روستای دوچقادرویش یکی از روستاهای دیدنی بخش ماهیدشت می باشد. روستای دوچقادرویش در فاصله 14کیلومتری بخش ماهیدشت،و 44 کیلومتری از شهرستان کرمانشاه واقع شده است. 

روستای دوچقادرویش دارای 44 خانوار و جمعیتی بالغ بر 120 نفر می باشد. فعالیت غالب افراد روستا کشاورزی وتولید محصولاتی نظیر گندم،جو،نخود،چغندقند،ذرت و گوجه فرنگیو بر دامداری فعالیتی نظیر پرورش گاو و گوسفند و پرورش اسب فعالیت دارند.

روستای دوچقادرویش

هر چند که اهالی کار را به صورت سنتی انجام می دهند. در این روستا فضایی ایجاد شده است که تا بچه ها ی، روستا بتوانند از این فضا استفاده کنند و با ساخت و آماده کردن این فضا به عنوان پارک بازی، بچه ها یک جا جمع می شوند و در کنا هم لحضاتی شادی را سپری می کنند.

در این روستا جوانان در اوغات فراغت خود به بازی های محلی مشغول هستند، بازی توپ چوب در این بازی به وسیله چوب به توپ می زنند و به به این دلیل آن را توپ چوب می نامند. بازی بین دو تیم انجام می شود، هر کدام از تیم ها بتوانند توپ را با دست با دست بگیرند برنده مسابقه می شوند. یکی از نان های محلی این روستا، نان گرده است. نان گرده نانی بسیار خوشمزه است که برای مراسمات توسط زنان این روستا پخت می شود.

نویسنده

یک نظر بنویسید