جاذبه های گردشگری کشور ولز

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

جاذبه های ولز – در این مطلب به جاذبه های گردشگری در کشور ولز پرداخته ایم طبیعتی بکر در این کشور که در کمتر جای جهان دیده می شود شش مورد از بهترین موارد گردشگری کشور ولز را به شرح زیر می باشند .

 

۱. دره تیوی (Tywi)؛ ولز جنوبی

جاذبه های گردشگری کشور ولز

دره‌ی «تیوی» در جنوب غرب ولز واقع شده است. آنقدر این منطقه مناظر سحرآمیز دارد که نباید از باور رایج مردم آن به «افسانه‌ی مرلین» تعجب کرد. ردپای قلعه‌های مخروبه در تپه‌های سرسبز کم‌ نیست. «کرگ کنن» (Carreg Cennan) یکی از برجسته‌ترین این قلعه‌ها است.

گفته می‌شود که یکی از شوالیه‌های شاه آرتور دژی نظامی بنا کرده بود و «کرگ کنن» در همین مکان ساخته شده است. این قلعه از موقعیتی استثنایی،‌ ۹۰ متر بالاتر از رودخانه‌ی «کنن» (Cennan River) برخوردار است و منظره‌ای رو به کوه «سیاه» (Black Mountain) دارد. باغ ملی گیاه‌شناسی ولز یکی از جاذبه‌های امروزی این منطقه است. گلخانه‌ی «نورمن فاستر» (Norman Foster) بهترین بخش این باغ است. داخل این گلخانه آنقدر مدیترانه‌ای هست که هیچ شباهتی به آب و‌ هوای ولز نداشته باشد.

برای گشت‌ و‌ گذار در دره‌ی «تیوی» باید به اندازه‌ی کافی زمان بگذارید، بدون عجله تپه‌های سرسبز را گز کنید و روستاهای دنج بین‌شان را کشف کنید.

۲. استرامبل هد (Strumble Head)؛ پم بروکشر (Pembrokeshire)

جاذبه های گردشگری کشور ولز

مسیر ییلاقی و بادخیز به نام «استرامبل هد» در ساحل شمالی «پم بروکشر» بهترین نقطه‌ی ولز برای تماشای پرندگان دریایی است. هرچند ممکن است گاهی وزش باد آزارتان دهد، این منطقه‌ی آرامش‌بخش این فرصت را به شما می‌دهد که اوج‌گیری و فرود پرنده‌هایی مثل «سفیدغاز»­، «کاکایی صخره‌نشین»، «گیله مات» و «مرغ باران بدبو» را تماشا کنید. اگر خوش‌شانس باشید شاید برای لحظاتی «گراز ماهی»هایی را ببینید که سر از آب بیرون آورده‌اند.

برای رفتن به دماغه در امتداد «کوست پث» (Coast Path) پیاده‌روی کنید. این پیاده‌روی بیش از آن که انرژی بگیرد، احیا‌کننده‌ی انرژی خواهد بود، چرا که می‌توانید از روی صخره‌‌ها مناظر زیبا را تماشا کنید و از سواحل دنج «ایبر بچ» (Aber Bach) و «ایبر ماور» (Aber Mawr) لذت ببرید.

۳. روثین (Ruthin)؛ دنبیشر (Denbighshire)

جاذبه های گردشگری کشور ولز

در دره‌ی حاصل‌خیز «کلوئید» (Clwyd) شهر تپه‌نشین«روثین» قرار دارد. در میان‌ دیگر مناطق منطقه این شهر کوچک و زیبا به غذاهایش معروف است. اگر دوست دارید در تپه‌های منطقه گشت و گذار داشته باشید، این شهر را برای اقامت انتخاب کنید.

ساختمان‌های نیمه‌ چوبی که عموما در اطراف میدان «سنت پیتر» (St Peter) تجمع یافته‌اند، از دیدنی‌های برجسته‌ی « کلوئید»‌ به حساب می‌آیند. ساختمان «نانت کلوئید دره» (Nantclwyd y Dre) که بخش‌هایی از آن در سال ۱۴۳۵ میلادی ساخته شده است یکی از زیبا‌ترین نمونه‌های ساختمان‌های نیمه‌ چوبی این شهر است.

در حاشیه‌ی جنوبی شهر قلعه‌ی با‌شکوهی از ماسه‌سنگ قرمز ساخته شده که محل مناسبی برای پرسه زدن اطراف طاووس‌ها است.

۴. روسکولین (Rhoscolyn)؛ انگلسی (Anglesey)

جاذبه های گردشگری کشور ولز

جزیره‌ی «اَنگِلسی» با یک پل در نزدیکی «بنگور» (Bangor) به سرزمین اصلی وصل شده است. در این جزیره‌ دیدنی‌های بسیار زیادی وجود دارد که یکی از بهترین آن‌ها روستای ساحلی «روسکولین»‌ است؛ هرچند اگر بخواهیم دقیق‌تر صحبت کنیم، «روسکولین» در جزیره‌ی دیگری، جزیره‌ی «هولی»‌ (Holy)، واقع شده است.

سواحل ماسه‌ای اینجا بی‌نظیر هستند و مکان مناسبی برای فراغت چند روزه از دغدغه‌ها و نگرانی‌های زندگی روزمره به حساب می‌آیند. اگر به دنبال سرگرمی‌های پرجنب و‌ جوش‌تر هستید امکان کایاک‌سواری هم برایتان محیا است.

 ۵. لانارمون دیفرین سریاگ (Llanarmon Dyffryn Ceiriog)؛ دره گلین سریاگ (Glyn Ceiriog)

جاذبه های گردشگری کشور ولز

در حاشیه‌ی امن و آرام دره‌ی «گلین سریاگ» هر چیز آزار‌دهنده‌ای را از فکرتان خارج کنید. چیز زیادی در این منطقه وجود ندارد و همین علت افسون‌گری آن است؛ چرا که هیچ چیزی از دخل و تصرف انسان در اینجا به چشم نمی‌خورد.

دره‌ی «گلین سریاگ» برای مدت‌ها راه رسیدن به مرکز کشور ولز و کوه‌های «اسنودونیا» (Snowdonia) بوده است و هنوز هم می‌تواند توقفگاهی در یک گشت و گذار بزرگ‌تر باشد.

در چنین منطقه‌ی کوچکی،‌ دو مهمان‌خانه‌ی بسیار عالی وجود دارد؛ حس فوق‌العاده‌ای است که برای رفتن به این مهمان‌خانه‌ها نیاز به عبور از خیابان و پیاده‌رو نیست. اینجا خیابان، دشت و دره‌ای است که شما را به مهمان‌خانه‌ها می‌رساند. همان‌طور که از توصیفات بر می‌آید، این بوم و بر برای استراحت کوتاه مدت بسیار مناسب است.

۶. پورت ملگان (Portmelgan)؛ پم بروکشر

جاذبه های گردشگری کشور ولز

دسترسی به این ساحل کوچک و تماشایی فقط از طریق پیاده‌روی امکان‌پذیر است. ۱۵ دقیقه پیاده‌روی از خلیج «وایت سندز» (Whitesands) شما را به «پورت ملگان» می‌رساند. خلیج «وایت سندز» مقصد خوبی برای موج‌سواری است. به همین‌ خاطر «پورت ملگان» نسبت به همسایه‌ی خود مکان آرام‌تر و خلوت‌تری است. متاسفانه به خاطر جریان قوی آب شنا کردن در این منطقه خطرناک است ولی قایق‌سواری را می‌توان امتحان کرد. صخره‌های نزدیک به ساحل استخر‌های کوچک زیبایی به منظره افزوده‌اند. در روزهای تابستان نور آفتاب در شن‌های ساحلی جا خشک می‌کنند.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید