پارک جنگلی دلند یکی از جاهای تفریحی شهر دلند در استان گلستان است. یکی از خوبی های این پارک این است که در مسیر اصلی مشهد – گرگان و ساری قرار دارد و فضای زیبایی را برای استراحت و گردشگری فراهم آورده است. بخشی از این پارک به ‌عنوان ذخیره‌گاه جنگلی به ثبت رسیده است که این خود از ویژگی‌های این پارک محسوب می‌شود. این پارک از امکانات تفرجگاهی مانند آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی و کمپ چوبی برخوردار است.

مسافرانی که این مکان را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردند حتما چادر برای استراحت در این پارک را به همراه داشته باشند و از بودن در این جنگل نهایت لذت را ببرند زیرا پارک جنگلی دلند قابلیت‌های تفرجگاهی ویژه‌ای دارد و مورد استفاده وسیع مسافران بین راهی قرار می‌گیرد.

پارک جنگلی دلند ، از جاهای تفریحی در استان گلستان

پارک جنگلی دلند نزدیک زمین های زراعی است که در این زمین ها محصولات کم یابی مانند توت فرنگی، خیار، گرجه و برنج کشت می شود. در این  پارک جنگلی حیواناتی چون خوک وجود دارد. داخل پارک دو تپه تاریخی است که بخشی از تاریخ کهن آن پارک به حساب می آید. درب ورودی این پارک ایست و بازرسی قرار دارد به طوریکه سطح امنیت پارک را افزایش داده است. مسیر پارک کاملاً آسفالت است و شب ها دارایی روشنایی می باشد. در این پارک مکان مخصوصی برای بازی کودکان نیز در نظر گرفته شده است. پارک جنگلی دلند سالیانه شاهد گردشگران زیاد است. بهترین فصل بازید از پارک جنگلی دلند بهار، تابستان و پاییز می باشد .

پس از اولین سفر به این شهرستان و انتخاب این پارک جنگلی؛ از اینکه چرا تاکنون این منطقه را برای گردش انتخاب نکرده‌اید حسرت خواهید خورد زیرا این مکان دارای چشم‌انداز بسیار زیبایی است و هوای فوق‌العاده مطبوعی دارد.

مقبره مختوم قلی فراغی

وضعیت راههای دسترسی پارک جنگلی دلند

پارک جنگلی دلند در کنار جاده اصلی ارتباطی تهران –شمال (بزرگراه چهاربانده ) قرار دارد. این راه پارک جنگلی را با شهرهای کوچک و بزرگ استان نظیر دلند ( یک و نیم کیلومتر ) ، خان ببین (۱۰ کیلومتر ) ، آزادشهر (۱۰ کیلومتر ) و گرگان و گنبد ارتباط می دهد. این جاده اخیراً به بزرگراه تبدیل شده و از کیفیت بسیار عالی برخوردار است. در طول این راه خدمات پلیس راه در حد بسیار عالی وجود دارد. در کنار پارک جنگلی دلند یک پاسگاه سیار پلیس راه و در ۸ کیلومتری شرق (دو راهی رامیان) نیز پاسگاه اصلی پلیس راه وجود دارد.

پارک جنگلی دلند ، از جاهای تفریحی در استان گلستانبه غیر از راه فوق راه های اصلی دیگری در سطح شهرستان وجود دارد . راه دسترسی شهر رامیان به بزرگراه به عنوان راه اصلی دیگری به طول تقریبی ۱۰ کیلومتر وجود دارد. ادامه این راه به طرف جنوب آن را با فلات داخلی ایران (از طریق شاهرود) وصل می کند. همچنین شهرستان رامیان بیش از ۷۰ کیلومتر راه روستایی آسفالته دارد که نقاط مختلف جمعیتی این شهرستان ره به همدیگر وصل می کند . از جمله این راه های روستایی ، راه ارتباطی پا قلعه می باشد که روستای زیبای پا قلعه و منطقه کوهستانی قلعه ماران را به راه ارتباطی رامیان –شاهرود وصل می کند.

آدرس پارک جنگلی دلند : استان گلستان – شهرستان رامیان – ۱۱ کیلومتری غرب آزاد شهر در مسیر جاده ساری به مشهد ( گرگان به بجنورد ) و در شرق شهر دلند

منبع : tripyar،farsnews
نویسنده

یک نظر بنویسید