جاذبه دیدنی و زیبای سراب نیلوفر

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

از جاذبه‌های طبیعی استان کرمانشاه، می‌توان از سراب نیلوفر به عنوان فضایی مبهوت کننده نام برد که در فصل بهار با زیبایی مثال زدنی اش چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند، این سراب یکی از زیباترین سراب های متعدد کرمانشاه است که همه ساله به ویژه در ایام نوروز، آغوش خود را به روی میهمانان و گردشگران داخلی و خارجی می گشاید.

شاخصه اصلی که به این دریاچه اهمیت بخشیده و گردشگران را به سوی خود جذب می‌کند، گل‌های نیلوفر آن است. گل نیلوفر از جمله گل‌های مقدس در ایران باستان است که آن را مظهر صلح، باروری، کامیابی و هدیه‌ای شاهانه می‌دانستند. تقدس و اهمیت این گل به گونه‌ای بوده که پیشینیان نقش آن را در تاق بستان بر دل سنگ حکاکی کرده اند تا جایگاه آن را در نزد گذشتگانِ این خطه تا به ابد یادآوری کنند.

در سراب نیلوفر شاهد منظره ای زیبا از گل های نیلوفر خواهید بود که غنچه ها و برگ های این گلها سر از آب برآورده و سطح وسیعی از سراب را پوشانده اند.سراب زیبای نیلوفر دارای چند چشمه جوشان است که آب این سراب را تامین می کنند.همچنین این سراب وسیع که به صورت یک استخر بسیار بزرگ است برای انواع ورزش های آبی، از جمله قایقرانی و شنا نیزمناسب است.سراب نیلوفر کرمانشاه ظرفیت بهره دهی آب فراوان دارد و برای پرورش ماهی نیز مناسب است، در سال های اخیر جهت رفاه بازدیدکنندگان در اطراف این سراب تأسیسات و پارکی احداث شده است.

جاذبه دیدنی و زیبای سراب نیلوفر

گل‌های نیلوفر سراب نیلوفر با آغاز بهار و شروع فصل گرما سر از آب بیرون می‌آورند و برگ‌های خود را روی سطح آب پهن می‌کنند تا منظره‌ای دیدنی و زیبا را برای گردشگرانی که به این تفرجگاه آمده‌اند خلق کنند. برای کسانی که می‌خواهند این گل‌های کم نظیر را از نزدیک ببیند، قایق‌هایی در کنار دریاچه تعبیه شده تا خاطره‌ای ماندگار را برای آنان رقم بزند.

سراب نیلوفر آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی است

نوروز که فرا می‌رسد، گردشگرانی که به کرمانشاه می آیند وقتی سراغ جاذبه‌های گردشگری این دیار را از این و آن می‌گیرند، قطعاً نام سراب نیلوفر هم در صف این جاذبه‌ها قرار دارد، برای همین هم متولیان این مجموعه در تلاشند تا پیش از ورود میهمانان نوروزی دستی به سَر و روی این مجموعه بکشند و آن را مهیای پذیرایی از میهمانانشان کنند.

جاذبه دیدنی و زیبای سراب نیلوفر

مسیر دسترسی
این سراب در چهارده کیلومتری شمال غربی شهر کرمانشاه، در ابتدای منطقه سنجابی و در دامنه کوه «کماجار» قرار دارد. در شهر کرمانشاه وارد بلوار دولت آباد شوید و با استفاده از تابلوهای راهنما به دریاچه برسید. در محوطه دریاچه پارکینگی وجود دارد که می توانید از آن استفاده نمایید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید