تووالو کجاست؟

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

تووالو کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس آرام است و پایتخت آن فونافوتی است. این جزیره که در گروه جزایر پلی‌نزی قرار دارد، سابقاً جزایر الیس نامیده می‌شده‌است. این کشور در میانه راه جزایر هاوایی و استرالیا قرار دارد و با کریباتی، فیجی و ساموآ همسایه است. از نظر مساحت پس از واتیکان، موناکو و ناورو، کوچکترین کشور جهان است. این کشور در قرن نوزدهم میلادی مستعمره انگلیس شد. در سال ۱۹۷۸ این کشور استقلال خود را به دست آورد.

نتیجه تصویری برای پرچم تووالو

جغرافیای تووالو

تووالو که در شمال فیجی قرار دارد، از ۹ جزیرهٔ مرجانی در اقیانوس آرام تشکیل شده‌است. آب و هوای آن، گرمسیری بوده و میزان بارش سالانه آن به ۳۰۰ سانتی‌متر می‌رسد. منبع تغذیه اصلی مردم این کشور، ماهی می‌باشد. همچنین، میوه و نارگیل در این کشور کشت می‌شود. به جز ماهی، صادرات دیگری ندارد و تقریباً کلیه کالاهای مصرفی را از کشورهای خارجی، خریداری می‌کند. این کشور که تماماً مسطح است، هیچ نقطه‌ای با ارتفاعی بیش از ۴٫۵ متر ندارد. به همین دلیل مسئله گرم شدن جهانی به معضلی مهم برای این کشور تبدیل شده‌است. در این کشور هیچ رودخانه‌ای جریان ندارد، به همین دلیل زندگی مردم به باران بسیار وابسته‌است.

اقتصاد در تووالو

تولید ناخالص داخلی در این کشور 94/14 میلیون دلار است. سه هزار‌ و ۶۱۵ نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند. زندگی بخش زیادی از مردم آن با ماهیگیری یا پولی که افراد فامیل از خارج از کشور می‌فرستند تامین می‌شود. نرخ تورم در آن در سال ۲۰۰۷ میلادی 8/3 درصد بود. محصولات صادراتی این کشور شامل مغز نارگیل و ماهی است که به کشورهای آلمان5/60درصد،ایتالیا (1/20 درصد) و فیجی (1/20 درصد) صادر می‌شود. محصولات وارداتی این کشور شامل غذا، احشام، سوخت‌های فسیلی، ماشین‌آلات و کالاهای تولید شده است که از کشورهای فیجی (1/46درصد)، ژاپن (9/18 درصد )، چین (18/2درصد)، استرالیا (7/7 درصد) و نیوزیلند (1/4 درصد) وارد می‌شود.

جمعیت: جمعیت این کشور حدود ۱۲ هزار نفر با میانگین سنی ۲۵ سال است.

زبان: زبان‌های تاووالویی و انگلیسی در آن رایج است.

تووالو کجاست؟

جاذبه های تووالو

جزایر تووالو

به جزایر تووالو بروید و رو به روی اقیانوس آرام و در سواحل زیبای فونافوتی حمام آفتاب بگیرید.

تووالو کجاست؟

منطقه حفاظت‌شده فونافوتی

منطقه حفاظت‌شده فونافوتی نیز با داشتن صخره‌ها، مرجان‌ها و سواحل زیبا، محل زندگی گونه‌های متنوع آبزیان است و آشیانه لاکپشت سبز دریایی نیز محسوب می‌شود.

دهکده وایاکو

دهکده وایاکو یکی از دیدنی های این کشور کوچک است که تنها 516 نفر در آن ساکن هستند و به دلیل وجود ساختمان های اداری، هتل وایاکو لانگی (تنها هتل در تووالو) از اهمیت خاصی برخوردار است. در وایاکو می‌توانید از پارک ملی تووالو دیدن کنید و لحظات شگفت‌انگیزی داشته باشید.

کلیسای Teone

کلیسای Teone نیز از دیگر جاذبه های تووالو است که ارزش دیدن دارد.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما