آیا پرواز مستقیم به کانادا وجود دارد؟ راهنمای سفر + ویزا

کانادا از بهترین مقاصد توریستی خارجی و از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است که افراد زیادی به آن سفر می‌کنند. برای مسافرت با هواپیما به این کشور باید از نکات مهمی آگاه باشید و برای ورود به آن ویزای کانادا تهیه کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدامی این مطلب را مطالعه کنید تا با راهنمای سفر و چگونگی پرواز از ایران به کانادا آشنا شوید.

کانادا، مقصدی ایده‌آل برای گردشگری!

کانادا پیوسته ترین کشور دنیاست که در تمام شاخص های موجود، عملکرد خوبی از خود نشان داده است. این کشور شمار زیادی ایرلاین و فرودگاه دارد و تعداد دفعات نشستن و برخاستن هواپیماها، گویای این موضوع است. کانادا همچنین در گزارش رده بنده ی جهانی با قرار گرفتن در جایگاه نهم، عملکرد بسیار خوبی داشته و در مجموع یک کشور فوق العاده برای توریست‌ها در صنعت گردشگری است.

بهترین کشور برای تولد فرزند و گرفتن اقامت!

دنیای امروز به تدریج در حال فاصله گرفتن از روزهایی است که افراد تنها برای تنفس در هوای لذت بخش جنگل یا گوش دادن به صدای موج ها سفر می کردند. امروزه سرعت رشد حوزه های متنوع گردشگری به اندازه ای بالاست که مسئولان امر برای بقا در این صنعت، چاره ای جز همراه شدن با این سرعت ندارند. یکی از حوزه های نوظهور صنعت گردشگری که ارتباط تنگاتنگی نیز با پدیده مهاجرت دارد، گردشگری زایمان است؛ اصطلاحی کمتر شناخته شده در جهان اما مرسوم و متداول!

گردشگری زایمان یا زادگری در حقیقت سفر به کشوری دیگر برای زایمان در کشور مقصد است. دلیل اصلی برای گردشگری زایمان هم به دست آوردن شهروندی برای آن کودک در کشوری با حق شهروندی برای سیستم هایی بر مبنای اصل خاک می باشد. دلایل دیگر شامل دسترسی به سیستم آموزش عمومی، بهداشت، حمایت های اجتماعی از والدین در آینده یا حتی دور زدن سیاستی مانند سیاست دو فرزندی در کشوری مانند چین است. مقصدهای محبوب در گردشگری توریسم کانادا و سپس آمریکا می باشند. شما می توانید آسان تر از سایر کشورها برای تولد فرزند خود به کانادا سفر کنید و اقامت دائم آن را پس از داشتن شرایطی مناسب دریافت کنید.

سفر به کانادا با پرواز مستقیم یا غیر مستقیم؟

اگر فکر می کنید سفر با بلیط هواپیما کم دردسرترین نوع بلیط سفر است و با خرید آن زودتر به مقصد خواهید رسید؛ باید بگوییم که بله، این تصور تا حدی درست است اما به شرطی که بلیط هواپیمای شما مربوط به یک پرواز مستقیم باشد. چرا که شما با خرید این نوع از بلیط، معمولاً دو راه را پیش روی خود دارید. اول اینکه یا قرار است به کشورهایی نظیر ترکیه سفر کنید که نیازی به دریافت ویزا ندارد که در این صورت تنها باید بلیط هواپیما خارجی خود را خریداری کرده، اعتبار پاسپورتتان را چک می کنید و برای پرواز آماده شوید. در مقابل حالت دومی نیز که وجود دارد این است که شما برای سفر به کشور مقصد، نیازمند دریافت ویزا یا همان مجوز ورود هستید که در این صورت نیز همان مراحل قبل را به علاوه پروسه دریافت ویزا طی می کنید و برای سفر خود آماده می شوید.

با این حال همه سفرهای خارجی مانند پرواز به کانادا به همین سادگی به انجام نمی رسند و شما برای رسیدن به آن‌ها باید بلیط پرواز غیر مستقیم تهیه کنید. در این صورت باید در میانه راه در یک کشور ثالث از هواپیما پیاده شده و با تعویض پرواز خود به مقصد برسید. اما چرا در برخی از خطوط پرواز به صورت غیر مستقیم انجام می پذیرد؟ ساده ترین دلیل آن این است که هیچ پرواز مستقیمی در زمان مورد نظر شما به مقصد مربوطه وجود ندارد که در خصوص کانادا این موضوع صدق نمی‌کند. در حقیقت پروازهای غیر مستقیم برای کانادا به دلایل نواقص فنی شکل گرفته اند. به طور مثال پرواز از مبدا تهران به کانادا ممکن است به دلیل کوتاه برد بودن هواپیمایی که برای این مسیر در نظر گرفته شده است، با توقف صورت پذیرد. به عبارت دیگر هواپیما به دلایل فنی نتواند خط پروازی تهران تا کانادا را به صورت مستقیم طی کند و برای انجام آن نیازمند توقف در یک فرودگاه، سوخت گیری و مواردی از این دست باشد.

البته این ها تنها دلایل ایجاد پروازهای غیر مستقیم نیستند چرا که مواقعی نیز دلایل سیاسی مانع از برقراری پروازهای مستقیم میان دو نقطه می شوند. از این رو دولت کشور مقصد با اینکه ورود هواپیماهای کشور مبدا را به خاک خود ممنوع می کند اما به مسافران آن اجازه می دهد تا با یک پرواز دیگر به این کشور وارد شوند.

ویزاهای مورد نیاز برای پرواز

همانطور که گفتیم گاه پرواز مستقیمی میان مبدا و مقصد وجود ندارد و شما برای سفر به نقطه مورد نظر خود، باید از پروازهای غیر مستقیم یا اتصالی استفاده کنید. اما آیا این کار به همین سادگی صورت می پذیرد و شما برای توقف در کشور ثالث نیازمند دریافت مجوز تازه ای نیستید؟ در پاسخ باید بگوییم خیر! شما برای سفر به کانادا نیاز به ویزای ترانزیت دارید. این ویزا یک نوع ویزای غیر مهاجرتی و کوتاه مدت است و تنها به شما اجازه می دهد که در مدت زمانی که پس از پیاده شدن از هواپیمای اول منتظر پرواز بعدی خود هستید؛ در فرودگاه ثالث حضور داشته باشید. به همین جهت کشور ثالث برای مسافران پروازهای غیر مستقیم و عبوری از کشور خود، ویزای کوتاه مدت صادر می کنند. ویزاهای ترانزیت معمولاً تا ۲۴ ساعت اعتبار دارند و دارندگان این نوع ویزا تنها مجاز به رفت و آمد در محوطه فرودگاه هستند. برای رسیدن به کانادا نیز توقف در آلمان، دبی و… وجود خواهد داشت که نیازمند دریافت ویزای ترانزیت آن‌ها خواهید بود.

پس از آشنایی با ویزای ترانزیت، نوبت به ویزای کانادا می‌رسد. اگر قصد دارید برای سفرهای تفریحی به کانادا بروید؛ ویزای توریستی که به آن ویزای گردشگری نیز می‌گویند؛ مناسب شماست. این ویزا از رایج ترین انواع ویزای کانادا بوده و به شما امکان اقامت ۶ ماهه در هر بار ورود به این کشور را می‌دهد. خوب است بدانید ویزای گردشگری کانادا علاوه‌بر امکان بازدید از جاهای دیدنی آن، قابلیت گذراندن دوره های آموزشی را نیز می‌دهد. در واقع می‌توانید تا سقف ۶ ماه در دوره های آموزشی این کشور نیز شرکت کنید.

توجه داشته باشید که مجوز کار با ویزای مسافرتی کانادا برای شما وجود ندارد. برای آشنایی با مدارک لازم، قیمت ویزای کانادا و دریافت آن از قاصدک ۲۴ کمک بگیرید و تمامی هماهنگی‌های لازم را به تیم قاصدک ۲۴ بسپارید. این مجموعه علاوه‌بر فروش بلیط هواپیما داخلی و خارجی، بلیط اتوبوس، بلیط قطار و رزرو هتل، به شما امکان تهیه ویزا را نیز می‌دهد. ناگفته نماند اگر قصد دارید به کشورهای خارجی سفر کنید می‌توانید با خیال راحت تورهای مسافرتی قاصدک ۲۴ را خریداری نمایید که به صورت پکیج‌های بلیط سفر، هتل، بیمه مسافرتی و… ارائه می‌شوند. با این کار دیگر نیازی برای خرید جداگانه‌ی آن‌ها نخواهید داشت. برای دریافت ویزای کانادا، امارات، عمان، تایلند، روسیه و… با پشتیبانی شبانه روزی قاصدک ۲۴ (۷۵۲۶۹-۰۲۱) تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما