معروفترین غذاهای پاکستانی + تصاویر

معروفترین غذاهای پاکستانی + تصاویر

مردم پاکستان در تهیه غذاهایشان از دو عنصر مهم به وفور استفاده می‌کنند؛ روغن و فلفل. این دو ماده، طعم منحصر به فردی را به غذا‌های مردم پاکستان داده است. در این گزارش با معروفترین غذا‌های پاکستان با ما همراه باشید.

بریانی

یکی از معروف ترین غذاهای پاکستانی بریانی است. این غذا متعلق به شبه قاره هند است و ممکن است در سفر به هند و شهرهای مختلف آن مثل دهلی هم این غذا را (البته با کمی تفاوت)مشاهده کنید. بریانی ترکیب برنج زرد و گوشت قرمز یا سفید و ادویه های مختلف است. برای رنگ دادن به برنج از ترکیب ادویه ها و سبزیجات مختلف استفاده می شود که علاوه بر رنگ زردی که به برنج می دهند عطر و طعم فوق العاده ای هم به غذا می دهند. برای تکمیل شدن این غذا، معمولا لیمو، سیب زمینی و گوجه هم به غذا اضافه می کنند و سرو می کنند. بریانی غذایی بسیار خوش طعم است که به دلیل استفاده از برنج و گوشت با سلیقه و ذائقه ما ایرانی ها هم کاملا سازگار است.

قرمه

قرمه غذایی پاکستانی است که با گوشت قرمز یا مرغ در روغن پخته می‌شود. پاکستانی‌ها گوشت را به قطعات کوچک خرد کرده و آن را با روغن در ماهیتابه و روی شعله زیاد به مدت سی دقیقه می‌پزند، سپس در آن گوجه، سیب زمینی و فلفل شیرین اضافه می‌کنند و یک ربع دیگر هم آن را روی شعله قرار می‌دهند و در نهایت با ادویه زیاد از جمله فلفل سیاه یا جعفری یا فلفل شیرین سبز سرو می‌کنند.

نتیجه تصویری برای قرمه پاکستان"

چیکن تیکه

چیکن تیکه یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین غذاهای پاکستانی است که هم طعم فوق العاده و هم ارزش تغذیه ای بالایی دارد. مشابه این غذا را در هند به نام تیکه ماسالا هم می توانید مشاهده کنید، اما مسلما چیکن تیکه پاکستانی تفاوت های زیادی با نسخه هندی آن دارد. برای تهیه این غذا، تکه های کوچک مرغ را با ادویه های سنتی پاکستانی ترکیب می کنند و بعد کباب می کنند. از نظر اندازه و ظاهر چیکن تیکه کمی شبیه به جوجه کباب خودمان است، اما ادویه هایی که برای مزه دار شدن مرغ استفاده می شود آن را به غذایی منحصربفرد و فوق العاده خوشمزه تبدیل می کند.

معروفترین غذاهای پاکستانی + تصاویر

 آلو کیما

یکی از معروفترین غذا‌های پاکستان و عبارت است از سیب زمینی با گوشت چرخ کرده که روی آن ادویه می‌پاشند.

معروفترین غذاهای پاکستانی + تصاویر

سیخ کباب

یکی دیگر از غذاهای پاکستانی سیخ کباب نام دارد که گوشت (اغلب گوساله) کبابی مزه دار شده است. گوشت را ابتدا با ادویه های مختلف حسابی مزه دار می کنند و بعد به سیخ می کشند و روی بستری از ذغال کباب می کنند. روش کباب کردن گوشت باعث می شود کباب بافتی بسیار لذیذ و آبدار داشته باشد. در رستوران های پاکستان اگر سیخ کباب سفارش بدهید اغلب آن را در کنار پلوی سبزیجات یا نان سرو می کنند.

معروفترین غذاهای پاکستانی + تصاویر

جلیبی

جلیبی یک نوع شیرینی معروف در پاکستان است که شباهت زیادی به زولبیا دارد. ترکیبات اصلی آن آرد و تخم مرغ می‌باشد و خمیرمایه به دست آمده را درون روغن سرخ می‌کنند و در شربت می‌غلطانند.

معروفترین غذاهای پاکستانی + تصاویر

سمبوسه

سمبوسه پاکستانی مثلثی شکل است و در طبخ آن از ادویه‌های زیادی استفاده می‌شود. داخل سمبوسه را اغلب با گوشت، سیب زمینی و یا تکه‌های مرغ پر می‌کنند. فلفل تند و ادویه‌های محلی، سمبوسه‌های پاکستانی را از موارد مشابه در سایر کشور‌های جهان متمایز می‌کند.

معروفترین غذاهای پاکستانی + تصاویر

چنا چات

چنا به معنی نخود است و این غذای سبک و گیاهی که عمدتا با نخود تهیه می شود یکی از محبوب ترین غذاهای پاکستانی است. برای تهیه چنا چات نخود را با سبزیجات مختلف مثل هویج، پیاز، گوجه و سبزیجات و ادویه های مختلف می پزند و همراه با نان میل می کنند. چنا چات به عنوان میان وعده، یک شام سبک یا در کنار سایر غذاهای پاکستانی خورده می شود و طعم بسیار خوبی هم دارد.

حلوا پوری

پوری از محبوبترین شیرینی‌ها در پاکستان است و ترکیبی از روغن، آرد و تخم مرغ است و در مقادیر زیادی روغن سرخ می‌شود و به رنگ طلایی در می‌آید.

معروفترین غذاهای پاکستانی + تصاویر

کباب سجی

کباب سجی یکی از پرطرفدارترین غذاهای پاکستانی است که خاستگاهش ایالت بلوچستان پاکستان است. امروزه این غذا در پاکستان بسیار رایج و متداول است و مخصوصا در مناسبت های ویژه و خاص سرو می شود. برای تهیه سجی، یک مرغ یا بره کامل و درسته را با نمک و رب پاپایا مزه دار می کنند، با با برنج داخلش را پر می کنند و برای ساعت های طولانی روی ذغال کباب می کنند تا گوشت آرام آرام کباب شود و طعمی لذیذ و فوق العاده پیدا کند. کباب سجی به دلیل حجم بالای گوشتی که دارد اغلب در میهمانی های بزرگ و برای تعداد زیاد میهمانان سرو می شود.

معروفترین غذاهای پاکستانی + تصاویر

پیلاف کشمیری

این غذا عبارت است از برنجی که روی آن گوشت گوسفند و یا گاو قرار می‌دهند. برنج را با آب گوشت می‌پزند و برای تزیین روی آن آجیل می‌ریزند. این غذا اصالتی کشمیری دارد، اما در همه جای پاکستان پیدا می‌شود.

حلیم

حلیم یکی از خوشمزه ترین غذاهای منطقه خاورمیانه است که البته در هر کشور و منطقه به سبک  سیاق خاصی تهیه می شود. حلیم یکی از معروف ترین غذاهای پاکستانی هم هست، اما با حلیمی که در ایران رایج است تفاوت هایی دارد. حلیم پاکستانی از ترکیب موادی مثل گندم، جو، گوشت چرخکرده گوساله، گوسفند، بره یا مرغ و عدس تهیه می شود. درست مثل حلیم خودمان، آماده شدن حلیم پاکستانی هم نیازمند مدت زمان زیادی است تا طعم ترکیبات مختلف کاملا به خورد هم برود و غذا به اصطلاح جا بیفتد. حلیم پاکستانی را به ویژه با سرد شدن هوا و به عنوان پیش غذا یا غذای اصلی و همراه با نان میل می کنند.

معروفترین غذاهای پاکستانی + تصاویر

نیهاری

نیهاری در بین تمام غذاهای پاکستانی شهرت بیشتری دارد و در سرتاسر کشور پاکستان محبوب و پرطرفدار است. نیهاری معمولا برای میهمانان خاص و ویژه و مناسبت های مهم سرو می شود و درست کردنش هم فوت و فن خاصی دارد. تکه های گوشت را از شب قبل با ادویه های مختلف مزه دار می کنند و بعد با حرارت ملایم و به مدت چندین ساعت می پزند تا غذایی لذیذ و خوش طعم به نام نیهاری تهیه شود.

معروفترین غذاهای پاکستانی + تصاویر

مدت زمان طولانی پخت باعث می شود طعم ادویه ها کاملا جذب گوشت شود و یکی از خوشمزه ترین گوشت های دنیا را به وجود بیاورد. در بهترین رستوران های پاکستان و شهرهایی مثل کراچی و اسلام آباد می توانید این غذای گوشتی فوق العاده خوشمزه را امتحان کنید.

1 دیدگاه دربارهٔ «معروفترین غذاهای پاکستانی + تصاویر»

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما