جاذبه گردشگری آبشار لاشو

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

آبشار لاشو از جاذبه های گردشگری فاضل آباد است این آبشار در فاصله ۴ کیلومتری جنوب شرقی شهر فاضل آباد از توابع شهرستان آزاد شهر قرار گرفته است. آبشار به صورت دوپله ای بوده و ارتفاع آن به ۲۵ می رسد. وجه تسمیه این آبشار ( لاشو ) برگرفته شده ازنام روستائی است كه در نزدیكی این آبشار بوده ودرحال حاضر ازبین رفته و فقط آثار آن برجای مانده است. آب این آبشار كه ازچهار چشمه دائمی دامنه های شمالی البرز سرچشمه می گیرد مورد استفاده كشاورزی شهر فاضل آباد و همچنین برای مصرف شرب روستائیان قرار می گیرد.

جاذبه گردشگری آبشار لاشو

بهترین فصل بازدید

درفصل بهار وتابستان و اوایل پاییز خصوصا در روزهای تعطیل و در ایام هفته عصرها روزانه صدها خانواده از فضای فعلی بازدید و ساعتی رابه استراحت و تفریح می گذرانند.

ملزومات ضروری گردشگردرفصول خاص

در فصول بهار و تابستان نیاز به ملزومات خاصی ندارد  و تنها می بایست مسافرین در حاشیه های وردخانه سکنی نگزینند.در فصول پاییز و زمستان  همراه داشتن لباس گرم ، خوراک ذخیره فاسد نشدنی ، زنجیر چرخ برای خودرو الزامی می باشد .

مسیر دسترسی

برای دسترسی به آبشار لاشو، در مسیر جاده شاهرود، بعد از دانشگاه آزاد شهرستان آزادشهر وار جاده فرعی شهر فاضل آباد شوید، پس از فاضل آباد، حدودا 200 متر سمت چپ به سمت جنگل با فاصله ای در حدود 2500 متر یک فضای جنگلی وسیع قرار دارد که مورد استفاده بازدیدکنندگان جنگل قرار میگیرد، از این نقطه تا آبشار حدود 1500 متر فاصله است که نیازمند پیادروی سبکی است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید