پارک جنگلی دلند ، از جاهای تفریحی در استان گلستان

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

پارک جنگلی دلند یکی از جاهای تفریحی شهر دلند در استان گلستان است. یکی از خوبی های این پارک این است که در مسیر اصلی مشهد – گرگان و ساری قرار دارد و فضای زیبایی را برای استراحت و گردشگری فراهم آورده است. بخشی از این پارک به ‌عنوان ذخیره‌گاه جنگلی به ثبت رسیده است که این خود از ویژگی‌های این پارک محسوب می‌شود. این پارک از امكانات تفرجگاهی مانند آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی و كمپ چوبی برخوردار است.

مسافرانی که این مکان را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردند حتما چادر برای استراحت در این پارک را به همراه داشته باشند و از بودن در این جنگل نهایت لذت را ببرند زیرا پارک جنگلی دلند قابلیت‌های تفرجگاهی ویژه‌ای دارد و مورد استفاده وسیع مسافران بین راهی قرار می‌گیرد.

پارک جنگلی دلند ، از جاهای تفریحی در استان گلستان

پارک جنگلی دلند نزدیک زمین های زراعی است که در این زمین ها محصولات کم یابی مانند توت فرنگی، خیار، گرجه و برنج کشت می شود. در این  پارک جنگلی حیواناتی چون خوک وجود دارد. داخل پارک دو تپه تاریخی است که بخشی از تاریخ کهن آن پارک به حساب می آید. درب ورودی این پارک ایست و بازرسی قرار دارد به طوریکه سطح امنیت پارک را افزایش داده است. مسیر پارک کاملاً آسفالت است و شب ها دارایی روشنایی می باشد. در این پارک مکان مخصوصی برای بازی کودکان نیز در نظر گرفته شده است. پارک جنگلی دلند سالیانه شاهد گردشگران زیاد است. بهترین فصل بازید از پارک جنگلی دلند بهار، تابستان و پاییز می باشد .

پس از اولین سفر به این شهرستان و انتخاب این پارک جنگلی؛ از اینکه چرا تاکنون این منطقه را برای گردش انتخاب نکرده‌اید حسرت خواهید خورد زیرا این مکان دارای چشم‌انداز بسیار زیبایی است و هوای فوق‌العاده مطبوعی دارد.

وضعيت راههای دسترسی پارک جنگلی دلند

پارك جنگلی دلند در كنار جاده اصلی ارتباطی تهران –شمال (بزرگراه چهاربانده ) قرار دارد. اين راه پارك جنگلی را با شهرهای كوچك و بزرگ استان نظير دلند ( یک و نیم كيلومتر ) ، خان ببين (10 كيلومتر ) ، آزادشهر (10 كيلومتر ) و گرگان و گنبد ارتباط می دهد. اين جاده اخيراً به بزرگراه تبديل شده و از كيفيت بسيار عالی برخوردار است. در طول اين راه خدمات پليس راه در حد بسيار عالی وجود دارد. در كنار پارك جنگلی دلند يك پاسگاه سيار پليس راه و در 8 كيلومتری شرق (دو راهی راميان) نيز پاسگاه اصلی پليس راه وجود دارد.

پارک جنگلی دلند ، از جاهای تفریحی در استان گلستانبه غير از راه فوق راه های اصلی ديگری در سطح شهرستان وجود دارد . راه دسترسی شهر راميان به بزرگراه به عنوان راه اصلی ديگری به طول تقريبی 10 كيلومتر وجود دارد. ادامه اين راه به طرف جنوب آن را با فلات داخلی ايران (از طريق شاهرود) وصل می كند. همچنين شهرستان راميان بيش از 70 كيلومتر راه روستايی آسفالته دارد كه نقاط مختلف جمعيتی اين شهرستان ره به همديگر وصل می كند . از جملة اين راه هاي روستايی ، راه ارتباطی پا قلعه می باشد كه روستای زيبای پا قلعه و منطقه كوهستانی قلعه ماران را به راه ارتباطی راميان –شاهرود وصل می كند.

آدرس پارک جنگلی دلند : استان گلستان – شهرستان رامیان – ۱۱ کیلومتری غرب آزاد شهر در مسیر جاده ساری به مشهد ( گرگان به بجنورد ) و در شرق شهر دلند

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید