موزه ی تاریخی تفلیس در گرجستان

موزه ی تاریخی تفلیس در گرجستان

تفلیس گرجستان – یکی از عوامل گردشگری هر جا بی شک موزه های آن مکان هستند در کشور گرجستان موزه ی تاریخی به نام تفلیس وجود دارد که سرشار از نشانه های تاریخی این کشور و شهر تفلیس می باشد.
موزه تاریخ تفلیس یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین موزه‌های کشور گرجستان است که مورد بازدید اهالی این کشور و سایر گردشگران قرار می‌گیرد. موزه تاریخ تفلیس مملو از نشانه‌های تاریخی این کشور و شهر تفلیس است که پیشنهاد می‌شود بخشی از تور گرجستان و شهر تفلیس خود را به دیدن این موزه اختصاص دهید.
موزه ی تاریخی تفلیس در گرجستان
کوله‌پشتی: موزه تاریخ تفلیس گرجستان یکی از خاص‌ترین موزه‌های دنیا است که به خاطر مکان خود بین بازدیدکنندگان و گردشگران معروف شده است. در واقع محل اصلی این موزه یک کاروانسرای قدیمی بوده است که در سال 1910 میلادی به‌عنوان موزه شهر تفلیس انتخاب شد. در حال حاضر این موزه در قلب شهر تفلیس و در خیابان سیونی هشتم قرار دارد.
موزه تاریخ تفلیس در ابتدا به نام شاعر معروف این کشور یعنی گریشاشویلی نام‌گذاری شد که بعداً در سال 1984 به نام موزه تاریخ تفلیس تغییر نام داد. در این کاروانسرای قدیمی انواع طرح‌های نقاشی زیبا، صنایع دستی و کارهای قدیمی کشور گرجستان وجود دارد که بخشی از هویت این کشور نشان می‌دهند.
موزه ی تاریخی تفلیس در گرجستان
این موزه تاریخی قدیمی در مکانی بر مسیر جاده ابریشم قرار دارد و بیش از 50 هزارشی منحصربه‌فرد با سابقه بیش از چهار هزار سال قبل از میلاد تاکنون در آن قرار داده شده است. از طرفی موزه تاریخ تفلیس فقط به اشیاء قدیمی محدود نشده است و آثار هنری و گرافیکی متعددی در آن وجود دارد که آثار هنرمندان قدیمی این کشور و سایر کشورها را نشان می‌دهند.
مطالب مرتبط:
موزه تاریخ تفلیس حاوی نکات تاریخی بسیاری است که می‌تواند برای بسیاری از گردشگران به‌خصوص گردشگران ایرانی جذاب باشد. با توجه به اینکه تاریخ ایران و گرجستان در بسیاری از دوران تاریخی به هم گره خورده است، نکات مشترک بسیاری بین آنها وجود دارد که گردشگران ایرانی می‌توانند از آنها بهره ببرند.
موزه ی تاریخی تفلیس در گرجستان
سلاح‌های قدیمی کشور  گرجستان ، آثار و دست نوشته‌های شاعران قدیمی، تصاویر و نقاشی‌های هنرمندان قدیمی گرجستان و سایر کشورهای همسایه، وسایل تاریخی و فرهنگی مربوط به جاده ابریشم و بسیاری از تجهیزات قدیمی دیگر در موزه تاریخ تفلیس قرار داده شده است و بازدیدکنندگان با دیدن آنها به زوایای مختلف تاریخ این کشور سرک می‌کشند.
اگر قصد سفر به کشور گرجستان و به طور خاص به شهر تفلیس را دارید، می‌توانید خود را برای دیدن و بازدید از موزه تاریخ تفلیس آماده کنید. در ضمن در بخشی از این موزه، تجهیزات سفالگری و کار با صنایع دستی فراهم است و می‌توانید تجربه منحصربه‌فردی داشته باشید و جدا از دیدن یک موزه زیبا، بخشی از بدیعیات خود را اجرا کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما