پاکندس در گالیکش همان جایی است که سالیانه گردشگر زیادی را از مناطق مختلف به سوی خود می خواند تا آنها را با زیبایی های کم نظیر آفریدگار هستی بیشتر و بهتر آشنا کند. یکی از ویژگیهای این منطقه آب و هوای بسیار عالی و مطبوع، وجود چشمه های خنک، مراتع سرسبز ضمن وجود گل ها و گیاهان دارویی است که بر جذب گردشگران منطقه افزوده است.

منطقه ییلاقی پاکندس ، از جاذبه های گردشگری گالیکش

منطقه پاکندس که از جاذبه های گردشگری گالیکش است با هزار هکتار وسعت از چشمه مارسا تا کوه چماز با مرتع و جنگلی با درختان تنومند پهن برگ و درختان میوه جنگلی از قبیل ولیک، آلوچه (الوچک)، کندس، کله به، تلخه سی و گل پر می باشد.

دهها آبشار فصلی بهاری در دره ای از چشمه قرقا تا دیو چشمه، لته وسیع نوروز علی، پرندگان متعدد و دهها نقاط دیدنی دیگر و بخصوص آب و هوای سرد و خنک آن باعث شده است که در تمامی فصول بهار و تابستان و پاییز طبیعت دوستان زیادی را به این منطقه بکشاند.

از دیگر مناطق زیبایی که در جوار پاکندس قرار دارند می توان از چشمه مارسا، گول قره کله و شقلی آباد، لته رشید، لته نوروز علی و کوه چماز نام برد.

منطقه ییلاقی پاکندس ، از جاذبه های گردشگری گالیکش

وجه تسمیه پاکندس

بنظر می رسد بدلیل وجود میوه کندس که فراوان در این منطقه یافت می شود باشد که آنرا پاکندس می نامند.

مسیردسترسی

برای رسیدن به منطقه ییلاقی پاکندس از خیابان گلزار شهدا شهر گالیکش پس از گذر از مسیر پارک جنگلی گالیکش، روستاهای کوهستانی آب پران، یورت کاظم، یورت زینل، تفرجگاه طبیعی تیمور دره و دهها مناظر زیبای جنگلی در مسیر رودخانه اوغان، چشمه سارها و دره های عمیق و خوش منظر پس از طی ۲۲ کیلومتر به روستای توریستی – تاریخی فارسیان فرنگ می رسید. با گذر از جاده اصلی روستای فارسیان ضمن مشاهده چشم انداز خانه های قدیمی با سقفهای سفالی و شیروانی، همچنین درختان متعدد آلو، گردو و امروت ( گلابی های کوچک کحلی ) و نمایی از روستا، حال و هوای خاصی به انسان می بخشد که بسیار خاطره انگیز است به دو راهی روستای سیجان می رسید. پس از طی ۴ کیلومتر در مسیر جاده شوسه و جنگلی از دل جنگل به منطقه ییلاقی پاکندس می رسید. این ییلاق کوهستانی زیبا در فاصله ۱۰ کیلومتری شمال روستای محروم سیجان قرار دارد.

منبع : negahmedia
نویسنده

یک نظر بنویسید