جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلمان

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

ایرانی های مقیم آلمان برای لذت بردن از جاهای دیدنی این کشور از جمله جاهای دیدنی لایپزیگ ، راز دیوار برلین  و … را معرفی کردیم که در ادامه به معرفی مهمترین اماکن گردشگری آلمان میپردازیم .

برلین

۱. ساحل Strandbad Grünau
در‌حالی‌که کف پاهایتان شن‌های نرم ساحل را لمس می‌کند و به جلو می‌روید، توپ بچه‌ای جلوی پایتان می‌افتد. توپ را برمی‌دارید و با یک لبخند به او که با کنجکاوی شما را نگاه می‌کند، پس می‌دهید و از لبخندی که روی لبش می‌نشیند سرخوش می‌شوید و به راهتان ادامه می‌دهید.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلماندر سفر به آلمان لوازم شنای خود را فراموش نکنید!

فکر می‌کنید داستان بالا در چه شهری روی داده است؟ شهرهای ساحلی ایران و شهرهای کشورهای حاشیه خلیج فارس، شاید اولین گزینه‌هایی‌اند که به ذهنتان می‌رسند. باور این‌که اتفاق بالا در شهر برلین روی داده است، کمی سخت است؛ مگر برلین هم ساحل دارد؟ شهر برلین گرچه در کنار دریا واقع نشده اما دریاچه‌ها و سواحل دریاچه‌ای و رودخانه‌ای زیادی دارد. Strandbad Grünau ازجمله این سواحل است. برای رسیدن به این‌جا که احتمالا جذاب‌ترین ساحل دریاچه‌ای این شهر است، باید به شرق شهر بروید. آب این دریاچه، برای شنا به اندازه کافی عمیق است و در روزهای گرم تابستان، ساحلش چندان شلوغ نمی‌شود. ورودی این ساحل ۵/۳ یورو است و پس از آن می‌توانید از آب و آفتاب داغ آن لذت ببرید.

۲. دریاچه Wannsee
برای شنا کردن یا آفتاب گرفتن در غرب برلین، دریاچه Wannsee محل مناسبی است. بهتر است آخر‌هفته‌ها به این دریاچه نروید چراکه این‌جا محلی برای تفریح، شنا، غذا خوردن و ورزش کردن است و در این زمان بسیار شلوغ می‌شود.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلمانشنا و آفتاب گرفتن در سفر حسابی لذت‌بخش است.

پس از آن‌که شنایتان تمام شد، می‌توانید در ساحل این دریاچه دراز بکشید و از خوردن بستنی خود لذت ببرید. اگر دوست داشتید می‌توانید بعد از شنا، به مرغابی‌هایی که در دریاچه هستند، غذا بدهید.

۳. موزه و باغ گیاه‌شناسی Berlin-Dahlem
بهتر است بازدید از موزه و باغ گیاه‌شناسی Berlin-Dahlem را به شب موکول کنید. این مکان در شب نورپردازی جالبی دارد. علاوه بر موزه و باغ، یک کتاب‌خانه نیز در دل این موزه قرار دارد.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلمانموزه و باغ گیاه‌شناسی Berlin-Dahlem شما را شگفت‌زده می‌کند.

در بازدید از خانه‌های شیشه‌ای این باغ، کافیست سرتان را بچرخانید تا انواع و اقسام گیاهان و گل‌ها از کاکتوس تا ارکیده و گیاهان گوشت‌خوار را ببینید. شاید جذاب‌ترین بخش این پارک، ساختمان سرپوشیده بزرگ آن با نام Great Pavilion باشد که یک بامبو بزرگ در آن قرار دارد. دما و رطوبت این ساختمان در سطح خاصی حفظ می‌شود چراکه بامبو به تغییرات دما و رطوبت، خیلی حساس است.

۴. یادبود جنگ شوروی
در بازدید از پارک Treptower، بنای یادبود جنگ شوروی، نظر بسیاری از گردشگران را جلب می‌کند. این بنا برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره ۸۰.۰۰۰ سربازی شوروی که در جنگ فتح برلین کشته شدند، ساخته شده است.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلمانبنای یادبود جنگ شوروی، نمادی برای زنده نگه داشتن کشته‌شدگان جنگ است.

دورتادور محوطه‌ای که به این بنای یادبود منتهی می‌شود، توسط درختان بزرگ احاطه شده است که تقارن زیبایی با هم دارد. اگر کمی در اطراف بگردید، احتمالا منظره زیبای رود کنار پارک، توجه شما را جلب می‌کند.

۵. دروازه براندنبورگ
در میان دروازه‌های قدیم برلین، دروازه براندنبورگ تنها بنای باقی‌مانده است. طرح این بنای تاریخی، شبیه دروازه پروپیلائه شهر آتن است. بدون شک این دروازه، از مهم‌ترین نمادهای شهر برلین است که بخشی از تاریخ این شهر و کشور آلمان را در دل خود دارد. در زمان بازدید از این دروازه، شاید حس عجیبی داشته باشید چراکه در همان جایی ایستاده‌اید که روزی تعدادی از شهروندان آلمان غربی، برای اعتراض به وجود دیوار برلین، آن‌جا ایستاده بودند.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلماندروازه براندنبورگ به دروازه پروپیلائه آتن بی‌شباهت نیست.

جان اف.کندی، سی‌وپنجمین رئیس‌جمهور امریکا، در سال ۱۹۶۳ از این دروازه دیدن کرد اما پرچم‌های قرمز بزرگ شوروی، جلوی دید او به برلین شرقی را گرفته بود. او در بخشی از سخنرانی خود در این مکان، با ابراز امیدواری برای سقوط دیوار برلین، گفت: «تمام آزادمردان تا زمانی که زنده‌اند، شهروند برلین هستند. بنابراین من به عنوان انسانی آزاد، افتخار می‌کنم بگویم برلینی هستنم.» این‌جا جایی است که باید دوربینتان را درآورید و حسابی عکاسی کنید. دروازه براندنبورگ در شب نیز نمای زیبایی دارد و مقصد مناسبی برای شب‌گردی است. این دروازه از جاهایی است که جشن‌های سال نو میلادی هرساله در آن برگزار می‌شود.

۶. بنای یادبود دیوار برلین
بنای یادبود دیوار برلین، یادآور تقسیم برلین به دو بخش شرقی و غربی و افرادی است که جان خود را در آن‌جا از دست داده‌اند. قطعه‌ای ۶۰ متری از دیوار اصلی، مرکز مستندسازی دیوار برلین و یک مرکز بازدیدکنندگان، ازجمله بخش‌های این بنا هستند.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلمانبنای یادبود دیدار برلین، یادگار زمانیست که برلین به دو قسمت تقسیم شده بود.

هنرمندان زیادی با انگیزه‌های مختلف از جمله انگیزه‌های سیاسی، روی بخش‌های مختلف این قطعه ۶۰ متری، نقاشی کشیده‌اند. برای بازدید از این بنای یادبود، حدود ۱ ساعت زمان لازم دارید؛ البته با اختصاص زمان بیشتر می‌توانید بنا را با دقت بیشتری ببینید.

۷. موزه کته کلویتس (Käthe Kollwitz)
در میان همه هنرمندان برلین، شاید هیچ‌کس درد و رنجی را که این شهر تحمل کرده است، بهتر از کته کلویتس به تصویر نکشیده باشد. این طراح و مجسمه‌ساز آلمانی در آثار خود، درد ناخوشایند فقر و ترس‌ها و امیدهای مردم را به تصویر کشیده است.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلمانکته کلویتس در آثارش درد و رنج را به خوبی به تصویر کشیده است.

«زن با کودک مرده» مشهورترین اثر این هنرمند است که زنی را به تصویر کشیده است که کودکی مرده را به آغوش کشیده است. برای ورود به این موزه باید ۶ یورو بپردازید و ساعات بازدید از آن، همه‌روزه از۱۱ صبح تا ۶ عصر است. کنار این موزه، Cafe im Literaturhaus قرار دارد که کافه‌ای دوست‌داشتنی برای رفع خستگی است.

۸. موزه پرگامون (Pergamon)
سالانه بیش از یک میلیون نفر از موزه پرگامون دیدن می‌کنند. در این موزه می‌توانید آثاری از یونان باستان، مصر باستان و ایران باستان را ببنید.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلماندر بازدید از موزه پرگامون، دیدن از قالی‌های ایرانی را از دست ندهید.

شاید جذاب‌ترین بخش این موزه برای ما، قالی‌های ایرانی آن باشد. برای دیدن این قالی‌ها باید به بخش هنرهای اسلامی در طبقه بالا بروید. در زمان ورود به موزه، یادتان باشد هدفون راهنمای صوتی را بردارید تا راجع به همه آثار موجود در موزه اطلاعات کافی به دست آورید.

۹. موزه نویس (Neues)
موزه نویس که در جریان بمباران‌های جنگ‌جهانی دوم تخریب شده بود، در دهه گذشته بازسازی شده است. از جمجمه نئاندرتال گرفته تا مجسمه نِفِرتیتی، ملکه مصری، را می‌توانید در این موزه ببینید. بسیاری از گردشگران که نظرات خود در مورد این موزه را در سایت تریپ ادوایزر ثبت کرده‌اند، مجسمه نفرتیتی را بهترین اثر این موزه می‌دانند. بد نیست بدانید این مجسمه یکی از آثار مصر باستان است که بیشترین کپی‌ها از روی آن ساخته شده است.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلمانمجسمه نفرتیتی مهم‌ترین اثر موزه نویس است.

اگر اهل موزه‌گردی هستید، بهتر است حداقل یک نصف روز را به این موزه سه‌طبقه اختصاص دهید. این موزه نیز همچون موزه پرگامون در جزیره موزه‌ها قرار دارد و قیمت بلیت آن ۱۰ یورو است. برای بازدید از هر ۵ موزه جزیره موزه‌ها، بهتر است یک بلیت یک‌روزه بگیرید تا در مخارجتان صرفه‌جویی کنید. قیمت بلیت یک‌روزه از مجموع قیمت بلیت ۵ موزه به صورت جدا، بسیار کمتر است.

۱۰. کلیسای جامع برلین (Berlin Cathedral)
کلیسای جامع برلین که در قرن پانزدهم میلادی پایه‌گذاری شده است، تا به امروز چند بار تعمیر و بازسازی شده است. گنبد وسط این کلیسا، ۱۱۵ متر ارتفاع دارد.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلمانتماشای منظره‌ای که از بالای کلیسای جامع برلین پیداست را از دست ندهید.

اگر به این کلیسا رفتید، بالا رفتن از پله‌ها و تماشای منظره‌ی چشم‌نوازی که از بالای گنبد پیداست را از دست ندهید؛ شاید دیدن این منظره در زمان غروب آفتاب لذت‌بخش‌تر هم باشد. برای ورود به این کلیسا باید ۷ یورو بپردازید. ساعات بازدید از کلیسا نیز ۹ صبح تا ۸ شب است.

۱۱. سقوط آزاد از ساختمان (Base Flying Berlin)
در سفر به آلمان دلتان کمی هیجان می‌خواهد؟ سقوط آزاد از ساختمان در برلین را امتحان کنید! در این ماجراجویی هیجان انگیز، شما سقوط از روی سقف ۱۲۵ متری Hotel Park را تجربه می‌کنید. نگران نباشید تجهیزات ایمنی امنیت شما را تضمین می‌کند.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلمانبرلین به جز موزه، چیزهای هیجان‌انگیز هم دارد.

برای تجربه این سقوط، نیازی به رزرو نیست و فقط باید بر ترستان غلبه کنید. در طول ۲۵ سال فعالیت، بیش از ۱۵۰۰۰ نفر این سقوط را تجربه کرده‌اند. قبل از مراجعه به این هتل برای انجام سقوط، هوا را بررسی کنید چراکه در زمان وزش باد شدید، اجازه سقوط داده نمی‌شود.

۱۲. پرش از هواپیما (GoJump)
سقوط با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت، ماجراجویی است که شاید طرفداران زیادی داشته باشد. با انتخاب سرویس پرش از هواپیما شرکت GoJump، در طول پرش، سرعت سقوطتان به ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که باعث می‌شود ضربان قلبتان حسابی بالا برود. پس از آن چتر نجات باز می‌شود و ۵ تا ۷ دقیقه، از پرواز با چتر نجات و دیدن مناظر اطراف لذت خواهید برد.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلمانبعد از پرش از هواپیما، مراقب ضربان قلبتان باشید!

