معرفی روستای چنارلی

معرفی روستای چنارلی

روستای چنارلی از جاهای دیدنی شهرستان مراوه تپه جزو بخش گلیداغ است.ارتفاع این روستا از سطح دريا در حدود ۶۲۸ متر می باشد. فاصله روستا به جاده اصلی کلاله ـ مراوه تپه دو کيلومتر است. این روستادارای آب و هوای معتدل کوهستانی است که ميانگين سالانه نزولات آسمانی در روستاحدود۳۲۵ميلی متر ست.

روستاهای همجوار:عرب قاری حاجی ـ قرناوه سفلی ـ قرناوه عليا ـ آلتی آغاچ بزرگ وکوچک ـ کچيک ـ ميدانجق و آق امام.

جمعيت روستا بالغ بر ۵۶۸ نفر و تعداد ۱۲۰ خانوار است.علاوه بر آن تعداد ۹۶ نفر دانش آموز دبيرستان شبانه روزی و ۱۴۰ نفر طلبه در چنارلی برای تحصيل بصورت شبانه روزی سکونت داشته و از امکانات روستا بهره مند می گردند.

وجه تسميه روستای چنارلی

در قسمت شرق روستا سه اصله درخت چنار بوده به مرور زمان دو اصله آن از بین رفته است و فقط يکی از آن باقی مانده ، که نام چنارلی از آن مأخذ شده که بمعنی دارای چنار است .

معرفی روستای چنارلی

امکانات رفاهی روستا :

آسفالت راه روستائی ـ شبکه برق سراسری ـ شبکه لوله کشی آب شرب منازل ـ خانه بهداشت ـ مرکز مخابرات روستائی ـ مدارس ابتدائی ، راهنمائی و متوسطه ـ حوزه علميه ـ شرکت تعاونی روستائی ـ نانوائی ـ تعميرگاه ادوات کشاورزی ـ تعميرگاه موتورسيکلت ـ کارگاه نجاری ـ کارگاه بلوک زنی و سازه های بتنی ـ کارگاه آموزش خياطی ـ کارگاه درب و پنجره سازی آهنی ـ توزيع گاز مايع و تعدادی مغازه خوار و بار فروشی.

جاذبه های گردشگری :

جنگل کاری(جنگل مصنوعی درخت کاج):در قشمت شرقی روستاواقع شده که دارای درختان کاج وسرو می باشد.

جنگل سورلی: در حدود۳کیلومتری درقسمت شرق روستا واقع شده وبین روستای قرناوه علیاو چنارلی و آلتی آغاچ قراردارد.

دره سولنگر: در سمت غرب روستا منطقه سنگلاخ طبیعی وجود دارد.

صخره زنقردوق: در سمت غرب روستا بالاتر از منطقه سولنگر منطقه سنگلاخ طبیعی دیگری وجود دارد.

دیدگاه خود را بنویسید