جاذبه دیدنی منطقه نمونه گردشگری بقراطی

جاذبه دیدنی منطقه نمونه گردشگری بقراطی

این منطقه بکر طبیعی در فاصله ۵۰ کیلومتری رزن در جوار روستای بابانظر واقع شده است و از جاذبه های گردشگری رزن می باشد. با نگاهی به ظرفیت های طبیعی این منطقه می توان دریافت بقراطی همانگونه كه از وصفش پیداست رویشگاه نادرترین گیاهان دارویی جهان و زیستگاه جانداران مختلف است. زیستگاه پرندگانی مانند: کبک،تیحوو باقرقره و حیواناتی مانند : قوچ و میش وحشی و پستاندارانی چون گرگ،کفتار،رودک،شغال و خرگوش در این منطقه یافت می شود.

جاذبه دیدنی منطقه نمونه گردشگری بقراطی

در کنار منطقه گردشگری سد خاکی وجود دارد که از آب شدن برفها و جاری شدن سیلاب از ارتفاعات تأمین می شود.دارای جاده دسترسی است و لازم به ذکر است که بلندترین قله این ارتفاعات ۲۲۸۸ متر از سطح دریاست که در تمام فصول سال در آنجا برف دیده می شود.

اهالی این منطقه از بقراطی به نام بوقاطی یاد می كنند و علت نامگذاری این محدوده به این نام را حضور اندیشمند نامدار بقراط حكیم و اقامت وی در فصل سرسبز بهار در این منطقه عنوان می كنند.
صدای گوشنواز شرشر آب در نزدیكی این منطقه به همراه آواز زیبای پرندگان چشمان انسان را به زیبایی خدادادی خیره می سازد بگونه ای كه در بهار طبیعت با ذوب شدن برف ها، این دشت دامن سبز با گلهای سرخ و سپد گسترانیده و زیبایی خود را با ناز و عشوه به نمایش می گذارد.
در نمایی دورتر از این صحنه زیبا رشته كوههایی با نام بقراطی، زنجیر وار و پیوسته به مثابه دوستانی كه دست در گردن یكدیگر انداخته اند مناطق زنجان، كردستان و شهرستان كبودرآهنگ را به هم متصل می كنند.
و در بین این رشته كوههای به هم پیوسته قله ای مرتفع با ارتفاع دو هزار و 288 متر از سطح دریا سر بلند می كند، قله ای كه در چهار فصل سال میزبان برف زمستانی است. این منطقه زیبا همه ساله شمار زیادی از دوستداران طبیعت و گردشگران و مسافران نوروزی را مجذوب خود كرده و بسیاری از اهالی شهرستان رزن و مناطق اطراف در روز انس با طبیعت سفره 13 خود را در دامن این دشت سرسبز می گسترانند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما