جاذبه گردشگری سراب روانسر

جاذبه گردشگری سراب روانسر

سراب زیبای روانسر به عنوان مهم‌ترین جاذبه گردشگری روانسر در استان کرمانشاه چشم‌اندازی طبیعی و فوق‌العاده دارد و در ایام سال، پذیرای میهمانان بسیاری از نقاط کشور است.

دریاچه با محیط سرسبز پیرامونش جایی عالی برای گشت و گذار است، هوای خوب و چشم اندازهای بی بدیل معمولا دریاچه ها را به جاذبه ای محبوب تبدیل کرده است. این سراب که در لیست آثار ملی ایران قرار دارد از کوهستان شاهو سرچشمه می گیرد.برای تمام شهر تنها یک مسیر اصلی به چشم می خورد که محل عبور آن دقیقا از وسط آب و رودخانه است.از طریق این مسیر تمام نقاط شهر با هم مرتبط می شوند و در امتداد آن نواحی مسکونی شکل گرفته اند. نکته ی مثبت این منطقه در این است که رسیدن به همه ی بخش های شهر از طریق همین مسیر اصلی ممکن می شود اما نکته ی منفی اش در این است که ترافیک و آلودگی صوتی زیادی دارد.

جاذبه گردشگری سراب روانسر

سراب روانسر مهمترین جاذبه شهر است و تعداد زیادی از اهالی شهر اوقات فراغت و روزهای تعطیل خود را در کنار این دریاچه می گذرانند. گردشگرانی هم که از دیگر شهرها به حوالی این دریاچه سفر می کنند بازدید از این منطقه را در لیست برنامه های خود قرار می دهند. شهرستان روانسر در ۵۷ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه جاذبه های زیادی را در خود جای داده که از میان آن ها می توان به غار طولانی قوری قلعه، تپه موسایی و مناطق جذاب شبانکاره اشاره کرد اما بدون شک در میان جاذبه های این شهر، سراب روانسر چیز دیگری ست جاذبه ای بهشتی که با آب و هوای خوب و مناظر دلفریب پذیرای گردشگران زیادی است.

جاذبه گردشگری سراب روانسر

به نظر خیلی از گردشگران سراب روانسر با چشم اندازهای بکر و به یادماندنی جذاب ترین جاذبه استان کرمانشاه است. روانسر آب و هوایی مطلوب دارد که گشت و گذار شما را بهشتی و رویایی تر می کند. در حاشیه سراب فضایی دلنشین هست مخصوص توقف گردشگران و لذت بردن از چشم اندازهای اطراف. با توجه به بارندگی های کم سالیان اخیر، حجم آب دریاچه کاشته شده اما با این حال هنوز هم جذابیت های خاص خودش را دارد. در این گردشگاه امکانات تفریحی زیادی هست که در بین آن ها قایق سواری طرفداران زیادی دارد. البته بدون شک یکی از زیباترین تصاویر این منطقه، تماشای شنای پرندگان در چشمه است. اینجا حتی در شب هم جذاب است و دیدنی، و با ایجاد نورپردازی های جالب توجه آرامش آن حتی بیشتر از قبل هم می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما