پارک جنگلی کشپل نور ، یکی از بهترین مقاصد طبیعت گردی

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

شهر چمستان در مسیر ییلاقی لاویج و در حد فاصل ۲/۵ کیلومتری از چمستان واقع شده است. موقعیت جغرافیایی کپشل از شمال به جاده نور- چمستان، از جنوب به کوه لاویج، از شرق به جنگل‌های چمستان و از غرب به لاویج رود و شهرک صنعتی چمستان محدود می‌شود. این عرصه به مساحت ۷/۲۱ هکتار یکی از بهترین مقاصد طبیعت گردی در شهرستان نور است.

پارک جنگلی کشپل نور ، یکی از بهترین مقاصد طبیعت گردی

این پارک به لحاظ دارا بودن چشمه های آب فراوان حائز اهمیت بوده به گونه ای كه در مجموع در محدوده ی تفرجگاه كشپل ده چشمه با دبی متوسط 3 تا 5/0 لیتر در ثانیه شناسایی شده اند .

چشمه و درختان به هم گره خورده جنگل در این منطقه، تابلویی زیبا و منحصربفرد از طبیعت را در پیش چشم بینندگان ترسیم کرده است.

پارک جنگلی كشپل که از جاذبه های گردشگری شهرنور می باشد، از نظر پوشش نیز دارای شش تیپ جنگلی توسکا، لرک، بلوط، افرا، ممرز، انجیلی است.

جنگل‌ های لاویج از تنوع زیاد گونه ‌های گیاهی و دختان گوناگون برخوردار است و در هر ناحیه آن چشمه‌ سارانی از دل زمین می ‌جوشد. این منطقه در هر فصلی از سال از میوه‌ های وحشی و جنگلی خاصی برخوردار است. بهار با شکوفه‌ های سفید، تابستان یکسره سبز و پاییز هزار رنگ آن جلوه های طبیعی آن به شمار می ‌رود.

به دلیل وجود گل‌ها و گیاهان فراوان و خوشبو زنبور‌های فراوانی این محل را برای گرده افشانی انتخاب کرده اند و همین امر موجب تولید عسل معروف لاویج در این منطقه شده است شما می‌توانید با سوغات بردن این عسل خوش طعم تا مدت‌ها شیرینی سفر را در ذهنتان ماندگار کنید.

پارک جنگلی کشپل نور ، یکی از بهترین مقاصد طبیعت گردی

مسیر دسترسی

پارک جنگلی کشپل در مازندران، چمستان مسیر ییلاقی لاویج و در ۲/۵ کیلومتری چمستان واقع شده است. این پارک جنگلی در ابتدای جاده آسفالته لاویج در محور چمستان به آمل می باشد.

جاذبه های نزدیک

جنوب این پارک جنگلی و امتداد جاده ای که از چمستان به سوی این پارک می رود، به روستا و آبگرم لاویج منتهی می شود.

نکته:توصیه می‌شود اگر به دنبال فضایی خلوت و سکوتی رویایی می‌گردید یک روز در وسط هفته به کشپل بروید و هنگام سفر به آنجا کفش و لباس مناسب برای جنگل نوردی همراه داشته باشید. سفری خوش در پیش داشته باشید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید