کاخ کرملین نشانه قدمت روسیه

کاخ کرملین نشانه قدمت روسیه

کاخ کرملین – حتما این اسم به گوش شما هم رسیده است کاخ کرملین در مسکو با داشتن زیبایی های زیاد خود میزبان هزاران گردشگر از سراسر جهان می باشد این کاخ نشان دهنده ی قدمت و قدرت کشور روسیه است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این کاخ زیبا این مطلب را از دست ندهید.

 

کاخ کرملین نشانه قدمت روسیه
 کاخ کرملین بزرگ‌ترین کاخ سلطنتی کشور روسیه محسوب می‌شود که ساخت آن در سال 1837 آغاز شد و پس از 11 سال و در سال 1849 به پایان رسید. عملیات ساخت و معماری کاخ کرملین توسط یک تیم معماری بسیار معروف به رهبری کنستانتین انجام شد و کلیه کارهای این کاخ بزرگ تحت نظارت وی انجام شد.
طراحی کاخ کرملین به صورت مثلث مانند بوده و هر ضلع آن حدود 750 متر می‌باشد. در این کاخ، کاخ‌های کوچک‌تر، سالن‌های بزرگ، کلیسا و استراحتگاه‌های مختلفی ساخته شده است و در مرکز شهر مسکو ساخته شده است. عبور رودخانه شهر مسکو از کنار آن جلوه زیبایی به این کاخ بخشیده است.
کاخ کرملین نشانه قدمت روسیه
همراه با این معمار معروف (Konstantin Ton) چندین معمار برجسته، نقاش و مجسمه‌سازان بزرگ آن زمان حضور داشتند و این کاخ را به عنوان نماد اصلی شهر مسکو ساختند. طراحی منحصربه‌فرد و زیبای این کاخ برگرفته از شعله‌های آتش می‌باشد که نمونه دیگری در هیچ نقطه دنیا ندارد و تنها کاخ ساخته شده به این سبک می‌باشد.
کاخ کرملین دارای 5 سالن بزرگ است که توسط نیکلاس دوم ایجاد شده‌اند و هر کدام از آنها به یکی از امپراتوری‌های قدیم روسیه تعلق دارند. این سالن‌ها با عناوین سنت اندرو، سنت جورج، ولادیمیر، اسکندر و کاترین نام‌گذاری شده‌اند و کار بازسازی کلی آنها در دهه 90 میلادی انجام‌گرفته است.
کاخ کرملین نشانه قدمت روسیه
کاخ سلطنتی کرملین تنها جنبه توریستی و گردشگری ندارد و بخش مهمی از آنها به عنوان محل ریاست جمهوری روسیه شناخته می‌شود. سالن اندرو محل برگزاری رویدادهای بزرگ دولت روسیه است و در حال حاضر محل اقامت رئیس‌جمهور کشور روسیه می‌باشد.
کاخ تون (به عنوان جدیدترین کاخ ساخته شده در مجموعه) در این کاخ سلطنتی بزرگ 125 متر طول و 47 متر ارتفاع دارد و مساحت کلی آن حدود 25 هزار مترمربع می‌باشد. در محوطه کاخ بزرگ 9 عدد کلیسای بزرگ ساخته شده است که مربوط به قرن‌های 14، 16 و 17 میلادی هستند.
کاخ کرملین نشانه قدمت روسیه
گشت‌وگذار در کاخ کرملین می‌تواند تجربه زیبا و منحصربه‌فرد باشد و می‌توانید تاریخ روسیه یا شوروی سابق را به خوبی تجسم کنید. سفر به کاخ بزرگ کرملین با قدم زدن در سالن‌های بزرگ مربوط به امپراتوری‌های قدیمی شروع می‌شود و به بازدید از نقاط مختلف کاخ ختم می‌شود. توجه داشته باشید برای قدم زدن در کاخ کرملین حتماً پاسپورت خود را همراه داشته باشید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما