معرفی روستای کلیایی

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

روستای کلیایی یکی از روستاهای دیدنی بخش ماهیدشت در استان کرمانشاه است . این روستا نزدیکترین روستا به شهرستان ماهیدشت است و کمتر از ۲ کیلومتر با آن فاصله دارد .روستایی دیدنی و قابل تامل و تعمق . روستایی با حیاط های بزرگ و فضای های وسیع و دیدنی.

این روستا نزدیکترین روستا به شهرستان ماهیدشت است و کمتر از ۲ کیلومتر با آن فاصله دارد . دارای ۸۵ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۳۷۰ نفر است .

شغل عمده مردم روستا کشاورزی و دامداری است و محصولاتش گندم , جو , ذرت و چغندر می باشد . همچنین مردم این روستا به کار پرورش اسب مشغول هستند و نژادهای اصیل را هم پرورش می دهند و علاقه زیادی به این کار دارند . این روستا خیابان کشی شده و دارای معابر سنگ چین است و پارک و فضای سبز نیز در این روستا در حال احداث می باشد .

معرفی روستای کلیایی

روستای کلیایی دارای مدرسه ابتدایی است و برای مقاطع دیگر تحصیلی به شهرستان ماهیدشت مراجعه می کنند . همکاری و همدلی اهالی روستا باعث شده که طرح هادی در این روستا انجام شود .

عمده فعالیت های صنایع دستی در استان کرمانشاه محدود می شود به قالیبافی در حالیکه زمینه مساعد وجود دارد که در زمینه های دیگر نیز مشغول باشند .

زنان روستای کلیایی نیز مشغول به بافت فرش و تابلو فرش هستند که فرصتی برای کار و درآمدزایی آنان است .

غذاهای محلی این روستا : کشک بادمجان , آش , عدس ,نژیو ( آش ماست ) و یک شیرینی بومی محلی به نام بژی می باشد .

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید