتی‌ها از زیر آن بسیار جذاب است.

۳. هاید پارک
وقتی که روز Bank Holiday است بهترین جا برای گرفتن آفتاب و رفتن به پیک‌نیک هاید پارک است. در هاید پارک فعالیت‌های مختلفی را می‌توانید انجام دهید. غذا دادن به پرندگان، دوچرخه‌سواری، دویدن، قدم‌زدن، نوشیدن قهوه، رفتن به شهربازی، ریلکس کردن و… از کارهایی‌ست که می‌توانید در هاید پارک انجام دهید. اگر در سفرتان ذره‌ای آرامش می‌خواهید در هاید پارک می‌توانید آن را بیابید. دیگر پارک زیبایی که می‌توانید به آن سر بزنید St.James Park است.

معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیسمعرفی 7 مکان دیدنی در انگلیسمعرفی 7 مکان دیدنی در انگلیسمعرفی 7 مکان دیدنی در انگلیسدر هاید پارک می‌توانید به سنجاب، اردک، قو و… غذا دهید اما به تابلوها و اطلاعاتِ راهنما توجه کنید.

Bank Holiday روزهای تعطیل آفتابی هستند که توسط هواشناسی تعیین شده‌اند. روزهای تعطیل در بساط‌‌‌‌ انگلیسی‌ها باربکیو پیدا می‌شود.

۴. چشم لندن
چشم لندن (London eye) یک چرخ و فلک ۱۳۵ متری‌ست. بلیط را که ۱۰ پوند قیمت دارد تهیه کنید. بعد از آن باید حدود ۲۰ دقیقه در صف طولانی بمانید تا نوبت‌تان شود. وارد کابین‌های این چرخ و فلک که می‌شوید گویی زمان از حرکت می‌ایستد. آرام آرام بر فراز شهر لندن خواهید رسید. هر جاذبه‌ی دیدنی که در آن‌جا ببینید روی یک صفحه به نمایش درخواهد آمد و توضیحاتی را درباره‌ی آن می‌توانید بخوانید. شاید این تفریح بدرد کودکان‌تان نخورد و آن‌ها زود خسته شوند، پس وسیله‌ای برای سرگرم کردن آن‌ها داشته باشید تا با خیال راحت از مناظر لذت ببرید.

معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیسمعرفی 7 مکان دیدنی در انگلیسمعرفی 7 مکان دیدنی در انگلیسمعرفی 7 مکان دیدنی در انگلیساگر رنگ و نور دوست دارید، در شب به چشم لندن بروید تا شهر را نورانی و رنگارنگ ببینید

۵. تور هری پاتر
طرفداران هری پاتر عاشق لندن هستند چون می‌توانند از لوکیشن‌های فیلمبرداری سری فیلم‌های هری پاتر بازدید کنند و کاملا خود را در آن فضا حس کنند. استودیو وارنر در لندن نیز، محل نگه‌داری وسایل استفاده شده در فیلم است و برخی از لوکیشن‌ها، مانند سالن غذاخوری هاگوارتز نیز، در این استودیو قرار دارد. شما می‌توانید تور پیاده‌روی هری پاتر، تور استودیویی و…  را در بخش فعالیت‌های تفریحی این سایت ببینید.

معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیسمعرفی 7 مکان دیدنی در انگلیسمعرفی 7 مکان دیدنی در انگلیسمعرفی 7 مکان دیدنی در انگلیساز فروشگاه هری پاتر برای خودتان چوب‌دستی جادویی بخرید

وقتی به استودیوی وارنر می‌روید قبل از ورود پوسترهای بزرگی از شخصیت‌های فیلم را خواهید دید که بر روی دیوار نصب هستند. پس از ورود راهنمایی‌های خوبی توسط لیدرها گفته می‌شود. توجه داشته باشید که تمام لیدرها پاترهداند و کاملا با فضای کتاب و فیلم آشنا هستند. چوب‌دستی‌های کاراکترهای مطرح مانند دامبلدور، هرمیون و هری پاتر و… را نیز می‌توانید در بخشی از استودیو ببینید. حتما به فروشگاه هری پاتر سر بزنید چون حتی اگر شما ندانید کدام دسته از گروه‌بندی‌های هاگوارتز یعنی گریفیندور، اسلیتیرین، هافلپاف و رِیون‌کلاو خوشتان می‌آید آن‌ها براساس شخصیت شما یک گروه را به شما معرفی می‌کنند و می‌توانید از محصولات آن گروه خرید کنید.

معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیسهری پاتر وفرمان ققنوس پنجمین فیلم از سری فیلم‌های هری پاتر است.

در تور پیاده‌روی هری پاتر به ایستگاه قطار kings cross station خواهید رفت. این‌جا جایی است کههری پاتر و رون ویزلی می‌خواهند سوار قطار هاگوارتز شوند اما دروازه ورود توسط دابی بسته شده است، پس مجبور می‌شوند با ماشین پرنده به هاگوارتز بروند که این موضوع شما را به لوکیشن بعدی یعنی محل پرواز ماشین می‌برد. جالبی تور در این است که شما می‌توانید جلوه‌های ویژه اضافه شده به فیلم را کاملا بفهمید. مانند دستشویی عمومی که هری برای ورود به وزارت جادو استفاده کرد که اصلا در واقعیت در آن مکان وجود ندارد.

معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیس

هتل Four Seasons از لوکیشن‌های فیلم Skyfall از سری فیلم‌های جیمز باند است. استخر این هتل جایی‌ست که دنیل کریگ (جیمز باند) در آن شنا کرده و استفاده از این استخر برای مهمانان هتل رایگان است.

۶. اتوبوس‌های Hop off-Hop in
سوار یکی از اتوبوس‌های قرمز شوید و به‌روی سقف آن بروید. باد را در موهای خود حس کنید و مانندجویی تریبیانی در سریال فرندز (Friends) از خود عکس‌های زیبایی در خیابان‌های لندن بگیرید.

معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیستورهای Hopp off-Hopp in بسیاری در لندن وجود دارد. معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیس

طبیعت گردی

۷. Stonehenge
Stonehenge حلقه‌ای از سنگ‌های عجیب و غریب است که در Wiltshire قرار دارد. در این مکان سنگ‌های ۵ متری و عظیم‌الجثه‌ای را خواهید دید که به صورت عمودی و افقی و دایره‌ای شکل دور هم چیده شده‌اند. برخی اعتقاد دارند این سنگ‌ها توسط فضایی‌ها به این‌جا آورده شده است و برخی داستان‌هایی درباره شیطان می‌گویند. برخی دیگر این‌جا را مکانی برای اعمال مذهبی و روحانی می‌دانند. به Stonehenge بروید و ببینید شما درباره‌ی آن چه فکری می‌کنید و نظرتان به کدام دسته نزدیک است.

معرفی 7 مکان دیدنی در انگلیسداستان‌ها و افسانه‌های محلی بسیاری درباره Stonehenge وجود دارد.

سنگی به نام The heel stone در این مکان وجود دارد که براساس افسانه‌های محلی می‌گویند؛ شیطان سنگ‌ها را از زنی در ایرلند خرید و به‌صورت پنهانی به جلگه سالسبوری آورد. یکی از سنگ‌ها به داخل رودخانه Avon افتاد. شیطان فریاد زد: “کسی نخواهد فهمید این سنگ‌ها چگونه به این‌جا آمده است.” در همین حین راهبی به او گفت: “این چیزی‌ست که تو فکر میکنی.” سپس شیطان The heel stone را برداشته و به سوی راهب پرتاب کرده و سنگ در زمین فرو رفته است.

دیدگاه خود را بنویسید