پرش از هواپیما برای افراد ۱۲ تا ۹۰ ساله مناسب است و نیازی به تجربه قبلی نیست. فرودگاه پرش، در۴۵ کیلومتری مرکز شهر برلین قرار دارد. هزینه پرش از هواپیما با این شرکت، حدود ۱۴۰ یورو است. بد نیست سری به سایت این شرکت به نشانی http://www.gojump.de/en/home/ بزنید.

فرانکفورت

۱۳. قایق‌سواری در رود ماین را تجربه کنید
رود ماین با بیش از ۵۰۰ کیلومتر طول، تقریبا از وسط شهر فرانکفورت می‌گذرد.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلمانقایق‌سواری در رود ماین، بسیار لذت‌بخش است.

قایق‌های تفریحی که در این رود، حرکت می‌کنند، تورهای جذابی ارائه می‌دهند. مدت‌زمان تورها معمولا۱۰۰ دقیقه است و برای این مدت باید حدود ۸ یورو بپردازید. در طول این تور، اطلاعاتی راجع‌به شهر به سه زبان، ارائه می‌شود.

۱۴. رومابرگ (Römerberg)
رومابرگ، میدانی در مرکز شهر قدیمی فرانکفورت، زیباترین میدان فرانکفورت است و عنوان شلوغ‌ترین پیاده‌رو این شهر را نیز به خود اختصاص داده است.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلمانزیباترین میدان فرانکفورت اینجاست.

مجموعه‌ای از ۱۱ ساختمان قدیمی متعلق به قرن ۱۵ تا ۱۸، باعث شده راه رفتن در این میدان، حس راه رفتن در آن دوران را به شما القا کند. اگر دوست داشتید سری هم به کلیسای سنت نیکولاس در این میدان بزنید و مجموعه ناقوس‌های آن را ببینید. پس از دیدن این میدان، می‌توانید در یکی از کافه‌های اطراف آن بنشینید و نفسی تازه کنید.

۱۵. موزه هنر استادل (Städel)
نقاشی
، طراحی، مجسمه و کتاب، ازجمله اشیائی است که در موزه هنر استادل نگه‌داری می‌شود.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلماناگر به موزه‌ها علاقه دارید، آلمان کشور محبوب شماست.

پس از خرید بلیت از جلوی در ورودی، حواستان باشد، بلیت‌تان را دور نندازید، چراکه برای دیدن هر بخش باید بلیت را نشان دهید و در صورت دور انداختن بلیت، احتمالا مجبور می‌شوید دوباره بلیت بخرید.

۱۶. اپرا قدیمی فرانکفورت (Alte Oper)
باور این‌که اپرا قدیمی فرانکفورت، در جریان جنگ جهانی دوم، نابود شده است، شاید برایتان کمی سخت باشد چراکه بازسازی آن در دهه هشتاد میلادی، بسیاری استادانه انجام شده است. این اپرا امروزه میزبان کنسرت‌ها و اپراهای مهم است و کیفیت صدا در آن نیز قابل قبول است؛ البته برای تجربه بهترین صدا در این اپرا، بهتر است در ردیف‌های خیلی عقب ننشینید.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلماندر اپرا قدیمی فرانکفورت احتمالا خوش‌صداتر از معمول به نظر می‌رسید!

یک ساعت زمان برای دیدن این اپرا کافی است. این اپرا یک کافه و یک رستوران نیز دارد که غروب‌ها معمولا شلوغ است. لیسا جرارد، خواننده استرالیایی آواز فیلم گلادیاتور، ازجمله کسانی است که در این اپرا برنامه داشته است.

۱۷. منطقه کوهستانی تانس (Taunus)
تانس منطقه‌ای کوهستانی در شمال فرانکفورت است که بلندترین کوه آن، Great Field Mountain با ۸۷۹ متر ارتفاع است. تا پای این کوه جاده کشیده شده است و شاید راحت‌ترین راه رسیدن به آن، استفاده از خودروی اجاره‌ای باشد.

جاهای دیدنی آلمان ، ۱۵ مکان گردشگری در آلماندید منطقه کوهستانی تانس تماشاییست.

دکلی که در بالای این کوه می‌بینید، فرستنده رادیویی و تلویزیونی است که ۱۱۶ متر ارتفاع دارد. از بالای این کوه نمای تپه‌های سرسبز تانس به‌خوبی پیداست. بد نیست در بالای این کوه کمی پیاده‌روی کنید و ریه‌هایتان را از هوای تمیز کوهستان پر کنید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید