جاهای دیدنی لیختن اشتاین ، سرسبزترین کشور قاره اروپا

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

لیختن‌اشتاین با نام رسمی امپراتوری شاهزاده‌نشین لیختن‌اشتاین سومین کشور کوچک در اروپا است. پایتخت آن شهر فادوتس است. زبان رسمی لیختن‌اشتاین آلمانی، مساحت آن ۱۶۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۳۷ هزار نفر است. واحد پول این کشور فرانک سوئیس با جزء (راپن) نام دارد. لیختن‌اشتاین یکی از بالاترین سطوح زندگی در جهان را دارد. صنعت گردشگری، بانکداری و تولیدات (ابزار دقیق صنعتی) همگی با اهمیت است و صادرات این کشور را بیشتر فراورده‌های دندانپزشکی و ماشین آلات تشکیل می‌دهند. لیختن‌اشتاین در سازمان ملل متحد، شورای اروپا، کنفرانس امنیت و همکاری در اروپا، و اتحادیه بازرگانی آزاد اروپا عضویت دارد. میزان با سوادی در آن ۱۰۰٪ است.

نتیجه تصویری برای پرچم لیختن اشتاین

جغرافیای لیختن‌ اشتاین

این کشور در مرکز اروپا قرار دارد و از شرق و شمال توسط اتریش و از غرب و جنوب توسط سوئیس احاطه شده‌است. کوه‌های آلپ در شرق این شاهزاده‌نشین قرار دارد. غرب کشور متشکل از جلگهٔ سیلابی رود راین است. رودهای مهم آن راین و سامینا و بلندترین نقطه آن گروز پیتز است که ۲۵۹۹ متر ارتفاع داردو این کشور آب و هوای آلپی معتدل دارد البته دارای زمستان‌هایی بسیار سرد و تابستانهایی خنک است. پایتخت لیختن‌اشتاین فادوتس است اما بزرگ‌ترین شهر این کشور، شان با ۵ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت می‌باشد.

جاهای دیدنی لیختن اشتاین ، سرسبزترین کشور قاره اروپا

مناظر طبیعی لیختن اشتاین

لیختن اشتاین طبیعت بکر و زیبایی برای پیاده روی در طبیعت و انواع تفریحات طبیعی دارد. به واسطه همسایگی این کشور با سوئیس و آلمان، از زیبایی طبیت این دو کشور مخصوصا سوئیس بسیار نصیب و فایده برده است و می توان گفت که طبیعتی بسیار شبیه به سوئیس دارد.

جاذبه های لیختن‌ اشتاین

فادوتس

از زیبا ترین پایتخت های کشورهای اروپایی است و مرکز کاملی برای اطلاعات توریستی است که هر مسافری که به لیختن اشتاین آمده است، نیاز دارد.جاذبه های اصلی این شهر ،ساختمان مجلس است که در نزدیکی رودخانه راین در پیتر کایزر پلاتز است.

جاهای دیدنی لیختن اشتاین ، سرسبزترین کشور قاره اروپا

 قلعه گوتنبرگ

این قلعه یک قلعه حفاظت‌شده در شهر بالزرس و از دوران نوسنگی است که بر روی تپه‌ای نزدیک به مرکز شهرداری این شهر قرار دارد. گوتنبرگ یکی از پنج قلعه از قلعه‌های دولت لیختن اشتاین به شمار می‌رود که تاکنون پا بر جا مانده است. قلعه گوتنبرگ برخلاف قلعه Vaduz Castle in Vaduz به عنوان اقامت خانوادگی شاهزاده لیختن اشتاین خدمت نمی‌کند و در حال حاضر بازدید از این قلعه برای عموم آزاد است. در حفاری‌های باستان شناسی چندین آثار تاریخی پیش از تاریخ از جمله مجسمه مریخ کشف شد که اکنون می‌توانید در موزه ملی لیختن اشتاین آن را ببینید.

جاهای دیدنی لیختن اشتاین ، سرسبزترین کشور قاره اروپا

موزه ملی لیختن اشتاین

بزرگترین موزه ی ملی لیختن اشتاین است و از جابهه ای قرن ۲۱ می باشد. این مترو سابقا در یکی از مراکز حفاظتی دولتی نگهداری می شده است.

شهرهای نندِلن و اِشن

این شهرهای کوچیک، از جوامع اصلی تحت تاثیر معماری به سبک لندن هستند و به خاطر پایه های قدیمی و بناهای به سبک رومی و همچنین سفالگری شادلر، بسیار معروف شده اند. قدیمی ترین کارگاه صنایع دستی در این کشور در سال ۱۸۳۶ تاسیس شده است.

مرکزهنر لیختن اشتاین

گالری هنری لیختن اشتاین، در یک مرکز هنری و بسیار پیشرفته دروادوک واقع شده است و نمونه های بسیار عالی از آثار هنری مدرن را نشان می دهد.

جدا از برگزاری نمایشگاه های موقت، این گالری، مجموعه ای از آثار هنری قرن ۱۹ میلادی، مخصوصا مجسمه ها و مجموعه آثاری از آثار شاهزاده لیختن اشتاین را نماش می دهد.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما